Avalon » Serie komiksowe » X-Treme X-Men » X-Treme X-Men #20

X-Treme X-Men #20

X-Treme X-Men #20

"Schism" - part 1: "The X-Treme Files"

Postacie
Cytat

Bishop do studentów Instytutu: "This round we made nice. You misbehave, you'll make me angry. And you don't want to make me angry!"
Sage: "If you're done terrorizing children Bishop... I believe we may have found who we came for."

Streszczenie

Siedziba grupy X-treme. Trwa rozmowa między Bishopem i Sage. Tematem jest przyszłość rozpadającego się zespołu i sens dalszej jego działalności. Lucas jest wyraźnym zwolennikiem powrotu X-Men do Instytutu Xaviera, lecz Tessa ma poważne wątpliwości co do ponownego połączenia się mutantów. Według niej po wydarzeniach związanych z Cassandrą Novą profesor bardzo się zmienił. Mając pod swoimi rozkazami Emmę Frost i Jean Grey - kolejną dwójkę potężnych telepatów - jego zdolności manipulacyjne nie miałyby ograniczeń. Ponadto Sage nie zgadza się całkowicie z celami mutantów pozostających w Instytucie.

liczby homo sapiens superior wymaga nie tylko dbania o prawa mutantów, lecz także o obronę niewinnych ludzi. Rozmowę przerywa nagły hałas dobiegający z ośrodka rehabilitacji Storm. Dwójka X-Men w pośpiechu biegnie na górę. Ororo zapewnia przyjaciół, że nic jej nie jest, lecz analiza Sage mówi coś innego. Storm jest widocznie zniecierpliwiona i sfrustrowana długą rehabilitacją spowodowaną ranami w walce z Kanem i jego armią na Madripoorze. Uwagę obecnych zwraca skupienie Tessy, która wydaje się być nieobecna. Okazuje się, że powodem tego jest raport policyjny, który kobieta właśnie czyta przez swojd cyber-okulary. Dotyczy on morderstwa rzekomo popełnionego przez mutanta.


Lodowiec McKenna. Lokalna policja i służby medyczne zabezpieczają ciała siódemki zamarzniętych ofiar morderstwa, lokalnych mieszkańców i gości przyjęcia organizowanego w pobliskim miasteczku Anchorage. Obecnych dobiega hałas lądującego śmigłowca, który sprowadza na miejsce zbrodni Bishopa i Sage podających się za agentów federalnych przydzielonych do śledztwa. Szeryf Mulder jest widocznie niechętny przekazywaniu lokalnej sprawy służbom FBI, lecz fakt, że morderstwo popełnił mutant przemawia na korzyść dwójki X-Men. Między miejscowym dowódcą a mutantami dochodzi do sprzeczki. Z relacji Muldera wynika, że sprawa jest bardzo delikatna ze względu na zamieszanego w nią bardzo wpływowego lokalnego mieszkańca - właściciela willi, w której odbywało się wcześniej wspomniane przujęcię. Po krótkiej wymianie zdań zrezygnowany szeryf odchodzi, pozwalając Bishopowi i Sage na bliższe przyjrzenie się zamarzniętym. Z obserwacji Tessy wynika jasno, że morderca nie tylko chciał by jego ofiary zginęły, lecz zależało mu także na ich cierpieniu.


Po kilku godzinach dwójka X-Men jest już na miejscu zbrodni na obrzeżach miasteczka Anchorage. Cały dom, w którym odbywało się przyjęcie jest zdemolowany. Powodem tak wielkiego zniszczenia był wybuch butli z propanem, znajdujących się w piwnicy budynku. Ktoś zadał sobie wiele trudu by ukryć fakt, że w pomieszczeniu znajdowały się kajdany. Z analiz Sage wynika, że osoby, które były więźniami to nie ofiary zamrożone na szczycie lodowca. Dalsze poszukiwania ujawniają porozrzucane po całej okolicy ubrania.


Późnym wieczorem tego samego dnia, kilka mil na północ od miejsca zbrodni Sage i Bishop szukają pozostałych ofiar morderstwa. Poza tym, że mordercą jest ktoś o zdolnościach teleportacji, Tessa, dzięki swym unikatowym okularom była w stanie określić miejsce, do którego zostały przniesione osoby uwięzione w piwnicy willi. Lucas używa swych mocy by w błyskawicznym tempie rozkopać miejsce wskazane przez jego partnerkę. Po zejściu do tego grobu Sage wydaje się być prawdziwie oszołomiona widokiem jaki ujrzała. Wychodząc z dołu kobieta zapewnia, że czuje się dobrze i zebrała potrzebne informacje. Kody DNA odnalezionych ofiar zgadzają się z tymi znalezionymi na kajdanach. Z rodzinnych fotografii Tessa wnioskuje, że rzekomy morderca był spokrewniony z zabitymi. Ponadto ofiary były ukrytymi mutantami a z gengetycznych analiz wynika, że ktoś próbował zkatalizować ich moce, co stanowiłoby wiarygodny motyw zabójstwa. Mutanci są zgodni, że jedynym miejscem, do którego mógł udać się ścigany mutant jest Instytut Xaviera.


Nazajutrz przed bramą Instytutu. Pomimo, że Bishop i Sage przedstawiają się jako członkowie X-Men, nie zostają wpuszczeni na teren ośrodka. Brama Instytutu okazuje się być jednak najmniejszą przeszkodą. Po jej sforsowaniu dwójka mutantów sposrzega, że ktoś manipuluje ich umysłami tak, że zdaje im się, że chodzą w kółko, pojawiając się cały czas w tych samych miejscach. Zdezorentowanym X-Men zza krzaków przyglądają się uczniowie Emmy Frost. Używając swych mocy, młodzi studenci panują nad bezbronnymi przbyszami. Całej scenie, dzięki swym telepatycznym umiejętnościom, przygląda się Emma. Niedoświadczeni mutanci szybko wpadają w pułapkę i zostają pokonani przez Sage i Bishopa. Tessa dostrzega pośród dzieci młodego chłopca, którego widziała na rodzinnym zdjęciu zeszłej nocy na miejscu morderstwa. Jeffrey Garret - bo takie jest imię chłopaka - nie chce się jednak poddać. Jego oczy rozbłyskają czerwonymi płomieniami a po chwili ciała dwójki X-Men znikają. Pozostaje po nich jedynie dym unoszący się z ubrań mutantów...

Autor: capulet

Galeria numeru

X-Treme X-Men #20

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.