Avalon » Serie komiksowe » X-Treme X-Men » X-Treme X-Men #39

X-Treme X-Men #39

X-Treme X-Men #39

"Storm: The Arena" - part 4: "Gladiator"

Postacie
Cytat

Posterboy: "Flash any attitude, worms, first you answer to Purge an' then to me!"
Yukio: "Yeah, like that's a threat!"

Streszczenie

Londyn. Doping tutejszej publiczności niczym nei ustępuj temu z Tokio. Tym bardziej, ze Storm i Callisto, osławiony na całym świecie duet mistrzyń, staje do walki z czterema innymi czempionami naraz. Pierwszym, który przystępuje do ataku jest Quills, który wystrzeliwuje w kierunku mutantek całą masę noży. Callisto bez problemu wyłapuje ostrza swymi mackami, po czym odrzuca je w stronę 'nadawcy'. Kolejnym przeciwnikiem, który włącza się do walki jest Dervish. Postępuje on jednak nieroztropnie, skacząc wprost na Storm. Mutantka bez problemu łapie rywala w strumień wiatru i zaczyna nim obracać. Po kilku kolejnych obrotach Dervish nabiera wystarczającej prędkości, by z ogromnym impetem uderzyć w ścianę Areny i stracić przytomność. Zbyt wiele uwagi, poświęconej przeciwnikowi mści sie na Storm, która staje sie łatwmy celem dla pozostałej na placu boju dwójki przeciwników: Lamprey i Lariat. W momencie gdy Ororo wydaje się być pokonana następuje całkowity zwrot w pojedynku. Oczy kobiety rozbłyskują jasnym, białym światłem, a nad budynkiem momentalnie zbierają się czarne chmury. W mgnieniu oka z ich środka wychodzi potężna błyskawica, która przbeija dach Areny i trafia wprost w przeciwników Storm i Callisto. Tłum wstaje z miejsc i zaczyna skandować imiona obu mutantek. Jedyną niezadowoloną osobą na trybunach wydaje się być Masque. Jako pani i właścicielka wojowniczek, traktuje swe powdładne jak niewolnice. Dzisiejszego wieczora Storm i Callisto czerpały dużą radość z kolejnej wygranej. Zbyt dużą. Masque zdaje sobie z tego sprawę i prędzej czy później mutantki jej za to zapłacą.


Po pojedynku następuje czas zabawy. Jeszcze tego samego wieczora na bankiecie spotykają sie najzamożniejsi spośród kibiców. W przyjęciu uczestniczą także sami wojownicy ze Storm i Callisto na czele. W świecie, w którym większość ludzi jest uprzedzona do mutantów, miejsce, w którym sa oni bezpieczni i doceniani wydaje sie być rajem. Jest to jednak tylko złudzenie. Ci, którzy wydają się podziwiać mutantów-gladiatorów, w rzeczywistości traktuja ich jako towar. Czyjąś własność, na której można dobrze zarobić. Z dala od zgiełku Masque przeprowadza poważną rozmowę z Tullamorem Vogem. Chce on kupić Storm, by wyrównać z nią dawne rachunki. Masque po chwili wahania godzi się na transakcję. Po powrocie do Tokio informuje Ororo o umowie zawartej z Vogem. Przy asyście Paradise sprawia, że Storm nie tylko nie sprzeciwia się tej decyzji, lecz przyjmuje ją ze zdecydowanym przyzwoleniem. Całej scenie przygląda się na swym monitorze Masato Koga. Jego obserwacje przerywa przybycie Strong Guya i Yukio. Okazuje się, że cała trójka wraz ze zbiegłymi wojowinkami z Areny w Tokio przebywają w mieszkaniu Lily Cheney. Dom stanowi bezpieczny azyl dla uciekinierów, gdyż wejście do niego przechodzi przez kilka wymiarów. Guido jest wyraźnie zniecierpliwiony bezczynnością, na którą jest zmuszony. Masato, postawiony pod ścianą, zdradza reszcie wyniki swych przemyśleń. Callisto jest pod całkowitym wpływem Masqe, co sprawia, że jej zwycięstwo nad Storm jest formalnie neiważne. To powoduje, że ich rebelia jest legalna i mogą odebrać obecnym mistrzyniom tytuł. Yukio zwraca jednak uwagę na to, że nikt nie może się mierzyć ani ze Storm ani z Callisto. Koga zapewnia jednak, że i na to znajdzie się rada.


Tymczasem obie mutantki pozostają w niewoli. Uwięzione w podziemiach Areny nie są w stanie wyswobodzić się z łańcuchów. Callisto przeklina Storm, że dała się tak łatwo opanować i nie podejmuje już nawet prób ucieczki. Ororo ucisza jednak swą towarzyszkę i wskazuje wzrokiem na kamery, po czym posyła Callisto znaczące spojrzenie. Słowa są niepotrzebne. Mutantka zdaje sobie wnet sprawę, że Storm wcale nie poddała się działaniom Masque, lecz czeka poprostu na odpowiedni moment. A ten z pewnością nie jest odpowiedni, gdyż każdy ich ruch jest śledzony przez kamery. Podczas kolejnych walk, prowadzonych na arenach całego świata, Storm i Callisto korzystają z każdej chwili do uzgodnienia wspólnego planu działania. Jest to możliwe, gdyż podczas pojedynków do Masque nie dociera dźwięk z pola walki. Tym sprytnym sposobem mutantki dochodzą do porozumienia. Póki co pozostawią sprawy takimi jakimi się mają. Będą czekać na odpowedni moment do wyrwania się z niewoli, a w międzyczasie przekonają innych wojowników, że warto podążyć ich śladami.


Tokio. Podwładni Masque oznajmuą swej pani, że Storm przestała się przeciwstawiać. Wszystko wskazuje na to, że wreszcie udało sie ją całkowicie złamać. Tą rozmowę przerywa nagłe pojawienie się Masato Kogi, który przybywa z darami w postaci wszystkich zbiegłych wojowników Areny. Ponadto Masato oferuje Masque międzywymiarowe mieszkanie Lily Cheney, które stanowi idealną kryjówkę, której Masque może kiedyś potrzebować. Kobieta godzi się na przyjęcie tych podarunków w zamian za życie Kogi. Następnie wzywa do siebie Storm i Callisto. Oznajmia swym poddanym, że postanowiła sfinalizować transakcję z Tullamorem Vogem. Do całkowitej pewności potrzebuje jednak jeszcze jednego testu. Wiedząc, że Yukio jest najlepszą przyjacióką Storm, każe Ororo zabić dziewczynę. Mutantka bez wahana wykonuje polecenie, podrzynając Azjatce gardło. Zadowolona z posaidania kompletnej kontroli nad Storm, Masque wydaje szybkie polecenia odnośnie dzisiejszych walk na Arenie, po czym opuszcza pomieszczenie wraz ze Storm i Paradise. Zszokowany Guido patrzy na zakrwawione ciało Yukio. W momencie gdy Posterboy pochyla sie nad jej ciałem, by je podnieść, otrzymuje potężny cios, który pozbawia go przytomności. Yukio wstaje i z zadowoleniem oznajmia, że Storm tylko drasnęła jej gardło. Rana miała tylko wyglądać na poważną, podczas gdy w rzeczywistości jest tylko powierzchowna. Dziewczyna z usmiechem dodaje, ze Masque będzie miała nielada niespodzianę gdy dowie się o prawdziwym stanie psychicznym Ororo. Dokładnie w tym momencie Storm wymierza silnego kopniaka, który zwala Masque z nóg. Kobieta zdaje sobie sprawę ze swego błędu. Nie tracąc czasu przyzywa wszystkich wojowników w budynku i wyznacza nagrodę za głowę Storm. W korytarzu pojawia się także Callisto. Chociaż oddział zebrany naprędce przez Masque jest dość liczebny, doświadczeniem w walce nie dorasta mistrzyniom do pięt. Po szybkim rozprawieniu się z przeciwnikami, mutantki zabierają się za swą niedawną panią.


Tokio. Storm, Callisto i Yukio stoją na pomoście obserwując Arenę, która została zamieniona w salę dyskotekową. Yukio nie chce uwierzyć w los, który kobiety zgotowały Masque. To Storm postanowiła zamknąć niedawną właścicielkę Areny do pudła, w którym miała znaleźć się sama Ororo. Teraz Masque jest zapewne w połowie drogi do siedziby Tullamore'a Voge'a, który spodziewa się z głoa innej przesyłki. W dalszej rozmowie Storm oznajmia Callisto, że zamierza powrócić do dawnego życia. Ororo zamierza kontynuować walkę o lepsze jutro. Callisto wątpi w szanse powodzenia tej misji, lecz Storm przypomina jej, że gdy należy się do X-Men wszystko jest możliwe.

Autor: capulet

Galeria numeru

X-Treme X-Men #39

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.