Avalon » Serie komiksowe » X-Treme X-Men » X-Treme X-Men #17

X-Treme X-Men #17

X-Treme X-Men #17

"La Suerte de Matar"

Postacie
Cytat

Vargas: "You have no place on this world. The future belongs to me!"
Rogue: "Your 'future' ends today"

Streszczenie

Wyspa Madripoor. Załamani X-Men stoją nad ciałami Rogue i Gambita. Ku ich zaskoczeniu ta pierwsza odzywa się nagle, prosząc o pomoc. Po chwili okazuje się, że Remy również przeżył atak Vargasa. Opatrując Rogue, Bishop staje się ofiarą jej niekontrolowanego wybuchu. W ciągu kilku chwil mutantka najpierw wystrzela z oczu promieć optyczny, potem zamienia swą skórę w organiczną stal, by w końcu zmienić się, upadabniając się do Beasta. Kobieta wreszcie zyskuje kontrolę nad swymi mocami, lecz sprawia jej to wyraźną trudność. Jej jedynym celem staje się teraz wyrównanie rachunków z jej niedoszłym zabójcą. Rogue wie gdzie go szukać, dzięki mocom Destiny, które posiadła. Wie ona też, że wygra starcie z Vargasem, bo teraz 'widzi' przyszłość. Nie zważając na prośby reszty, mutantka odlatuje w poszukiwaniu swego celu. Sage nie może uwierzyć, że nie była w stanie zorientować się, że tajemnice Destiny, których X-Men poszukiwali, przez cały czas były zamknięte w pamięci Rogue.


Przelatując nad ruinami wyspy, Rogue przypomina się walka z Khanem. Walka wygrana, lecz pociągająca za sobą masę ofiar. Pomimo to jedynymi osobami, jakie przychodzą mutantce na myśl, są przyjaciele ucierpiali w starciu z Vargasem: Psylocke, Beast, Gambit. Strach przed ich prześladowcą nie ustanie dopóki złoczyńca nie zostanie powstrzymany. Ten, pewien wygranej, wraca z ciałem fałszywej Storm do swych sług. Po załadowaniu trofeów zamierza wrócić po swój miecz. Jego zamiary krzyżuje jednak pojawienie się Rogue. Przebrana za Psylocke, jest w pierwszej chwili wzięta przez Vargasa za zmarłą mutantkę. Dzięki zaskoczeniu męszczyzna nie jest w stanie obronić się przed wściekłym atakiem Rogue. Pomimo otwierającej się rany mutantka ogłusza Thaisa i jego siostrę, by stanąc do walki z ich panem. Starcie obserwuje miejscowa reporterka - Shanna Cho. Szybko rozpoznaje ona członkinię X-Men. Po jednym z niecelnych ciosów Vargasa fundamenty jednej z budowli, pod wpływem uderzenia, zaczynają się kruszyć. Rogue ratuje kamerzystę telewizyjnego przed walącym się budynkiem, lecz sama zostaje przygnieciona przez gruzy. Tak obezwładniona staje się łatwym celem.


Tymczasem pod ruinami świątyni Lifeguard znajduje swego rannego brata. Slipstream nie poznaje jednak swej odmienionej siostry, biorąc ją za jednego z najeźdźców. Pomimo wyjaśnień Thunderbirda Davis nie wierzy w nagłą tranformację Heather. Rozmowę mutantów przerywa pojawienie się Viper, która przybyła osobiście z pomocą X-Men. Księżniczka zostaje nieoczekiwanie zaatakowana przez Storm. Ororo wyrównując rachunki postrzela kobietę. Mutanci są zaskoczeni postępowaniem swego lidera, lecz po chwili bogini wyjaśnia swym towarzyszom, że to Viper zaatakowała ją podczas ucieczki przed wojskami Khana. Sage (używając swego sztyletu) przekonuje księzniczkę by nigdy więcej nie wchodziła X-Men w drogę.


W ruinach miasta nadal trwa transmisja telewizyjna toczącej się walki. Vargas, pewny zwycięstwa, nie zdaje sobie sprawy, że podczas walki jego umiejętności zostały wchłonięte przez Rogue. Dzięki nim mutantka jest w stanie pokonać swego przeciwnika jego własną bronią. Do obezwładnionego męszczyzny dociera fakt poniesionej porażki. Rogue jednak zastyga z mieczem uniesionym ku górze. Setki myśli przechodzą w jednej chwili przez głowę mutantki. Pomimo to kobieta nie wacha się podjąć ostatecznej decyzji. Transmisja telewizyjna urywa się w momencie gdy miecz opada ku swej ofierze. Ranna mutantka z największym trudem wraca do swych przyjaciół. "It's over" mówi Rogue, mutanci są już bezpieczni.

Autor: capulet

Galeria numeru

X-Treme X-Men #17

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.