Avalon » Serie komiksowe » X-Treme X-Men » X-Treme X-Men #34

X-Treme X-Men #34

X-Treme X-Men #34

"Intifada" - part 4: "Crossed Swords"

Postacie
Cytat

Sunspot po łacinie: "Ave Amara! How fares the daughter of the Eagle?"
Magma: "A lot better than your Latin, 'Berto"
Sunspot: "Still I get no respect?"
Cannonball: "Y'got mine for the attempt, pal. Me, I know my limitations."

Streszczenie

Międzynarodowe lotnisko w Los Angeles. Cannonball oczekuje przybycia Amary Aquilla, znanej jako Magma. Gdy dziewczyna wychodzi razem z innymi pasażerami samolotu, oboje padają sobie w objęcia. Gdy Guthrie pyta przyjaciółkę o samopoczucie, ta traci koncentrację i wywołuję mały wstrząs ziemii. Po chwili dochodzi do siebie i tłumaczy swój stan przebłyskami wspomnień z ostatnich miesięcy, gdy zapadła w śpiączkę i powróciła do świata żywych. Oboje decydują, ze lepiej zmienić temat na mniej drażliwy. Przechodząc przez lotnisko, wspominają dawne czasy w New Mutants. Amara żartuje, że postanowiła wraz z resztą członków starej grupy, że ktoś musi przypilnować Sunspota i dlatego przybyła do Los Angeles. Po wyjściu na zewnątrz, dwójka mutantów orientuje się, że na ulicach są ogromne korki i podróż taksówką trwała by wieki. Cannonball bez namysłu uaktywania swe moce i wzbija sie wraz z Magmą w powietrze. Kilka minut później oboje lądują na tarasie posiadłości Roberto DaCosty. Radość z ponownego spotkania Sunspota przerywa pojawienie się Empatha. Amara jest zdziwiona obecnością dawnego wroga, lecz DaCosta stara się rozwiać wątpliwości przyjaciółki. Roberto oznajmia, że Empath jest teraz pracownikiem X-Corp i niezależnie od dawnych waśni Magma musi znaleźć z nim wspólny język. Cannonball nie kryje swej dezaprobaty dla decyzji DaCosty, lecz ten jest pewien swych racji. Grzechy przeszłości muszą być kiedyś wybaczone a Empath nie może zostać na zawsze skreślony za swe dawne przewinienia. Rozmowa dwójki X-Men zbiega na temat procesu Marie D'Ancanto. Sunspot jest widocznie zdziwiony tym, że Samuel broni nieodszłej zamachowczyni. Guthrie tłumaczy swemu przyjacielowi, że nie wszystko jest białe lub czarne. Gdy Roberto przypomina koledze o tym, że dziewczyna mogła zabić wielu niewinnych ludzi, kierując ślepą nienawiścią do mutantów, Sam odpowiada, że być może Marie ma powody by ich nienawidzić. Sprawa wykupywania ziemii w Valle Soleada przypomina Cannonballowi walkę jego rodziców z koncernami węglowymi. Sam zwraca uwagę DaCosty na to, że ktoś może, korzystając z zaistniałej sytuacji, wzmóc animozje i spory między ludźmi i mutantami. Sunspot obiecuje przyjacielowi, że zbada sprawę i oferuje mu gościnę w swej rezydencji. Rozmowę dwójki mutantów uważnie śledzi para czerwonych oczu. Cannoball nie zdaje sobie sprawy, że będzie nie tylko gościem Sunspota, lecz także Eliasa Bogana.


Valle Soleada. W budynku lokalnego sądu trwa rozprawa, w której grupka młodych mutantów jest oskarżona o spowodowanie śmierci rodziny D'Ancanto. Z powodu niewystarczających dowodów winy oskarżeni zostają uznani za niewinnych. Młoda banda tryumfalnie opuszcza salę, rzucając pogardliwe spojrzenia w kierunku Rogue, która nie ukrywa swego zaskoczenia decyzją sądu. Tuż po zakończeniu rozprawy Bishop przedstawia Rogue Evangeline Whedon, prawniczkę z Nowego Jorku, która jest przywódcą Koalicji Praw Mutantów. Cała trójka odbywa długą rozomwę, dotyczącą mutantów i ich równości wobec prawa i zwykłych ludzi. X-Men starają się przekonać prawniczkę, że większe znaczenie mają czyny danej osoby a nie fakt czy jest ona mutantem czy nie. Tymczasem w Teksasie, Storm testuje sprawność w operowaniu swymi mutacyjnymi zdolnościami. Gambit, obserwujący jej wyczyny, jest pełen podziwu dla umiejętności mutantki. Jednak jej sprawność fizyczna nie jest na tym samym poziomie co kiedyś. Kontuzja kolan daje się Ororo we znaki, lecz musi o nie szybko zapomnieć, gdyż już niedługo jej przydatność w walce może przejść poważną próbę. Gambit jest pewien, że Vazhin i reszta 'grubych ryb' poprze dążenia Storm do zawarcia sojuszu w walce z groźnymi mutantami na całym świecie, na której czele stanęłaby sama Ororo.


Dom Rogue w Valle Soleada. Bishop i Evangeline Whedon analizują dokumenty, dotyczące sprzedaży gruntów w całym miasteczku. Wszystkie transakcje wydają się być legalne i nie ma żadnych dowodów na ich wymuszenie. W miszkaniu zjawia sie nagle Sage i nieoczakiwanie atakuje dwójkę mutantów. Evangeline pada pierwsza, gdy Tessa podrzyna jej gardło. Obezwładniony Bishop zdaje sobie sprawę, że Sage nigdy nie uwolniła się spod wpływu Bogana. Kobieta wyporwadza jednak Lucasa z błędu. Oznajmia, że ma własne plany i teraz już nikt jej nie przeszkodzi. Całą tą sytuację z zewnątrz obserwuje zadowolona z siebi Revenant. Pada ona jednak ofiarą zaskakującego ataku Rogue. Anna szybko obezwładnia przeciwnika, lecz szybko okazuje się, że nie są oni jedynymi na polu walki. Mutant o imieniu Manacle owija wokół Rogue swe kolczaste druty i rzuca ciało kobiety poza pole widzenia. Dwójka mutantów po krótkiej rozmowie ucieka spod domu. Ranna Rogue kontaktuje się z Sage, która oznajmia, że wszystko jest w porządku i Bishop wraz z Evangeline ocknęli się zkoszmaru, jaki zafundowała im Revenant. Rogue bez namysłu porywa motocykl Bishopa i pędzi za uciekającą dwójką napastników. Revenant i Manacle docierają do siedziby X-Corp a za nimi wjeżdż tam także Anna. Wszystko wskazuje na to, że dwójka zbirów pracuje dla Sunspota. Pomimo zapewnień Sage o przyjaźni DaCosty z Cannonballem, Rogue nie zamierza zrezygnować ze swych zamiarów. Tymczasem wewnątrz budynku trwa wystawne przyjęcie. Cannonball i Magma, którzy są jego uczestnikami, nie mogą wyjść z podziwu dla działań Sunspota, które doprowadziły do pojawienia się w budynku X-Corp osób, które jeszcze niedawno nie chciały mieć z mutantami nic wspólnego. Oboje ze zdziwieniem przyznają, że nie czują się do końca normalnie. Guthrie podejrzewa, że być może Empath manipuluje ich uczuciami. Rozmowę dwójki X-Men przerywa nagły hałas jadącego motocyklu. Do pomieszczenia wpada Rogue i momentalnie dopada Sunspota. Trzymając DaCostę za gardło oznajmia, że złe rzeczy dzieją się w Valle Soleada a trop zaprowadził ją tutaj. Dodaje, że nie odejdzie dopóki nie otrzyma odpowiedzi na dręczące ją pytania.

Autor: capulet

Galeria numeru

X-Treme X-Men #34

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.