Avalon » Serie komiksowe » X-Treme X-Men » X-Treme X-Men #10

X-Treme X-Men #10

X-Treme X-Men #10

"Keys of the Kingdom"

Postacie
Cytat

Gambit: "Shame on you, Storm. You an' Rogue keepin' secrets!"
Storm: "Thats why they're called private lives, Gambit"

Streszczenie

X-Men właśnie testują umiejętności nowego członka zespołu, Davisa Camerona. Moc ta jest związana z teorią kwantową i pozwala mu ona podróżować w najbardziej odległe obszary naszej planety w bardzo szybkim czasie. Próba ta ma na celu oswojenie się Camerona z darem jaki posiada. Po testach mutanci odpoczywają w swojej siedzibie. Wówczas dość nieoczekiwanie Gambit prosi Storm o klejnot - rubin, który jest jej własnością. Z rozmowy Sage z Cajunem reszta bohaterów dowiaduje się, że Remy dąży do skompletowania kolekcji starożytnych kamieni szlachetnych nazywanych "Madripoor Set", a związanych ze świątynią znajdującą się na wyspie, z której one pochodzą. Lebeau wyjawia reszcie zebranych, że posiada jeden z klejnotów, który wykradł z posiadłości Vargasa, lecz reszta jest we władaniu nieznanej mu osoby. Gambit ostrzega, że nie można dopuścić, by ktoś zebrał Komplet Madripooru, bo może on dać właścicielowi ogromną moc. Te przypuszczenia potwierdza Ororo, która kiedyś widziała już możliwości swego rubinu, za pomocą którego otworzyło się międzywymiarowe przejście. Bogini nie zdoła jednak opowiedzieć o tym więcej, bo nagle zostaje zaatakowana przez nieznanego potwora. Wyraźnie zależy mu na pozyskaniu brakujących części kompletu, które nazywa kluczem do zwycięstwa swego króla. Widząc to Storm każe Gambitowi uciekać z klejnotami. Pomimo, że wszyscy mutanci jednocześnie atakują wroga, ten wychodzi z walki bez szwanku pojmując przy tym Cajuna i Lifeguard, która pomagała przyjacielowi w ucieczce. Cała trójka zostaje przeteleportowana w nieznane X-Men miejsce.


Załamany zaginięciem siostry Slipstream decyduje się na poddanie się zabiegowi Sage, która, dzięki swoim mocom, potrafi przyspieszyć zmiany w genach Davisa i dać mu pełną kontrolę nad jego umiejętnościami. Choć przeciwko temu ostro oponuje Thunderbird to decyjza należy do Camerona, który chce ratować Heather za wszelką cenę. Po transformacji moc Slipstreama gwałtownie rośnie i w ciągu kilku chwil jest on w stanie zlokalizowac Lifeguard i przenieść wszystkich w miejsce jej pobytu, którym okazuje się być wyspa Madripoor. Tam X-Men zostają zaskoczeni przez witającą mutantów Viper - rządzącą księżniczkę wyspy. Ich powitalną rozmowę przerywa nagły błysk, który pochodzi ze starożytnej świątyni.


W samym środku budynku obezwładniony Gambit poznaje imię potwora który go porwał - Shaitan. Dowiaduje się też, że skompletowanie klejnotów Madripooru pozwoli wrogowi na otwarcie portalu do wymiaru, z którego pochodzi. Do tego celu świetnym przekaźnikiem okazuje się sam Remy, który posiada moc związaną z energią. Choć Heather, także przebywająca w świątyni, oswabadza się z łańcuchów, nie jest ona w stanie przeszkodzić Shaitanowi w jego operacji. W ciągu kilku chwil pod wpływem mocy kamieni na miejscu starożytnej budowli wyrasta ogromna czerwona wieża, która swą masą pokrywa całą wyspę, odcinając ją tym samym od reszty świata. Dumny ze swego dzieła Shaitan nie zauważa szarżującej na niego Rogue, która oswabadza tym samy Heather z uścisku potwora. Thunderbird, pomagając swej przyjaciółce w walce z przeciwnikiem, odciąga go od Lifeguard, dając tym samy Storm i Bishopowi szansę na dotarcie do ogłuszonej X-Man. Ich radość nie trwa jednak długo, bo w krótkiej chwili otwarty zostaje portal, z którego wychodzą sprzymierzeńcy Shaitana. W wywiązanej w ten sposób walce X-Men udaje się pojmać jednego z wrogów. Okazuje się on być kimś ważnym, bo żołnierze nie próbują mutantów zabić, lecz ogłuszyć, by ich więźniowi nie stało się nic złego. Gambit ostrzega swych przyjaciół, że portal otworzy się ponownie, i że muszą stąd jak najszybciej uciekać. Daje też do zrozumienia Bishopowi, że jedynym sposobem na zamknięcię portalu jest pozbawienie go energii, którą dostarcza sam Cajun...


Tuż po ucieczce X-Men przejście otwiera sie po raz drugi. Wychodzący z niego wrogowie stawiają sobie za priorytetowy cel uwolnienie więźnia pojmanego przez Bishopa. Okazuje się, że jego imię brzmi Kahn i jest on władcą krainy, z której przybywają obcy.

Autor: capulet

Galeria numeru

X-Treme X-Men #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.