Avalon » Serie komiksowe » X-Treme X-Men » X-Treme X-Men #18

X-Treme X-Men #18

X-Treme X-Men #18

"Day of the Dead"

Postacie
Cytat

jeden z lekarzy: "What is this? Mutie central?"
Wolverine: "Watch the mouth, doc. 'Mutie' is a word we don't much like."

Streszczenie

Wyspa Madripoor. Własnie trwa relacja Shanny Cho, miejscowej reporterki, dotycząca inwazji z innego wymiaru. Nie ulega wątpliwości, że Ziemia miała dużo szczęścia wychodząc z walki zwycięsko. Wygraną tą Ziemianie zawdzięczają grupie homo superior znanej jako X-Men. Straty po ataku wojsk Khana są jednak ogromne. Szpitale są zapełnione rannymi, wsród których znajdują się też mutanci. Jedną z ciężko kontuzjowanych jest Rogue. Choć wydaje się to niemożliwe, czynnik leczniczy mutantki nie działa. Jej przypuszczenia potwierdzają się gdy dotyka ona Sage, nie absorbując jej sił - moce Rogue przestały działać! Tymczasem trwa akcja ratunkowa. Wielu lekarzy jest sceptycznie nastawionych do pomagania mutantom, lecz nie mają oni wyboru. Pomimo starań sanitariuszy z ciężko pobitej Storm uchodzi życie. Rogue zdaje się widzieć odchodzącą w zaświaty Ororo, co doprowadza ją do histerii. Po chwili kobieta traci przytomność a po ocknięciu się zdaje sobie sprawę, że sama także trafiła na drugą stronę. Tam spotyka Jean, która dzięki telepatyczym zdonościom może porozumiewać się ze swoją koleżanką. Phoenix przekonuje Rogue, że Gambit potrzebuje jej pomocy, i że sama poradzi sobie ze Storm.


W samym środku szpitala wojskowego wyspy Madripoor zjawia się nagle czwórka mutantów przeteleportowana dzięki zdolnościom jednego z nich - Nightcrawlera. Pozostała trójka X-Men to Jean Grey, Beast oraz Wolverine. Ich przyjęcie nie jest zbyt ciepłe, lecz Captain America przekonuje lekarzy, że nowoprzybyli mogą pomóc swym przyjaciołom. Nagle pomieszczenie przechodzi krzyk Davisa Camerona. Slipstream nie może uwierzyć w przemianę swej siostry i nadal jej się boi. Wolverine i Phoenix, widząc wzbierający w Lifeguard gniew, obawiają się, że kobieta może nie być w stanie opanować zwierzęcej natury i jej wściekłość może wybuchnąć. Jean odwodzi Logana od siłowego rozwiązania tego problemu i próbuje nawiązać kontakt z Heather. W międzyczasie Nightcrawler zapoznaje się z Davisem. Cameron, zauważając niezwykły wygląd Kurta, jest w pierwszej chwili przerażony. Po rozmowie Wagnerowi udaje się przekonać Slipstreama, że wygląd nie czyni nikogo innym, i że jego siostra nadal jest tą samą osobą jaką Davis znał przedtem.


Podczas, gdy w szpitalu sanitariusze walczą o rannych, w zaświatach Jean i Rogue próbują uratować życie swych przyjaciół. Grey kontaktując się z Ororo dowiaduje się od niej, że nie mogła ona przepuścić okazji spotkania ze zmarłymi rodzicami, i że nie zamierza opuszczać świata żywych na zawsze. Inaczej ma się sprawa z Gambitem. Remy nie może oprzeć się pokusie poddania się śmierci. Rogue nie jest w stanie przekonać złodzieja, by wrócił z nią do żywych. Wreszcie kobieta jest zmuszona siłą ściągnąć Cajuna, ulatującego na drugą stronę.


Później, tego samego wieczoru, Lifeguard poznaje Nightcrawlera, który oznajmia mutantce, że Davis nie mógł zostać w szpitalu i prosił by Heather go nie szukała. Tymczasem Storm, Rogue i Gambit wrócli z "dalekiej podróży". Mutanci czują się już dobrze i ich zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Inwazja Khana nie kosztowała żadnego z X-Men życia.

Autor: capulet

Galeria numeru

X-Treme X-Men #18

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.