Avalon » Serie komiksowe » X-Treme X-Men » X-Treme X-Men #25

X-Treme X-Men #25

X-Treme X-Men #25

"God Loves Man Kills II" - part 1

Postacie
Cytat

Bishop: "Boy's pushing to the max."
Wolverine: "Call Cannonball a 'boy' to his face, Lucas and you'll start a fight for sure."

Streszczenie

Cumberland County w stanie Kentucky. Sage właśnie przegląda najnowsze wiadomości w sieci i znajduje wzmiankę o przenosinach Williama Strykera do więzienia na wschodzie Stanów Zjednoczonych. Bishop, który nie zna tego imienia jest szybko poinformowany przez Logana o dawnej potyczce X-Men ze Strykerem. Wolverine nie chce jednak o tym opowiadać kwitując całą historię jako "dawne czasy" i namawiając resztę do wyjścia na świeże powietrze.


Międzynarodowe Lotnisko SeaTac w Seattle w stanie Washington. Stryker jest właśnie wprowadzany na pokład samolotu, którym ma odbyć podróż do nowego aresztu. Piloci są widocznie zaaferowani pojawieniem się osoby, dla której organizuje się specjalny lot. Niektórzy z nich uważają, że mężczyzna, walcząc z mutantami wyświadczył ludzkości przysługę, lecz ich rozmowa szybko się kończy. Dwie godziny później, gdy samolot znajduje się już w powietrzu dochodzi do nieoczekiwanego ataku. Piloci zostają błyskawicznie zneutralizowani przez kobietę przebraną za jednego ze współpilotów. Kobietą tą okazuje się być Lady Deathstrike, która przekazuje przez radio wiadomość do centrali, wskazującą na X-Men jako winnych przejęcia statku. Opuszczając kabinę pilotażu Deathstrike kieruje się do przedziału więziennego. Po kilku sekundach niczego nie spodziewający się strażnicy zostają zmasakrowani przez mutantkę, która następnie oswobadza Strykera z kajdanów. Oboje padają sobie w objęcia, lecz chwilę radości przerywa im głos rannego strażnika, który trzyma wycelowaną w nich broń.

Yuriko bez problemu unieszkodliwia przeciwnika, lecz ten w konwulsjach pociąga za spust, przestrzeliwując okno. W kilka chwil w samollocie powstaje wielka wyrwa, która wysysa powietrze ze środka maszyny. Urwane drzwi dostają się do silnika statku, doszczętnie go niszcząc. Stryker jest zaniepokojony awarią samolotu i pyta Deathstrike o plan awaryjny, lecz ta tylko się uśmiecha i puszcza się poręczy samolotu, wylatując tym samym na zewnątrz. Kilka chwil później samolot ogarniają płomienie i dochodzi do potężnej eksplozji maszyny.


Kentucky. Bishop, Sage i Wolverine obserwują piękny, leśny krajobraz rozciągający się przed ich oczami. Chwilę spokoju przerywa przelatujący nad mutantami Cannonball i podążająca jego śladem Storm. X-Men są świadkami swoistego pojedynku między tą dwójką. Samowi udaje się z początku podejść Ororo, lecz ta obezwładnia go szybkim chwytem i z uśmiechem na twarzy tryumfuje w tym sparingowym starciu. Relaks i odpoczynek nie trwają jednak długo. Sage oznajmia towarzyszom, że samolot przewożący Strikera rozbił się a osobami obwinianymi za katastrofę są X-Men.


Chicago. Kitty Pride rozmawia z psychologiem o Williamie Strykerze i jej uczestnictwie w zdarzeniach, które doprowadziły do aresztowania mężczyzny. Dalsze pytania dotyczą wstąpienia Shadowcat do X-Men i życia jako superbohater. Dziewczyna, mając trzynaście lat mogła przechodzić przez ściany co sprawiło, że w domu uważano ją za odmieńca. Dopiero Xavier sprawił, że Kitty poczuła się jak normalna osoba i zaczęła traktować innych X-Men jak rodzinę. Shadowcat opowiada także o śmierci Colossusa i jego siostry Illyany a także o tym jak sama została kiedyś zmuszona do pozbawienia drugiej osoby życia. Kitty wie, że jeśli musiałaby zabić tą osobę znowu zrobiłaby to, lecz dziewczyna chce znaleźź lepszą drogę, pozbawioną śmierci i gniewu.


Granica stanów Idaho i Montana. Grupa X-treme przeszukuje miejsce katastrofy samolotu, który rozbił się w ośneiżonych górach. Pomimo skanerów optycznych umieszczonych w swych okularach Bishop nie jest w stanie dostrzec niczego konkretnego spod zwałów śniegu i kamieni. Sage powiadamia Lucasa i Ororo o odnalezionych przez Logana ciałach rozbitków. Czołówki wszystkich dzienników są poświęcone katastrofie samolotu.


Instytut Xaviera jest oblegany przez władze federalne a dziennikarze ujawniają, że zarówno profesor Xavier jak i X-Men są obiektem szczegółowego śledztwa i przez wielu obserwatorów zdarzeń i opinię publiczną to mutanci są głównymi podejrzanymi w całej sprawie. Odnalezione przez Wolverine'a ciało jednego z pasażerów samolotu ma na sobie ślady, które Logan bez problemu rozpoznaje. Oznajmia towarzyszom, że są to rany ciętę i dokładnie wie kto je zdał, bo sam doświadczył ataku tych ostrzy. Sage postanawia zawiadomić Storm i Bishopa o odkryciu partnera, lecz próba skontaktowania się z nimi zostaje przerwana przez nadlatujący pocisk. Wolverine nakazuje Cannonballowi natychmiastowe wzbicie się w powietrze i zabranie jak najdalej stąd Tessy. Chwilę później pocisk eksploduje uwalniając ogromną liczbę metalowych kolców. Ogłuszony wybuchem Samuel upuszcza Sage, samemu grzęznąc w zaspie śnieżnej. Gdy dochodzi do siebie nie jest w stanie nawet odnaleźć swej towarzyszki, bo zostaje błyskawicznie spętany siecią przez zbrojny oddział Czyścicieli. Purifiers otyczywszy swą zdobycz nie zauważają skradającego się w ich stornę Logana. Ten atakuje przeciwników z zaskoczenia lecz także zostaje szybko pokonany. Całe zajście obserwuje z ukrycia Sage. Pochłonięta analizowaniem nowoczesnego ekwipunku i wyszkolenia żołnierzy sama pada ich łupem, dając się podejść. Dowódca oddziału na zapytanie o ewentualnych jeńcach odpowiada gestem przecięcia gardła, nakazując egzekucję pojmanych mutantów.


Chicago. Kitty kończy właśnie pracę w barze. Po opróznieniu się lokalu Pride zabiera się za sprzątanie pomieszczenia. Słysząc dźwięk otwieranych drzwi dziewczyna uprzedza o tym, że bar jest już zamknięty, lecz nie zdąża nawet ujrzeć twarzy przybyszów, gdyż jest błyskawicznie ogłuszona soniczną eksplozją. Agresorem okazuje sie być Lady Deathstrike, która pyta, stojącego w progu Strykera, czy Shadowcat jest osobą o którą mu chodziło. Mężczyzna odpowiada twierdząco dodając, że Kitty doskonale posłuży jego przyszłym zamiarom.

Autor: capulet

Galeria numeru

X-Treme X-Men #25

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.