Avalon » Serie komiksowe » X-Treme X-Men » X-Treme X-Men #38

X-Treme X-Men #38

X-Treme X-Men #38

"Storm: The Arena" - part 3: "Slave"

Postacie
Cytat

Callisto: "In our case, two friends enter, one Champion leaves. Only one thing matters on these sands, Storm. If you don't understand that, if you can't make that total commitment, you have no business beign here."

Streszczenie

Pojawienie się Callisto jest zaskoczeniem zarówno dla Storm jak i dla Yukio i Guida. Ororo jest wściekła na Masato Kogę, który wydaje się być architektem planu, który miał na celu zwabienie Storm do klubu Arena i postawienie jej w obecnej sytuacji. Reguły są jednoznaczne: Storm musi walczyć albo automatycznie stanie się własnością Callisto. Przyglądający się tej sytuacji Yukio i Guido nie mogą pomóc Storm. Są tylko obserwatorami i muszą pozostać bierni. Dziewczyna nie ma wątpliwości, że wszystko, począwszy od pojawienia się Storm w klubie Masato aż po dzisiejsze wyzwanie rzucone przez Callisto, było precyzyjnie zaplanowane. Strong Guy przyznaje jej rację, lecz przypomina też, że Ororo także musiała sobie zdawać z tego sprawę w momencie gdy przyjęła tytuł mistrza Areny w Tokio. Teraz musi ponieść konsekwencje swej decyzji. Callisto nie zamierza czekać w nieskończoność i jednym szybkim ruchem rzuca w stronę swej przeciwniczki cały grad małych nożyków. Storm, używając swych mutacyjnych zdolności oraz wrodzonej zwinności stara się uniknąć lecących z ogromną prędkością ostrz. Nie jest jednak w stanie uchylić się przed wszystkimi. Obserwując ranioną towarzyszkę, Yukio nie zamierza bezczynnie się temu przyglądać. Wyjmuje własne noże z zamiarem użycia ich przeciwko Callisto. Guido powstrzymuje jednak dziewczynę i poraz kolejny tłumaczy jej, że nikt z obserwatorów nie może włączyć się do walki dwóch mistrzów. Storm postanawia zyskać trochę na czasie poprzez wzbicie się w powietrze i wyjście z zasięgu ataków Callisto. Ta nie zamierza jednak jej an to pozwolić. Używając swych macek, chwyta Ororo i rzuca nią o ziemię. Przez chwilę obie kobiety zastygają w uścisku. Dochodzi do ostrej wymiany ciosów, z której, dzięki sile swych macek, zwycięsko wychodzi Callisto. Jej tryumf nie trwa jednak długo. Półprzytomna Storm ostatkiem sił przywołuje błyskawicę, która rozdziela dwie wojowniczki. Korzystając z chwili oddechu, Ororo stara się przekonać rywalkę, że walka nie jest konieczna. Callisto pozotaje jednak głucha na słowa Storm. Kobieta podkreśla, że z momentem wkroczenia na Arenę liczy się tylko pokonanie przeciwnika. Rany odniesione w walce dają się Ororo we znaki. Na chwilę traci ona przytomność co skrzętnie wykorzystuje jej przeciwniczka. Gdy Storm odzyskuje świadomość, jest już w objęciach macek Callisto. Z wielkim wysiłkiem wydobywa jeszcze z siebie słowa. Rzuca w twarz swej rywalki zapytanie, czy warto było dać się tak zniekształcić tylko po to, by wyrównać rachunki. Callisto jednak nie odpowiada. Storm zauważa w jej twarzy i wzroku dziwną zmianę. Kobieta wydaje się nad sobą nie panować, a jeśli jest pod czyimś wpływem walka powinna zostać unieważniona. Mutantka nie jest jednak w stanie nikomu o tym powiedzieć, gdyż na Arenę wkracza nowa postać. Jest nią Masque, która okazuje się być sprawczynią transformacji Callisto i główną osobą, która chce wyrównać rachunki. Zarówno ze Storm jak i z Callisto.


Masque jest w stanie zmienić każde ludzie ciało według własnych upodobań. Demonstruje to na Ororo, którą zamienia smoko-podobną istotę. Następnie zwraca się w stronę Masato i jej wojowników, lustrując ich wzrokiem i zastanawiając, ktorzy będą przydatni a których mozna się pozbyć. Koga przypomina Masque, że ich umowa była inna, lecz nie robi to na kobiecie żadnego wrażenia. Paradise, jeden z jej podwładnych, szybko ucisza właściciela klubu. Tak powstałe zamieszanie umożliwia Storm nabranie sił i przystąpienie do ataku, który otworzy Yukio i reszcie gladiatorów drogę ucieczki. Heroiczny wyczyn mutantki zostaje dość szybko powstrzymany, lecz jej główny cel się powiódł: na Arenie pozostaje tylko Storm i Masque wraz ze swymi podwładnymi. Kobieta nakazuje Posterboyowi, jednemu ze swych sług, przeszukanie budynku i rozesłanie wiadomości do innych aren, o złamaniu reguł przez wojowników Areny Tokio. Tymczasem sama skupia się na swej zdobyczy. Dzięki swym zdolnościom sprawia, że Storm będzie ulgeać transformacji tak długo aż jej podświadomość sama zdecyduje, która postać jest dla niej odpowiednia. Obserwując mękę mutantki, Masque opowiada jej o tym jak załamała Callisto. Oznajmia, że obie jest ona bardzo podobna do Storm, co oznacza, że i Ororo podda się władzy Masque. Całe zdarzenie dzięki kamerom umieszczonym w Arenie, obserwują Yukio i Strong Guy. Dziewczyna jest wściekła na Masato i daje temu upust, wymierzając mu potężny cios. Koga pada nieprzytomny, lecz Yukio nie zamierza a tym poprzestać. Guido powstrzymuje Azjatkę przed dalszym marnotrawieniem czasu na bezcelowe bójki. Ich rozmowę przerywa obraz, dochodzący z pola walki. Tam proces transformacji Storm dobiega końca. Kolejne jej wcielenia doprowadzają do swoistej postaci demona. Storm, po przybraniu czerwono-czarnej postaci, atakuje Masque. Paradise powstrzymuje Ororo przed rozszarpaniem kobiety. Masque jest zachwycona swoją nową zabawką. Przemoc, gniew i pasja, siedzące w Storm, doskonale posłużą jej w kolejnych walkach na Arenie.


Napięcie przed walką sięga zanitu. Tłum skanduje imię swej mistrzyni. Storm staje do kolejnego pojedynku w obronie swego tytułu. Tuż przed walką przypomina sobie starcie z Callisto i uczucia jakie nią wtedy targały. Pamięta, że gdy walka się skończyła nie żałowała przegranej lecz właśnie jej końca. Zdaje sobie sprawę, że właśnie w wirze walki jest w stanie w pełni oddać się instynktowi i nie zważać na żadne bariery. Stara sobie wmówić, że stała się tym kim jest teraz, tylko poprzez działanie Masque i jej podwładnych, lecz w głębi duszy wie, że to nieprawda. Stając do walki z kolejnym przeciwnikiem przybiera postać czerwono-czarnego demona. Wówczas nie kontroluje swego gniewu i dzikości. Wspomagając się mutacyjnymi zdolnościami dość szybko obezwładnia swego przeciwnika i zrzuca mu z twarzy maskę. Gdy jej przeciwnikiem okazuje sie być Yukio, Storm przez chwilę się waha, lecz nie trwa to długo. Kilkoma szybkimi ciosami powala rywalkę i przystawia jej do gardła dwa miecze. Tłum krzyczy 'zabij! zabij!'. Storm patrzy w oczy swej przyjaciółki, po czym opuszcz miecze. Masque, obserwująca walkę, wydaje szybkie polecenie Purge. Ororo momentalnie znajduje się w uścisku jego biczów. Jej przeciwniczka zostaje odprowadzona na zaplecze, gdzie Masque przywraca jej pierwotną postać. Okazuje się, że ze Storm walczyła Paradise, która pod postacią Yukio miała stanowić swoisty test. Wykazał on, że Ororo nie jest jeszcze gotowa zabijać. Masque jest jednak pewna, że ten etap jest tylko przejściowy i Storm zostanie złamana dokładnie tak jak swego czasu Callisto.

Autor: capulet

Galeria numeru

X-Treme X-Men #38

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.