Avalon » Serie komiksowe » X-Treme X-Men » X-Treme X-Men #19

X-Treme X-Men #19

X-Treme X-Men #19

"Passages"

Postacie
Streszczenie

Nowy Orlean. Po tym jak X-Men skutecznie odparli inwazję z wymiaru Khana, mutanci postanowili udać się na zasłużony odpoczynek i spędzić razem Święto Dziękczynienia. Beast proponuje wznieść toast za wszystkich nieobecnych, szczególnie zaś postanawia uczcić pamięć poległej w walce Psylocke [X-Treme X-Men #2]. Lifeguard jest zdziwiona brakiem wśród świętujących Sage, która widocznie unika spotkania z resztą zebranych. Sama Heather też nie czuje się swobodnie wśród nowych przyjaciół. Bishop przekonuje kobietę, że jest zawsze mile widziana i sama zasłużyła sobie na miejsce w X-Men. Wśród tematów rozmów królują wspomnienia niedawnych walk na wyspie Madripoor, lecz także sprawy bierzące i wydarzenia w Instytucie Xaviera. Jean opowiada wszystkim jak jest zadowolona z uformowania X-Corp. Phoenix przerywa sielankowy nastrój przyjęcia zwracając się do grupy dowodzonej przez Storm z poważną propozycją. Dotyczy ona powrotu wszystkich do Instytutu i ponownego zjednoczenia X-Men. Coraz większa liczba nowych studentów szkoły Xaviera wymaga zwiększenia liczby opiekunów i nauczycieli. Młodzi mutanci potrzebują wzorów do naśladowania. Podczas rozmowy dochodzi do spięcia między Shadowcat i Jean. Ta pierwsza wybucha bez powodu po czym, przepraszając za swe zachowanie, szybko odchodzi od stołu. Wszyscy są zdziwieni zachowaniem Kitty. Zaskoczenie zamienia się we współczucie, gdy Storm tłumaczy stan dziewczyny tragedią w jej rodzinie. Podczas ataku Sentinels na Genoshę tragicznie zginął ojciec Shadowcat. Jean informuje Ororo o przybyciu do Instytutu nowego mutanta Xorna, który byłby w stanie pomóc mutantce w rehabilitacji. Storm zdaje się jednak nie być przekonana do powrotu do X-Men.

 

W innej części rezydencji Thunderbird dostrzega samotnie stojącą Lifeguard. Heather nadal nie może dojść do siebie po transformacji i odejściu Davisa. Kobieta jest zdecydowana podjąć poszukiwania brata. Neal oferuje jej swą pomoc, którą mutantka z zadowoleniem przyjmuje.


W ogrodzie Beast rozmawia z Gambitem. Remy jest widocznie przybity. Hank testuje refleks Cajuna starając się go zaatakować i ku jego zaskoczeniu stwierdza, że złodziej pomimo ostanich wydarzeń i utraty swych mocy pozostał w doskonałej kondycji fizycznej. Beast nie wie jednak, że psychika Remy'ego ma się znacznie gorzej.


Nighcrawler, podążając śladami Kitty chce ją pocieszyć, lecz Storm odwodzi Kurta od tego zamiaru zapewniając go, że sama poradzi sobie z Shadowcat. Podczas rozmowy między mutantkami Kitty zwierza się Ororo ze swoich obaw, zarówno o przyjacioł jak i o siebie. Dziewczyna nie jest w stanie poradzić sobie ze śmiercią kolejnych bliskich. Pomimo tęsknoty za przyjaciółmi Shadowcat postanawia nie wracać do instytutu i zacząć żyć na własny rachunek.


Tymczasem Bishop odwiedza odosobnioną Sage. Lucas stara się przekonać Tessę do dołączenia do reszty. Według niego grupa X-Treme powinna przyjąć zaproszenie powrotu do X-Men, tym bardziej, że poszukiwania Dzienników Destiny uważa on za bezcelowe, skroro łańcuch zdarzeń przepowiedzianych przez kobietę został złamany. Sage jest jednak sceptycznie nastawiona do propozycji Jean. Nie ma ona zaufania do Xaviera i innych telepatów z instytutu. Groźba manipulacji jest dla niej zbyt wielka.


W międzyczasie w ogrodzie Rogue podejmuje poważną rozmowę z Remym. Ostatnie zdarzenia są według kobiety impulsem i szansą dla stałego związku. Oboje postanawiają dać sobie szansę i spróbować żyć razem.


Nazajutrz Jean i Storm, sprzątając po przyjęciu, żegnają się z Kitty, która podjąła ostateczną decyzję wyjazdu do jej rodzinnego miasta, Chicago. Wszyscy zbierają się na werandzie przed posiadłością. Gambit i Rogue żegnają się z resztą mutantów informując ich o podjętej wspólnie decyzji. Pożegnania nadchodzą też ze strony Lifeguard i Thunderbirda, którzy wyruszają na poszukiwanie Slipstreama. Jean oznajmia, że nadszedł także ich czas odjazdu. Storm, Sage i Bishop pozostali w rezydencji wreszcie mają czas na omówienie swoich planów i podjęcie ważnych decyzji dotyczących przyszłości ich grupy.

Autor: capulet

Galeria numeru

X-Treme X-Men #19

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.