Avalon » Serie komiksowe » X-Treme X-Men » X-Treme X-Men #14

X-Treme X-Men #14

X-Treme X-Men #14

"All or Nothing"

Postacie
Streszczenie

Wyspa Madripoor. Rogue, znajdując chwilę wytchnienia w walce, ma czas na przemyślenie ostatnich wydarzeń, które zmieniły jej życie. Rozmyślania przerywa nieoczekiwanie Vagras. Jego obecność przywraca bolesne wspomnienia śmierci Psylocke, która uratowała Rogue stając do walki za nią. Choć kobieta ma niedokończone porachunki ze sprawcą śmierci jej koleżanki to fakt, że trwa wojna, w której ważą się losy Ziemi, sprawia, że ten moment nie jest odpowiedni na wyrównywanie rachunków. Vargas jednak jest innego zdania. Jest on gotowy na zmierzenie się z przeznaczeniem.

 

Cały świat zamiera obserwując relację Shanny Cho bezpośrednio z Madripooru. Czas ucieka i z każdą kolejną godziną szanse na odparcie inwazji maleją. Wszyscy ziemscy herosi zebrali się tuż pod powstałą w miejsce wyspy wieżą, lecz nikt nie jest w stanie przebić się przez pole energetyczne ochraniające budowlę. Jedyną nadzieją ludzkości są X-Men znajdujący się wewnątrz ogromnej konstrukcji. Zdjęcia z walki Rogue z siłami Khana dowodzą, że mutanci, przez wielu uważani za wrogów ludzi, teraz są ich jedyną nadzieją.


Pałac Khana. Król obserwując walkę swych podopiecznych stale informowany jest o sytuacji. Pomimo strat, jakie ponoszą jego oddziały w walce z Rogue, główny portal nie jest zagrożony i doradcy Khana są pewni zwycięstwa. Sam władca jest jednak zaniepokojony brakiem informacji o reszcie X-Men, którzy od jakiegoś czasu nie biorą udziału w walce.


Tymczasem w porcie wojskowym żołnierze dyskutują nad zmianami, jakie zaszły w ich dowódcy. Nikt nie ma wątpliwości, że spowodowało je przybycie Storm, która stale zaprząta myśli Khana. Przebrani X-Men przysłuchujący się tym rozmowom czują się coraz mniej bezpieczni. Spowodowane jest to ciągłymi zmianami w wyglądzie Lifeguard, która za bardzo przykłuwa do siebie uwagę. Nagle jeden z wojowników widząc przechodzącą koło siebie Heather staje na baczność biorąc mutantkę za członka królewskiej rodziny Shi'ar. Kobieta stara się nie dać po sobie znać zaskoczenia, jakie wywołało zidentyfikowanie jej jako Shi'ar. Po krótkiej rozmowie z dowódcą Bishop zostaje zdemaskowany. Zmuszeni do walki mutanci radzą sobie z przeciwnikiem unikąjąc włączenia alarmu. Po zakończonym starciu Heather wygląda na załamaną. Bishop dochodzi do wniosku, że zmiany, jakie zachodzą w ich koleżance, muszą być spowodowane pochodzeniem matki Lifeguard, której kobieta nigdy nie poznała. Problemy Heather muszą jednak zostać odsunięte na dalszy plan, a X-Men muszą znaleźć Storm. Z danych przechwyconych przez Sage wynika, że Ororo jest przetrzymywana pod szczelną strażą, lecz według pojmanych żołnierzy mutantka przebywa w haremie. Informacje wprowadzone do sieci są więc fałszywe. Jasnym staje się fakt, że Khan szykuje pułapkę. Tessa zgodnie z planem Bishopa zasypuje komputery fikcyjnymi raportami, które skutecznie odwrócą uwagę wrogów od realnego zagrożenia. Po krótkiej naradzie Sage postanawia wyruszyć na ratunek Storm samotnie.


W pokoju dowodzenia generałowie Khana zapewniają o małym zagrożeniu ze strony Ziemian. Czas pozostały do kompletnego umocnienia portalu jest według nich zbyt mały, by dało się powstrzymać inwazję. Władca jest jednak nadal zaniepokojony brakiem wiadomości o miejscu pobytu reszty X-Men. Monarcha przerywa rozmowę ze swoimi podwładnymi i udaje się do komnaty, w której już na niego czeka przyszła królowa. Ich spotkanie jest stale monitorowane i obserwowane przez nieufną Jalenę, kierującą haremem Khana. Widoczną złość budzi w niej namiętność, jaka narasta między 'królewską parą'.


Później tego samego wieczora. Śpiąca Storm zostaje nieoczekiwanie zaatakowana przez Jalenę. W wywiązanej walce Ororo zostaje raniona pchnięciem noża. Bogini zdaje sobie sprawę z przyczyny agresji w kierunku jej osoby. Kobieta uświadamia sobie, że była tak dobrze traktowana przez inne mieszkanki haremu tylko dzięki rozkazom Khana, a w rzeczywistości w jej służących narastała zazdrość i nienawiść. Mutantka wie, że do przetrwania tego starcia będzie potrzebne coś więcej niż zręczność w walce wręcz. Jednak w momencie, gdy Storm najbardziej potrzebowała swej mocy kontrolowania pogody, ta ją zawiodła. Używając potęgi błyskawic Ororo nie jest w stanie zapanować nad żywiołem, który zwraca się przeciw niej. Ogłuszona własną bronią staje się łatwym celem dla Jaleny i jej towarzyszek...

Autor: capulet

Galeria numeru

X-Treme X-Men #14

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.