Avalon » Serie komiksowe » X-Treme X-Men » X-Treme X-Men #35

X-Treme X-Men #35

X-Treme X-Men #35

"Intifada" - part 5: "Detante"

Postacie
Cytat

Cutter: "I've got streangth, I've got speed, my blades can cut through anything!"
Bishop: "You're nothing special. You're on a drug, am I right? Some kind of enhancer? Makes whatever you got unbeatable? Boy, you should have saved your money."

Streszczenie

Uczestnicy przyjęcia, wydanego przez szefa X-Corp w Los Angeles, Roberto DaCostę, stają się świadkami walki, jaką Sunspot toczy z Rogue. Cannonball, widząc, że Anna nad sobą nie panuje, stara się uspokoić mutantkę. Rogue tłumaczy jednak, że została znowu napadnięta i trop odprowadził ją prosto do siedziby X-Corp. Sunspot oznajmia, że nie zamierza znosić ezpodstawnej napaści w swoim własnym domu. Chwilę po tym ciało Rogue przybiera postać elastycznej gumy. Roberto tłumaczym, że jest to efekt działania jednego z jego podopiecznych, Stringfellowa. Dzięki temu ciało Rogue przypomina Reeda Richardsa, z tym wyjątkiem, że mutantka nie posiada żadnej kontroli nad swoim stanem. Rozwścieczony Cannonball rusza w stronę DaCosty, lecz zostaje powstrzymany przez Skitz, mutantkę, która potrafi projektować w myślach swej ofiary jej najgorsze koszmary. Zdezorientowany Samuel uruchamia swe moce i wzbija się w powietrze. Rogue łapie swego towarzysza za ramię po czym oboje ulatniają się z miejsca niedawnej walki. Sunspot rozkazuje swym podwładnym jak najszybsze odszukanie dwójki X-Men, po czym prosi Magmę o pomoc. Zapewnia Amarę, że podejmie śledztwo w sprawie ataku na dom Rogue i działalności tajemniczego prawnika, wykupującego grunty w Valle Soleada. Jednak najpierw, wespół z Magmą, muszą opanować zamieszanie, powstałe w szeregach wpływowych gości, przybyłych do posiadłości DaCosty. Tymczasem dwójka X-Men kończy swój niekontrolowany lot twardym lądowaniem na jednej z plaż w miasteczku.


Upadek Cannonballa i Rogue obserwuje Elias Bogan. Telepata stwierdza z zaskoczeniem, że nie jest w stanie wyczytać jakichkolwiek myśli mutantki. Z jego zmysłów wynika, że Rogue w ogóle nie istnieje. Bogan postanawia złożyć wizytę młodym mutantom-wandalom z Valle Soleada. Oferuje im okazję wyrównania rachunków, zdradzając położenie Rogue i Cannonballa i wręczając im fiolki z Kopem - narkotykiem wzmacniającym zdolności mutantów. W tym samym czasie w domu Rogue, Sage stwierdza, że dzieje się coś złego. Dzięki swym cybernetycznym okularom, dowiaduje się o akcji Rogue i interwencji podwładnych Sunspota. Tessa wraz z Evangeline Whedon opuszczają dom Rogue, w obawie przed przybyciem mutantów z X-Corp. Tymczasem Bishop wyrusza na poszukiwania Samuela i Anny.


Teksas. Gambit i Storm nadal przebywają na terenie prezydenckiego rancza. Właśnie odbywają ze sobą sparing, mający na celu przetestowanie sprawności Ororo. Po krótkiej walce Gambit bez problemu pokonuje przeciwniczkę, co utwierdza go w przekonaniu, że Storm nie powróciła jeszce do pełni sił. Rozmowę przerywa pojawienie się pułkownika Vazhina. Oświadcza on, że żądania Storm zostały spełnione i zostanie utworzony specjalny oddział uderzeniowy: X-Treme Sanctions Executive - X-S-E. Pułkownik nie jest jednak przekonany co do możliwości poprowadzenia tego projektu przez Storm. Jako sprawdzian jej formy, Vazhin zleca jej zinfiltrowanie międzynarodowej sieci aren, na których odbywają się walki mutantów. Jedną z kluczowych postaci w tej sprawie okazuje się być Tullamore Voge, z którym Storm już siękiedyś spotkała. Według źródeł Vazhina Voge przebywa teraz w Tokio i właśnie tam Storm ma się udać.


Valle Soleada. Trójka mutantów, zwerbowanych przez Bogana, dociera do miejsca upadku dwójki X-Men. Ich atak przerywa pojawienie się wozu policyjnego, wspieranego przez grupkę lokalnych mieszkańców, którzy mają dosyć terroru w wykonaniu młodocianej bandy. Mutanci radzą sobie z przeciwnikami bez problemów, lecz chwilę później zyskują nowego przeciwnika. Na miejsce przybywa Bishop. W mgnieniu oka obezwładnia jednego z wrogów a po chwili do walki włącza się Cannonball. Do siebie dochodzi także Rogue i kilka chwil później pojedynek zostaje roztrzygnięty. Tymczasem w siedzibie głównej X-Corp Sunspot i Magma próbują ustalić niejasności w sprawie wykupywania ziemi w Valle Soleada przez Jaroda Molloya, prawnika, który składał wizyty u Marie D'Ancanto i Rogue. Okazuje się, że Molloy jest wzorowym pracownikiem X-Corp, który miał otrzymać awans. Po zagłebieniu się w sprawę, Amara odnajduje nieznane źródła dochodów X-Corp. Pomimo całego sprytu Molloya, zdawał się on nie trudnić zbytnio przy zacieraniu śladów. Oglądając wyniki swego śledztwa, Roberto i Amara zgodnie przyznają, że cała sprawa wygląda bardzo nieciekawie i konieczne jest odnalezienie osoby, która tym kieruje. Nagle całkiem niespodziewanie oboje padają sobie w objęcia i zaczynają się całować. Za ich plecami stoi Empath, który okazuje się być sprawcą tej nagłej zmiany uczuć. Całe zdarzenie obserwuje zadowolony Bogan. Empath, w nagrodę za swe zasługi otrzymuje fiolkę z Kopem, od którego wydaje się być uzależniony. Bogan, używając swych telepatycznych zdolności wymazuje z umysłów dwójki X-Men ich odkrycia, po czym oznajmia Empathowi, że będzie jeszcze potrzebował jego pomocy w działaniach, mających na celu zdobycie wszystkich X-Men. Ich los jest jednak niczym, w prównaniu z tym, co telepata szykuje dla swej głównej zdobyczy - Sage.


Kilka dni później Marie D'Acanto odwiedza grób swych rodziców. Towarzysząca jej Rogue jest świadkiem wyznania, w którym dziewczyna obiecuje, że wykorzysta drugą szansę, jaką dał jej los i zrobi wszystko, by jej rodzice byli z niej dumni. Tymczasem X-Men oglądają relację z przemówienia Sunspota, który zapewnia, że X-Corp podejmie odpowiednie działania by Valle Soleada znów stało się bezpiecznym miastem, w którym ludzie i mutanci żyć będą w zgodzie i pokoju. Bishop nie jest jednak o tym przekonany. Zdanie Lucasa podziela Sage, która, przeglądając dane odnośnie Eliasa Bogana, zapewnia, że to dopiero początek kłopotów. Jednym ze słuchaczy przemówienia DaCosty jest młody chłopiec. Przy akompaniamencie obietnic, składanych przez Sunspota, młodzieniec czyści swą broń i sprawdza jej stan. Chłopiec podnosi broń, gotową do użytku a jego oczach widać gotowość do jej użycia. Na ścianie jego pokoju wisi plakat z dużym emblematem organizacji Purity, podpisany hasłem 'Ci, którzy nie mają nic do ukrycia nie mają powodów do strachu'.

Autor: capulet

Galeria numeru

X-Treme X-Men #35

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.