Avalon » Serie komiksowe » X-Treme X-Men » X-Treme X-Men #28

X-Treme X-Men #28

X-Treme X-Men #28

"God Loves Man Kills II" - part 4: "O Absalom"

Postacie
Cytat

Lady Deathstrike: "My orders are to protect this community, at all costs. Will you surrender?"
Wolverine: "Nope"
Lady Deathstrike: "To stop me, you will have to kill me!"
Wolverine: "Yup"

Streszczenie

Mount Heaven. Pastor Paul niesie Kitty w stronę kościoła. Budowla okazuje się mieć podziemne poziomy wyposażone w nowoczesną aparaturę. Duchowny prosi swą towarzyszkę, Cybill, o pomoc w ratowaniu nieprzytomnej dziewczyny. Oboje kładą Kitty na specjalnym łóżku, dzięki któremu ciało mutantki zostaje dokładnie prześwietlone. Nagle Kitty odzyskuje przytomność. Dziewczyna wpada w panikę. Gdy Cybill usiłuje zaaplikować Pryde środek uspokajający, ta używa swych mocy fazujących, by uwolnić się z uścisku kobiety. Po chwili Shadowcat spostrzega, że pomieszczenie jest pełne ludzkich zwłok. Strach jest jeszcze większy gdy okazuje się, że przefazowanie przez Cybill spowodowało śmierć kobiety. Paul patrząc na obie kobiety odsuwa się od Kitty i zabrania jej się do siebie zbliżać. Po chwili pastor pada ogłuszony ciosem zadanym od tyłu.


Tymczasem na obrzeżach miasta Cannonball melduje, że zajął dogodną pozycję do obserwacji po czym usadawia się na gałęzi wysokiego drzewa, z którego rozpościera się widok na całą osadę. Bishop i Sage po odbiorze wiadomości od Sama kierują swe kroki w kierunku centrum Mount Heaven. Na swej drodze napotykają bawiące się dzieci. Jedno z nich - chłopak przypominający konsystencją galaretkę - wchłania w siebie Tessę i porywa ją w górę. Po chwili zawahania Bishop uznaje, że sytuacja nie jest groźna i obserwuje spokojnie Sage złączoną z 'galaretowatym' dzieckiem i grającą w piłkę z innymi.


Po zakończeniu meczu mutantka jest bardzo szczęśliwa. Po chwili wyraz jej twarzy się zmienia i priorytetem staje się znowu misja. Idąc ulicami miasta Bishop stwierdza, że zamieszkują je same dzieci a na jezdni nie ma praktycznie ruchu. Sage zdaje się być nieobecna i rozmyśla o zupełnie innych sprawach. Tessa jest zadowolona, że istnieje miejsce, w którym dzieci są bezpieczne i nie muszą się niczego obawiać. Ich rozmowę przerywa osobliwe odkrycie. Po otwarciu podejrzanie wyglądającej ciężarówki oczom mutantów ukazują się zwłoki załogi, która otoczona jest profesjonalną aparaturą do inwigilacji.


Tymczasem w podziemiach kościoła Mount Heaven oczom Kitty Pride ukazuje się sylwetka samego Williama Strykera. Okazuje się, że wizje Shadowcat nie były halucynacjami i Stryker cały czas obserwował muatantkę, korzystając z opcji kamuflażu zamontowanej w jego kombinezonie. Dzięki Kitty, Stryker był w stanie odnaleźć lokację azylu mutantów. Pod groźbą zastrzelenia niprzytomnego pastora William wymusza na Shadowcat podjęcie pracy przy aparaturze w celu jej naprawienia. Podczas przeszukiwania podziemnego kompleksu oboje toczą rozmowę na temat odmienności i różnic między mutantami i ludźmi. Stryker kieruje wiele ostrych słów pod adresem homo superior i pozostaje głuchy na argumenty Kitty. Po pewnym czasie dziewczyna oświadcza, że cały system jest kompletnie bezużyteczny i ktokolwiek doprowadził go do takiego stanu, wykonał swoją robotę perfekcyjnie. Słysząc te słowa, starzec dochodzi do wniosku, że mutantka nie będzie mu do niczego potrzebna i wycelowuje swą broń prosto w głowę Shadowcat. Jego zamiary udaremnia jednak pastor Paul. Duchowny szybkim ruchem wytrąca pistolet z rąk zaskoczonego mężczyzny i zwala go z nóg wiązką energii wypływającą wprost z rąk pastora.


W tej samej chwili w powietrzu nad miastem Storm patroluje okolicę. Mutantka, za pomocą komunikatora, zdaje relację z rekonesansu. Jej rozmowę z Sage przerywa pojawienie się Bubble - nietypowego dziecka, z którym wcześniej bawiła się Tessa. Młody mutant nie jest jednak przyjaźnie nastawiony. Bez ostrzeżenia wchłania w siebie ciało Ororo i przejmuje nad nią kontrolę co powoduje wyładowanie elektryczne, wznieca pioruny i błyskawice. Nagłą zmianę pogody dostrzega Bishop. Lucas nie ma wątpliwości, że jest to zwiastun nadcohdzących problemów. Potwierdzeniem tego jest nieoczekiwany atak Sage. Bishop wykonuje w porę unik i przechodzi do konrataku. Zdradza on Tessie, że zauważył zmianę w jej zachowaniu i dlatego zdołał uniknąć jej ataku, podejrzewając, że mutantka nie jest sobą. Walka zostaje przerwana przez nadlatującą Storm, która niespodziewanie atakuje Bishopa, ciskając w jego kierunku wiązkę błyskawic. Mutant zostaje rzucony z ogromną siłą w stronę pobliskiej restauracji. Gdy obie kobiety doskakują do zdemolowanego lokalu, Bishopa już tam nie ma.


Okazuje się, że nie tylko Lucas został zaatakowany. W lesie na obrzeżach miasta dochodzi do konfrontacji Wolverine'a i Lady Deathstrike. Yuriko zdradza Loganowi, że jest świadoma swoich dziłań, lecz ich nie kontroluje a jej jedynym priorytetem jest ochrona społeczności Mount Heaven. Wolverine nie zamierza ustąpić kobiecie drogi, co prowadzi do nieuniknionego starcia. Logan nie jest w stanie sprostać szybkości swej przeciwniczki i po krótkiej wymianie ciosów zostaje powalony na ziemię a triumfująca Lady Deathstrike zatapia w ciele Wolverine'a swoje pazury.


Obserwując miasto z wysokości drzewa, na którym się usadowił, Cannonball traci łączność z kolejnymi członkami drużyny. Gdy dochodzi do wniosku, że pozostał sam, zastanawia się co ma w takiej sytuacji zrobić. Sam dostał co prawda dyrektywy od Storm i powinien sprowadzić pomoc, lecz dochodzi do wniosku, że nie może opuścić swych towarzyszy na nieznanym terytorium. Opuszczając swą kryjówkę, Cannonball kieruje się w głąb miasta z postanowieniem odnalezienia reszty X-Men i doprowadzenia misji do końca.

Autor: capulet

Galeria numeru

X-Treme X-Men #28

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.