Avalon » Serie komiksowe » X-Treme X-Men » X-Treme X-Men #30

X-Treme X-Men #30

X-Treme X-Men #30

"God Loves Man Kills II" - part 6: "Pale Rider"

Postacie
Cytat

Stryker: "I thought X-Men didn't kill Ms. Pryde."
Shadowcat: "I'm a Chicago girl. I play by hometown rules."

Streszczenie

Wydarzenia ostatnich godzin w Mount Heaven postawiły Bishopa przed ciężką próbą. Lucas jest bowiem jedynym członkiem drużyny X-Treme, który zdołał oprzeć się wpływowi jaki zdaje się mieć pastor Paul na mieszkańców miasta. Sage, Storm a później także Cannonball padli ofiarami kontroli umysłowej pana Mount Heaven. Kontrola ta jednak ulega kompletnemu zanikowi w chwili gdy pastor zostaje zaatakowany przez Strykera w podziemiach kościoła. Oszołomienie Paula ma wpływ na wszystkich mieszkańców osady. Bishop obserwuje jak kolejni młodzi mutanci tracą przytomność i padają bezwładnie na ziemię. Wszyscy oni ulegają atakowi centralnego systemu nerwowego, który większość pozbawia życia. Lucas stwierdza z ulgą, że u jego towarzyszy sieci neuronowe nie zostały całkowicie przekształcone. Po pewnym czasie, gdy X-Men dochodzą do siebie Bishop tłumaczy reszcie szczegóły techniczne całego zdarzenia. Mieszkańcy miasta padil ofiarą nanitów - mikroskopijnych maszyn wdychanych razem z powietrzem - które wnikając do centralnego systemu nerwowego w sposób mechaniczny zastępują sieć nerwową, co w praktyce oznacza, że osoba po wpływem nanitów staje się pewnego rodzaju cyborgiem, niezdolnym do samodzielnego działania.


Tymczasem w podziemnym kompleksie Stryker szuka wyjścia z ośrodka, będąc przekonanym, że pozostawiona z tyłu dwójka nie stanowi dla niego zagrożenia. O tym jak bardzo się mylił przekonuje się w momencie gdy zostaje zaatakowany od tyłu przez Shadowcat i pod wpływem ciosu wymierzonego w kark traci przytomność. Gdy ją odzyskuje jego oczom ukazuje się wycelowana prosto w jego twarz broń, którą trzyma w rękach Kitty, gotowa pociągnąć za spust. W tym samym czasie Cannonball wraca do lasu by odszukać ciało Logana. Ku jego zdumieniu Wolverine przeżył walkę z Lady Deathstrike. Teraz obaj, polegając na wyostrzonym węchu Logana, udają się na poszukiwanie Shadowcat. Gdy docierają do miasta Samuel spostrzega pocisk, podobny do tego, którego użyli w górach Czyściciele, lecący wprost w bezbronną grupkę ludzi. Cannonball działa bez wahania. Zrzuca Wolverine'a wprost w ręce Bishopa po czym przechywca lecącą bombę i przykrywa ją własnym ciałem. Eksplozja odrzuca mutanta na kilka metrów, lecz Samuel wychodzi z opresji cały i zdrowy. Logan pozostawia uporanie się z tłumem Bishopowi, podczas gdy sam, idąc tropem zapachu Kitty udaje się w stronę kościoła.


W kompleksie nagle zostaje przywrócone zasilanie a wraz z nim pojawia się holograficzna wersja Paula. W całym ośrodku kolejne urządzenia zaczynają sypać gradem iskier. Stryker, widząc nieuchronną destrukcję podziemncyh zabudowań, nie zważając na wycelowaną w siebie broń, udaje się a poszukiwanie bezpiecznego wyjścia na powierzchnię. William uświadamia Shadowcat, że system, którego uosobieniem jest pastor, szuka możliwości transferu do sieci globalnej. Kitty dochodzi do wniosku, że pomimo braku połączeń komplekus ze światem zewnętrznym, Paul ma szansę na uniknięcie zagłady. Jest nią Lady Deathstrike, która posaida przecież możliwość łączenia się bezpośrednio z siecią komunikacyjną. Bishop, który także udał się do wnętrza ośrodka, także zdaje sobie sprawę z wagi umiejętności Deathstrike. Mutant jest świadom, że jedynym wyjściem jest całkowite unicestwienie Yuriko. Tymczasem Shadowcat wyjaśnia pastorowi zgubność jego działań, które doprowadziły do śmierci większości młodych mieszkańców Mount Heaven. Paul jest przekonany, że nie miał na to wpływu, lecz gdy Kitty opowiada mu o śmiercionośnym działaniu nanitów na system nerwowy człowieka Paul uświadamia sobie swą odpowiedzialność w zagładzie miasta. Gdy mutantka pyta pastora o los prawdziwego Paula jej przypuszczenia się potwierdzają. Ciało duchownego zostało całkowicie opanowane przez sztuczną inteligencję komputera, który kontrolował całe Mount Heaven. Cybernetyczna istota wobec zagrożenia ze strony Pankowa, który zamierzał całkowicie go zniszczyć, uwolniła nanity. Pankow wraz z będącym pod jego rozkazami oddziałem żołnierzy zginął a 'nowy' Paul odkrył w sobie światło, którym postanowił podzielić się z innymi. Tak powstał raj dla mutantów - Mount Heaven - nad którym rządy sprawował pastor. Po wysłuchaniu historii Paula i komputera, który przejął nad nim kontrolę Shadowcat podejmuje starania, by cybernetyczne świadomość nie zdołała wydostać się z kompleksu. Kitty zamierza zniszczyć jądro serwera, używając swych fazujących zdolności. Stryker ma jednak inne zamiary. Postanawia poświęcić siebie i ulec podobnemu procesowi, któremu został kiedyś poddany prawdziwy pastor - zamierza zostać nosicielem cybernetycznej świadomości komputera. Kitty jest zaskoczona nagłą zmianą w rozumowianiu Williama, lecz nie ma czasu się z nim spierać. Podczas gdy kolejne eksplozje rozdzierają podziemny ośrodek, Stryker zamyka się w specjalnej komorze, połączonej z komputerem. Logan, który w przec cały ten czas starał się odszukać Shadowcat, nie zdołał przedrzeć się przez zawalone gruzami podziemne korytarze. Gdy stojąc przed kościołem jest świadkiem potężnego wybuchu, jest przekonany, że Kitty padła ofiarą eksplozji. Shadowcat wyrasta jednak prosto z ziemi i pada w objęcia uradowanego jej widokiem Wolverine'a.


Epilog. X-Men, zebrani w jednym z barów w Chicago, przysłuchują się wiadomościom telewizyjnym, które informują o zaginięciu Williama Strykera i niewyjaśnionej eksplozji w niezamieszkałej osadzie w stanie Waszyngton. Podczas gdy Wolverine, Sage, Bishop i Cannonball dyskutują o ostatnich zdarzeniach, na zewnątrz Storm odnajduje osamotnioną Kitty. Dziewczyna zwierza się koleżance o planach podjęcia studiów na miejscowym uniwersytecie. Po chwili dołącza do nich Logan. Cała trójka wyciąga wnioski ze zdarzeń w Mount Heaven i deklaruje, że zrobi wszystko by świat stał się godzien ofiary Paula i Strykera.

Autor: capulet

Galeria numeru

X-Treme X-Men #30

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.