Avalon » Serie komiksowe » X-Treme X-Men » X-Treme X-Men #15

X-Treme X-Men #15

X-Treme X-Men #15

"Final Gambit"

Postacie
Streszczenie

Wymiar Khana. Doradcy informują swego władcę o anomaliach występujących atmosferze. Źródło tych zmian znajduje się według nich w pałacu królewskim. Oczywistym staje się fakt, że jedyną odpowiedzialną za zaistniałą sytuację osobą może być Storm. Khan jednak bardziej martwi się o stan swej królowej, niż o szkody jakie mogą spowodować moce Ororo. Jest on przekonany, że pod opieką Jalene jego ukochanej nic nie grozi. Król jest jednak w wielkim błędzie, bo w tym samym czasie Storm walczy o życie. Nie mogąc zaufać swoim mocom jest zmuszona do walki wręcz. Ororo pomimo osłabienia i odniesionych ran wychodzi ze starcia cało. Gdy Jalene i jej towarzyszki pojmują, że ich przeciwnik jest silniejszy, wzywają pomocy, lecz transmisja zostaje przechwycona przez Sage. Posiłki nie przychodzą.

 

Dzięki analizom Tessy X-Men są pewni, że prawdziwa Ororo znajduje się w haremie, a ta uwięziona jest tylko pozorantką-przynętą. Sage, przedostawszy się do Haremu, spotyka Storm. Po krótkiej wymianie zdań i opatrzeniu rany, jaką bogini odniosła w walce, X-Men, już ze swoim liderem, przystepują do ostatecznego starcia z siłami najeźdźców.


Tymczasem na wyspie Madripoor trwa rozmowa Vargasa i Rogue. Wyjawia on wreszcie powód, dla którego tak zależy mu na walce z mutantką. Jest nim przeznaczenie zapisane w Dziennikach Destiny, z których wynika, że Rogue pokona Vargasa, zabijając go jego własnym mieczem. Pojedynek ma więc dowieść wiarygodności Dzienników. Do starcia jednak nie dochodzi. Rogue, używając mocy Cyclopsa udaje się zaskoczyć swych przeciwników. W chwilę później zjawia się Slipstream, któremu udaje się, wraz z Vargasem, przeteleportować w sam środek obozu Khana. Upuszczając swego 'pasażera' Davis popełnia tragiczny w skutkach błąd. Spadający Vargas rani swym mieczem uciekającego Camerona, któremu jednak udaje się teleportować w bezpieczne miejsce. Sam Vargas, po cięzkim upadku, znajduje się w środku świątyni - miejscu, w którym uwięziony jest Gambit. W kilka chwil zaskoczeni żołnierze zostają pokonani. Dzięki temu Remy, nie będąc dłużej pod obserwacją z najwyższym wysiłkiem stara się poruszyć naładowany energią kamień, który utknął w otaczającym złodzieja polu energetycznym.


Wymiar Khana. Lifeguard, podając się za Shi'ar, może, wraz z Bishopem i Thunderbirdem, przeniknąć do centrum dowodzenia wieży powstałej na Ziemi. Zgodnie z wcześniejszymi poleceniami Storm, mutanci mają spowodować możliwie jak najwięcej szkód.


Tymczasem Khan, przebywający w swym pałacu dowiaduje się o tym, że Jalene zaatakowa Storm. Nikt nie jest w stanie określić, gdzie znajduje się zbiegła mutantka. Okazuje się, że to nie jest jedynym zmartwieniem króla. Do pałacu napływają raporty o ataku w świątyni i centrum dowodzenia. Ponadto sieć zostaje zasypana przez Sage fałszywymi informacjami o infiltracji na ogromną skalę. Według centrum ochrony do wymiaru przedostały się tysiące Ziemian. Myśli Khana zaprząta jednak tylko chęć odnalezienia jego niedoszłej królowej. W tym celu postanawia osobiście poprowadzić poszukiwania kobiety.


Dzięki 'duchom' wprowadzonym przez Sage do sieci Khana Tessa i Storm są niewykrywalne przez aparaturę wroga. Ororo jest jednak przekonana, że ich bezpieczeństwo jest tylko chwilowe. Podczas wielodniowego aresztu Storm miała dość czasu by znaleźć słabą stronę wieży łączącej oba wymiary. Mutantka zamierza uszkodzić główny zbiornik z wodą, potrzebną do chłodzenia wszystkich maszyn. Spływająca ciecz z pewnością spowodowałaby wiele szkód. Zdeterminowana Ororo postanawia użyć w tym celu swych mocy, nad którymi nie ma jeszcze całkowitej kontroli. Na domiar złego przypuszczenia Storm sprawdziły się - obie mutanki zostały odnalezione przez żołnierzy Khana. Teraz X-Men muszą zmierzyć się zarówno z uciekającym czasem jak i z atakującymi siłami wroga.


Madripoor. Ranny Slipstream jest opatrywany przez Rogue. Davis przekonuje swą koleżankę, że wytrzyma ból. Ich rozmowę przerywa potężny hałas. Gambitowi udaje się ostatkiem sił użyć naładowanego energią odłamka skalnego, którym rzuca w podtrzymujący świątynię filar. Potężna budowla nie wytrzymuje tego uderzenia. Pośród huku walącej się budowli powietrze przecina dżwięk rozpaczliwego okrzyku Rogue, wołającej swego ukochanego...

Autor: capulet

Galeria numeru

X-Treme X-Men #15

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.