Avalon » Serie komiksowe » X-Statix » X-Statix #14

X-Statix #14

X-Statix #14

"Back From the Dead" - part 2

Postacie
Cytat

Dziennikarz: "Tike, Entertainment Weekly. What do you say to those, who claim your brutal attack on the mutant hostage-takers denied them their civil liberties and was a flagrant abuse of power?"
Tike: "'Too bad'. Next question."

Streszczenie

Afryka. Młody chłopiec, ubrany w koszulkę z podobizną Orphana, rozmyśla o swym życiu. Chciałby być mutantem, tak jak członkowie X-Statix. Wie, że u niektórych osób, moce ujawniają się w jego wieku pod wpływem jakiegoś ważnego wydarzenia. Chłopiec wchodzi na pole, na którym znajdują się miny pozostawione przez żołnierzy. Zdaje sobie sprawę z niebezpieczeństwa, ale uważa, że Orphan i inni mutanci nie baliby się, więc odważnie wchodzi na pole minowe. Ciągle rozmyślając o tym, jak wspaniale byłoby być bohaterem i idolem tysięcy osób, wchodzi na minę.


Nowy Jork. X-Statix walczą o odzyskanie Henrietty z rąk Euro-Trash. Gdy Spider-Man próbuje im pomóc, Phat powala go, przypominając, że to show X-Statix. To zamieszanie wykorzystują mutanci z Europy, którzy dochodzą do wniosku, że najwyższa pora na ucieczkę i barykadują się w środku sklepu wraz z porwaną Henriettą. Guy uważa, że powinni natychmiast udać się za nimi, ale reszta grupy chce spokojnie wszystko przemyśleć i Venus teleportuje wszystkich do kwatery X-Statix. Henrietta przekonuje członków Euro-Trash, że nie powinni jej zabijać. Tłumaczy im, że są wykorzystywani przez Spike'a Freemana i zasługują na więcej. Jeśli ją zabiją, nic nie zyskają, ale jeśli postąpią inaczej poprawią swój wizerunek. Jej argumenty trafiają do mutantów, którzy po chwili ogłaszają swe żądania: chcą 10 milionów dolarów okupu, z których 10% zostanie przekazane na cele charytatywne.


Tymczasem X-Statix spokojnie odpoczywają w swej siedzibie. Orphan powtarza, że powinni jakoś pomóc Henrietcie, ale nikt nie chce go słychać. Zdenerwowany Reggie dzwoni do Spike'a Freemana. Chce wiedzieć, czy ich umowa dalej jest ważna i jak Spike chce pozbyć się Henrietty. Freeman zapewnia, że dotrzyma umowy i odwleka ta chwilę tylko po to, żeby zbudować napięcie. Zapewnia, że X-Statix nie pomogą Henrietcie, zwłaszcza, że ostatnio są bez formy. Rozmowę nagrywa Doop, który puszcza ją później członkom grupy. Freeman tłumaczy, że te słowa były wyrwane z kontekstu, ale X-Statix są na niego wściekli. Postanawiają zrobić mu na złość i uratować Henriettę. Tike zapowiada, że tym razem nie będą się ograniczyć i nie będą brać jeńców. El Guapo wiąże Spike'a, który próbuje namówić go do zabicia Henrietty. Przypomina, że to on wprowadził go do zespołu i jeśli teraz wykona jego polecenie, będzie o nim pamiętał, przy wyborach kolejnego lidera.


Venus teleportuje grupę do Henrietty i X-Statix ruszają do walki. Nie okazują przeciwnikom żadnej litości, szybko ich neutralizując. Nawet Henrietta jest zaskoczona ich brutalnością, ale nikt nie zwraca uwagi na jej słowa. Blind Ali zachodzi ją od tyłu, ale przed śmiercią ratuje ja El Guapo, który postanowił nie posłuchać Freemana.


Podczas konferencji prasowej w siedzibie X-Statix, dziennikarze pytają Henriettę o plany na przyszłość. Okazuje się, że pozostając w X-Statix chce kontynuować swą działalność charytatywną. Planuje też zmienić wygląd kostiumów grupy na bardziej modne. Szybko realizuje te zamierzenia, udając się do Afryki. Spotyka się tam z chłopcem, który wszedł na minę i obiecuje, że spełni jego marzenie i uczyni go honorowym członkiem grupy. Jej zachowanie nie podoba się X-statix. Spike tłumaczy im, że właśnie temu chciał zapobiec. Teraz Henrietta zachowuje się jak połączenie Matki Teresy z Jennifer Lopez i zyskuje ogromną popularność. Projekty nowych kostiumów nie podobają się członkom grupy, a co gorsze, okazuje się, że udziałowcy chcą, żeby Tike oddał jej pozycję lidera. To już za dużo dla X-Statix i zespół wspólnie podejmuję decyzję: Henrietta musi zginąć.

Autor: Lex

Galeria numeru

X-Statix #14

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.