Avalon » Serie komiksowe » X-Statix » X-Statix #19

X-Statix #19

X-Statix #19

"The Cure" - part 1: "Miracles and Wonders"

Postacie
Cytat

Kaznodzieja: "Medical science has all but given up on Lacuna. The doctors have all but given up on Lacuna. But there is one person who has not given up on her. There is one person who never gives up on any of us..."
Anarchist: "Magneto?"

Streszczenie

X-Statix przybywają do Hollywood na premierę nowego filmu. Najbardziej podniecony tym wydarzeniem jest Vivisector, bo Brandon Cody, aktor grający główna rolę, jest jego kochankiem. Reporterzy nie odstępują mutantów na krok i proszą Mylesa, żeby pozował do zdjęć w swej wilczej postaci. Ten nie bardzo chce się zgodzić, ale ulega namowom Brandona i pokazuje swe drugie oblicze.


W tym samym czasie, doktor Finlay, asystent Profesora Xaviera, informuje swego przełożonego, że postanowił go opuścić i zacząć pracę nad prywatnym projektem. Xavier dziękuje mu za współpracę i prosi go o rozwagę, bo obserwując jego pracę miał pewne wątpliwości co do jego kodeksu etycznego. Niewiele później, Finlay spotyka się z Vivisectorem. Przedstawia mu wyniki swej pracy - znalazł lek, które może uleczyć problem Mylesa. W zamian chce tylko wyłącznych praw do zekranizowania jego historii.


Lacuna wciąż nie obudziła się ze śpiączki, ale nie oznacza to, że jej program zniknął z anteny. Dziś gościem specjalnym jest sama Lacuna. Jej rodzice oraz jeden z telewizyjnych kaznodziei tłumaczą, że lekarze porzucili już wszelką nadzieję na jej powrót do zdrowia, ale oni wierzą, że Bóg wysłucha ich modlitw i przywróci ją do życia. Są tego tak pewni, że chcą odłączyć aparaturę podtrzymującą ją przy życiu. Guy jest przerażony ich zachowaniem i prosi Venus, żeby natychmiast przeniosła X-Statix do studia. Gdy tam przybywają, jest już jednak za późno - wszystkie przewody zostały odłączone. Niespodziewanie Lacuna nie umiera, tylko budzi się ze swego snu i dziękuje wszystkim za modlitwę.


Vivisector przechodzi serię testów, które doktor Finlay chce przeprowadzić przed podaniem mu leku. Ma nadzieję, że postępuje właściwie, ale chyba tylko on tak myśli. Po powrocie do domu, wyznaje reszcie X-Statix, że zamierza wyleczyć się ze swej mutacji. Nikomu nie podoba się ten pomysł i dochodzi do kłótni, a później do walki. Tike ze zdenerwowania poci się, a żrące krople spadają na twarz Vivisectora. W odpowiedzi Myles rzuca się na niego i przypadkowo rani Guya.Jego obrażenia są na tyle poważne, że następne kilka dni będzie musiał spędzić w specjalnej komorze zaprojektowanej przez Charlesa Xaviera. Ten incydent utwierdza Mylesa w swym wyborze.


Wieczorem udaje się na kolacje z Brandonem, który jest w złym humorze, bo jego film okazał się klapą. Myles próbuje go pocieszyć i zapowiada niespodziankę. Po kolacji idzie do doktora Finlaya, który podaje mu lek. Kilka godzin później bierze udział w programie Lacuny, podczas którego ma udowodnić, że stracił swe moce. Doktor Finlay przygotował test, który to potwierdzi - zebrał najcenniejsze książki z biblioteki Mylesa i grozi, że je spali. Vivisector jest przerażony tym pomysłem, ale nie może skorzystać ze swych mocy i uwolnić się z więzów.


Ta demonstracja ostatecznie przekonuje wszystkich, że Myles stracił swe zdolności. Jednak ani X-Statix, ani jego rodzice, ani Brandon nie są z tego zadowoleni. Myles rozstaje się ze swym chłopakiem w niezbyt przyjemnych okolicznościach, a niedługo potem okazuje się, że musi wyprowadzić się z bazy X-Statix. Próbuje przekonać resztę grupy, że nawet bez swych zdolności będzie przydatny, ale X-Statix muszą udać się na kolejną misję i zostawiają go samego. Podczas relacji telewizyjnej komentator zastanawia się kto zastąpi Vivisectora. Oglądający program doktor Finlay zna odpowiedź na to pytanie: od początku planował zajęcie jego miejsca. Nie powiedział Mylesowi, że to co zabrał z jego ciała, może wstrzyknąć sobie, żeby zyskać jego moce.

Autor: Lex

Galeria numeru

X-Statix #19

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.