Avalon » Serie komiksowe » X-Statix » X-Statix #8

X-Statix #8

X-Statix #8

"Moons of Venus" - part 3: "Dark Dimension"

Postacie
Cytat

Spike Freeman: "That doesn't make me a bad person!"
Vivisector: "No, the fact that you're a mendacious, avaricious philistine does that."

Streszczenie

Bad Guy zdejmuje swą maskę i oczom zaskoczonej Venus ukazuje się jej kuzyn - Jamal. Myślała, że nie żyje, była nawet na jego pogrzebie. Jamal mówi, że teraz on pójdzie na jej pogrzeb i atakuje ją. Uniemożliwia jej teleportację i wysysa z niej energię. Venus ratuje niespodziewane pojawienie się Guya, który odciąga uwagę Jamala. Orphan prosi Venus, żeby ich zabrała z dala od jej kuzyna.


Profesor Xavier tłumaczy Venus, dlaczego stwór, który przybył za nią z innego wymiaru, przybrał postać jej kuzyna. Prawdopodobnie wynika to z jakiegoś smutnego przeżycia z przeszłości Venus, które spowodował Jamal. Stwór, którzy przybył z mrocznego wymiaru, przyjął formę postaci z jej mrocznego wymiaru. Venus twierdzi, że nie ma mrocznej strony, ani złych wspomnień związanych z Jamalem, którego nie znała zbyt dobrze. Xavier uważa, że jest coś o czym mu nie mówi, ale Guy prosi go, żeby nie drążył teraz tego tematu, bo Venus i tak ostatnio wiele przeszła. Uważa, że nieważne, jaką postać przyjął stwór - zabiją go i rozwiążą problem. Profesor twierdzi, że to nie takie proste - powinni dowiedzieć się, co łączy Venus z potworem i zerwać tę więź, bo nie wiadomo, jak wpłynęłaby na nią jego śmierć. Słysząc te słowa, Venus przyznaje, że Jamal ukradł jej kiedyś pieniądze, które dostała na urodziny i ciężko to przeżyła. Guy pyta Xaviera ile czasu zajmą mu jeszcze testy, które na nim przeprowadza. Profesor mówi, że już prawie skończył i wyniki wskazują na to co podejrzewał - poziom wrażliwości Guya podniósł się i stary kostium już mu nie wystarczał. Na szczęście Xavier ma gotowy nowy kostium, który zmniejszy jego wrażliwość.


Spike Freeman zwołał konferencję prasową, na której ogłasza, że Orphan powrócił do X-Statix, a jego nieobecność wyjaśniono tajną misją. Dziennikarka pyta Guya, jak czuł się gdy ludzie posądzali go o bycie Bad Guyem. Orphan odpowiada, że nigdy nie stracił wiary w rozsądek narodu Amerykańskiego. Po konferencji, X-Statix spotykają się w środku budynku. Spike przeprasza Guya, że kazał go zabić, tłumacząc, że miał powody. Orphan przyznaje mu rację i proponuje, żeby zapomnieli o sprawie. Chce dowiedzieć się wszystkiego o Bad Guyu i powstrzymać go. Okazuje się, że jest jeszcze jedna rzecz, o której Guy nie wie. Myles tłumaczy, że gdy nie było go z zespołem, postanowili wybrać nowego lidera. Phat i Dead Girl dodają, że bardzo go lubią, ale ostatnio uciekł od presji i pokazał słabość, więc nie nadaje się na przywódcę. Venus jest wściekła na nich i uważa, że to bunt, ale Guy uspokaja ją i dziękuje za wsparcie. Jeśli większość zespołu chce, by przywódcą był Tike, to niech tak będzie. Guy przypomina, że nigdy nie chciał być liderem i chętnie przekaże obowiązki Anarchistowi. Tike jest bardzo zadowolony z takiej sytuacji i obejmuje Guya w geście pojednania.


Wieczorem, Guy próbuje pocałować Venus na dobranoc, ale ta prosi, żeby tego nie robił i idzie do swego pokoju. Potem jest na siebie wściekła, że nie potrafiła przełamać się i zbliżyć się fizycznie do Orphana. Zastanawia się, czy ma to związek, z tym, że dalej nie pamięta, co złego zrobił jej Jamal.


Następnego dnia, X-Statix walczą z Bad Guyem. Sytuacja zaczyna się wymykać spod kontroli, bo nie mogą powstrzymać przeciwnika, który powalił już Phata i Dead Girl. W akcie desperacji, Venus rzuca się na niego i teleportuje się z nim. Czuje, że Bad Guy czerpie z jej strachu i dochodzi do wniosku, że sama musi z nim skończyć. Przenoszą się na pustynię, gdzie kontynuują walkę. Stwór obezwładnia ją i zaczyna wysysać z niej energię. Z pomocą przychodzi jej Dead Girl, która przeteleportowała się razem z nimi. Powala Bad Guya na ziemię i pomaga Venus w przypomnieniu sobie tego, co zrobił jej w przeszłości Jamal.


Wieczorem, w posiadłości X-Statix, Venus opowiada Guyowi, że chodziło o insekty, które Jamal podrzucał jej nocą do łóżka, gdy miała kilka lat. Gdy przypomniała sobie o tym wydarzeniu, Bad Guy stracił swą moc i razem z Dead Girl z łatwością go pokonały. Rozmowę przerywa im Myles, który mówi, że ktoś bardzo chciał się widzieć z Guyem. Okazuje się, że to O'Sullivan, który przyniósł ciało umierającej Sharon Ginsberg i prosi o uratowanie jej. W tym celu Orphan przewozi ją do Profesora Xaviera. Gdy ten zajmuje się ranną, O'Sullivan przeprasza Guya, za wszystko, co uczynił mu złego. Orphan odchodzi wraz z Venus, która mówi mu, że Profesor zna się nie tylko na tworzeniu kostiumów zwiększających moce mutantów, ale również "specjalnych" uniformów. Tłumaczy zaskoczonemu Guyowi, że w jej w pokoju czeka na nią kostium, dzięki któremu będą mogli uprawiać seks. Orphanowi jest bardzo zadowolony z tej informacji i prosi Venus, żeby teleportowała ich jak najszybciej do domu.


Guy jest oszołomiony i zachwycony widząc Venus w specjalnym kostiumie. Oboje cieszą się, że wreszcie wykonają kolejny krok w ich związku, ale są również pełni obaw. Pod drzwi ich pokoju podkrada się Doop, który przysłuchuje się dźwiękom dochodzącym ze środka. Wygląda na to, że wszystko idzie tak, jak powinno, ale Venus spontanicznie teleportuje siebie i Guya. Przenoszą się do jakiegoś dziwnego wymiaru, gdzie Venus widzi swą matkę. Okazuje się, że jest tam również reszta jej rodziny. Mówią jej, że są tu bardzo szczęśliwi i czują się jak w niebie. Venus bardzo się cieszy, że wreszcie ma pewność, że nie zabiła swych bliskich, tylko przeniosła ich do innego wymiaru.

Autor: Lex

Galeria numeru

X-Statix #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.