Avalon » Serie komiksowe » X-Statix » X-Statix #17

X-Statix #17

X-Statix #17

"Back From the Dead" - part 5

Postacie
Cytat

Chłopczyk (podczas modlitwy): "... and please make Lacuna better again. And make sure those atheistic perverts X-Statix roast in the fires of hell. And I want a new scooter for Christmas."

Streszczenie

Orphan rusza w stronę snajpera, który postrzelił Lacunę. Zaskakuje go swym przybyciem i szybko obezwładnia. Zamachowiec nie odpowie jednak na żadne jego pytanie - woli popełnić samobójstwo. Tylko dzięki swym superzmysłom, Guy zauważa, że morderca uruchomił bombę ukrytą w swym ciele i w porę odskakuje od niego.


Lacuna zostaje przewieziona na oddział intensywnej terapii i nie odzyskuje przytomności. Jej rodzice nie wierzą, że zamach na nią był przypadkowy i zarzucają Guyowi, że gdyby nie on, nic by się jej nie stało. X-Statix muszą teraz znaleźć kancelarię prawną, w której Lacuna złożyła dokumenty kompromitujące grupę. W tym celu Vivisector i Orphan udają się do szpitala. Myles czyta po kolei nazwy kancelarii, a Guy próbuje wyczuć najdrobniejszą reakcję w nieprzytomnym ciele Woodstock. Gdy mu się to udaje, wyruszają z resztą grupy na miejsce. Tike nie chce szukać dokumentów, tylko zniszczyć wszystkie papiery. Niespodziewanie pojawia się jeden z właścicieli, który oznajmia im, że dokumenty znajdują się gdzie indziej, a oni właśnie się skompromitowali.


Media ujawniają związki X-Statix z Saddamem Husajnem i zarzucają inne przestępstwa członkom grupy. Cała Ameryka jednoczy się w krytyce X-Statix i modlitwie o zdrowie dla Lacuny. Anarchist sądzi, że to już koniec grupy i powinni uciekać do Ameryki Południowej. Guy uważa, że mają jeszcze szansę: muszą tylko zrobić coś spektakularnego, na przykład powstrzymać Mister Code'a. Dead Girl łączy się z duchem Spike'a i próbuje wyciągnąć od niego informacje. Przerażony duch Spike'a błąka się po targowisku. Nie może nic kupić i bardzo go to denerwuje. Dead Girl tłumaczy mu, że jego los nie został jeszcze rozstrzygnięty i dlatego mogą porozmawiać. Obiecuje mu kartę kredytową, za którą będzie mógł sobie coś kupić, ale w zamian chce informacji o Mister Codzie.


X-Statix wykorzystują informacje od Spike'a i udają się na spotkanie z przeciwnikiem. O planowanej akcji informują media, bo liczą, że transmisja na żywo pozwoli im odzyskać sympatię społeczeństwa. Mister Code powala Venus i ma przewagę w walce z Guyem, gdy do akcji włącza się Henrietta. Nie słucha ostrzeżeń Orphana i chce sama unieszkodliwić terrorystę. Niestety Mister Code jest od niej lepiej wyszkolony i zabija ją jednym ciosem. Orphan rzuca się na przeciwnika i zaczyna unosić się z nim w powietrzu. Mister Code spada z dużej wysokości i ginie. Guy chce poznać jego tożsamość i ściąga mu maskę. Widok jego twarzy zdumiewa go, ale reszta grupy nie ma czasu na przyjrzenie się trupowi. Ściągnięcie maski uaktywniło bombę, która zaraz wybuchnie. Gdy Venus tłumaczy, że jest ciągle zbyt słaba na teleportację, bomba wybucha.

Autor: Lex

Galeria numeru

X-Statix #17

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.