Avalon » Serie komiksowe » X-Statix » X-Statix #13

X-Statix #13

X-Statix #13

"Back From the Dead" - part 1

Postacie
Cytat

Reggie: "'Surrender Monkey'? What are his powers?"
Spike Freeman: "The uncanny ability to quit at juuuuuust the right time. Very useful in the tight spot."

Streszczenie

Henrietta od dziecka wiedziała, że jest wyjątkowa. Dzięki wspaniałemu głosowi stała się wielką gwiazdą, a sławę wykorzystała do pomocy potrzebującym. Niestety nie wszystkim podobała się jej postawa i pewni ludzie postanowili pozbyć się. Lata po swej śmierci, duch Henrietty powraca i przejmuje jedno z ciał w kostnicy. Na miejsce przybywają żołnierze, którzy pozbywają się świadków tego wydarzenia. Powrót Henrietty bardzo niepokoi grupę wpływowych osób.


Spike Freeman oznajmia X-Statix, że ich kolejne zadanie, to uratowanie Henrietty. Anarchistowi nie podoba się perspektywa podróży do Europy i niańczenia gwiazdy pop, ale nie ma wiele do powiedzenia. Według Profesora Xaviera, Henrietta może być mutantem i dlatego powinni jej pomóc. Venus przenosi grupę do Europy. Zaraz po przybyciu, X-Statix atakują żołnierzy pilnujących kostnicy. Przebijają się do Henrietty i zabierają ją ze sobą do bazy.


Orphan mówi Spike'owi, że nie chce przebywać razem z Henriettą. Uważa ją za rozpuszczoną, bogatą dziewczynkę. Profesor Xavier oznajmia, że przeprowadził testy, które wykazały, że Henrietta jest mutantem, posiadającym zdolności empatyczne. Dzięki nim potrafi czuć ból innych i rozumieć ich cierpienie. Czuje się niechciana wśród X-Statix i opuszcza ich, udając się na spotkanie z Lacuną. Jej występ w talk-show ogląda Reggie, jedna z osób, która była odpowiedzialna za jej śmierć. Dzwoni do swego przyjaciela, Dicky'ego i mówi, że muszą zakończyć tą sprawę raz na zawsze.


Spike Freeman zaprosił Henriettę na kolację. Rozmawiają o jej interesach i Spike z radością proponuje jej swe usługi. Niespodziewanie, miły nastrój psuje jeden z kelnerów, który wyciąga pistolet i próbuje strzelić do Henrietty. Na szczęście ratuje ją Doop, który w brutalny sposób zabija napastnika. Stacje telewizyjne na żywo transmitują zamach w restauracji. Podekscytowany Spike, zabiera reporterce mikrofon i oznajmia, że ktokolwiek zagrozi Henrietcie, będzie miał do czynienia z X-Statix, bo od dziś należy ona do grupy. Zaskoczona gwiazda pyta, czy nie powinien najpierw zapytać reszty grupy, ale Spike mówi, że jest jej właścicielem i może robić co chce. Najwyraźniej, innego zdania jest Venus, która teleportuje go ponad budynek X-Statix i grozi upuszczeniem. Spike tłumaczy, że powinni dać szansę Henrietcie, zwłaszcza, że wpłynęłoby to pozytywnie na wizerunek grupy. Mimo jego argumentów, Anarchist i reszta X-Statix nie jest zachwycona tym pomysłem.


Tymczasem w Europie, Reggie informuje Dicky'ego, że sam zamierza zabić Henriettę. Dicky wątpi, żeby w jego wieku był do tego zdolny i sugeruje, że powinni zebrać grupę mutantów zdolnych pokonać X-Statix. Niespodziewanie, pomoc oferuje im Spike Freeman, który przedstawia materiał filmowy o kilku europejskich mutantach. Proponuje im podpisanie kontraktu, który w zamian za zgromadzenie tych mutantów, da mu wyłączność na transmisję telewizyjną walki pomiędzy nimi, a jego grupą.


X-Statix mają wziąć udział w uroczystym otwarciu swego sklepu w centrum Nowego Jorku. Henrietta zachęca resztę zespołu do bardziej entuzjastycznego zachowania w stosunku do fanów, ale nikt nie chce jej słuchać. Ich przejazd śledzi Peter Parker, który robi im zdjęcia skacząc po dachach. Orphan próbuje wytłumaczyć Henrietcie, że ich życie nie składa się jedynie z miłych momentów. Twierdzi, że w każdej chwili muszą być gotowi do walki, ale Henrietta zwraca mu uwagę, że jakoś tego nie zauważyła. Guy mówi, że to tylko cichy okres i w każdej sekundzie może się coś wydarzyć. Na potwierdzenie jego słów, spod ziemi wyłania się Wall, który porywa Henriettę. X-Statix nie spieszą się zbytnio z udzieleniem jej pomocy, ale gdy pojawia się Spider-Man ruszają za Wallem, bo nie chcą, żeby ukradł im ich show.


Uwagi:

- Pierwotnie bohaterem tej historii miała być ożywiona Lady Diana, ale Marvel zrezygnował z tak kontrowersyjnego posunięcia.

- Mutanci, których Freeman wybrał do Euro-Trash to bardzo oryginalne postacie. Wall (Niemcy) to osiłek, który uaktywnił swe moce, gdy Mur Berliński upadł na niego, Oxford Blue (Anglia) to połączenie Hugh Granta i Thinga, Blind Ali ma te same zdolności, co Daredevil, a Surrender Mokey (Francja) potrafi wyczuć najlepszy moment na ucieczkę.

Autor: Lex

Galeria numeru

X-Statix #13

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.