Avalon » Serie komiksowe » Wolverine » Wolverine #2

Wolverine #2

Wolverine #2

Part 2 - "Debts and obligations"

Postacie
Cytat

Logan: "You're very good - stronger'n faster'n you let on."
Yukio: "I'm a tigress. But if you think me skilled in the arts of war, wait 'til you see me perform those of love."

Streszczenie

Mocne uderzenie w policzek przywraca Logana do przytomności. Kobieta, która nachyla się nad nim, wygląda na przerażoną. Po chwili Wolverine dostrzega przyczynę jej strachu. To kilku uzbrojonych w katany ninja, którzy najwyraźniej nie mają pokojowych zamiarów. Reakcja Logana ratuje ich z opresji. Walka, która zaczęła się w tradycyjnym japońskim mieszkaniu, przenosi się na dachy tokijskich domów, jednak tam czeka kolejna grupa żądnych krwi wojowników. Adrenalina przywraca Loganowi pamięć ostatnich wydarzeń - dama u jego boku to nieznajoma, która uratowała go z opresji poprzedniej nocy. Uchylając się przed lecącymi strzałami Logan próbuje czegoś się od niej dowiedzieć. Dziewczyna mówi mu, że nazywa się Yukio, a ich napastnicy to zabójcy organizacji zwanej The Hand. Na dalszą dyskusję nie mają czasu. Rozdzielają się. Wolverine rzuca się do walki, podczas gdy jego towarzyszka obserwuje go z ukrycia. Jest pewna, że nie da sobie rady - The Hand zatrudnia najlepszych zabójców.


Byli dobrzy. Ja jestem najlepszy.


Logan kończy walkę. W oddali słychać odgłosy syren - to wystarczający powód, by zniknąć z miejsca wydarzeń.


Nieco później, w pokoju hotelowym. Yukio wyjaśnia Loganowi, że człowiek, który nasłał zabójców to jej wróg - król japońskiego podziemia, osobnik niezwykle potężny i ambitny, który w przyszłości planuje przejąć kontrolę nad całą Japonią. Wolverine obiecuje jej swoją pomoc. Dziewczyna mówi, że potrafi sama o siebie zadbać i na dowód tego atakuje go jednym ze swoich kolców. Logan przechwytuje nóż. Na ostrzu czuje znajomy zapach, lecz nie potrafi sobie przypomnieć gdzie się z nim spotkał. Chwali szybkość i siłę Yukio. Japonka uśmiecha się i mówi, że nie tylko w sztukach wojennych jest dobra, po czym próbuje go pocałować. Logan odsuwa ją i wychodzi. Dziewczyna rzeczywiście bardzo go pociąga, jednak on wciąż myśli o Mariko.


Biurowiec Yashidy, następnego dnia. Ukryta pod prochowcem i kapeluszem postać kobieca żąda audiencji u Lorda Shingena i wkracza do jego biura nie zważając na protesty sekretarza. Kobietą okazuje się Yukio. Shingen jest zirytowany takim brakiem respektu, jednak toleruje to - Yukio jest jego najlepszym zabójcą. Kobieta wyrzuca mu, że wczorajszy atak, który miał być pozorowany, był jak najbardziej prawdziwy. Yashida twierdzi, że było to konieczne, by mogła zdobyć zaufanie Wolverine'a. W przeciwnym wypadku Logan domyśliłby się podstępu. Poza tym był to rodzaj sprawdzianu przed jej następnym zadaniem. Celem zabójczyni ma być tym razem człowiek nazwiskiem Katsuyori. Otacza się on taką ilością straży, że nawet wojownicy "Dłoni" nie zdołali go zabić. Yukio ma zaatakować podczas "pokojowej konferencji" na którą Shingen delegował swoją córkę i jej męża. Liczy, że w takich warunkach czujność jego wroga osłabnie. Zaznacza, że po wykonanej robocie Yukio ma się pozbyć również Wolverine'a. Zabójczyni zapewnia go, że tak zrobi.


Noc. Wolverine i Yukio podkradają się do opuszczonego teatru kabuki na skraju Tokio. Tam, jak twierdzi Japonka, mają tej nocy zastać Katsuyori - człowieka, który pragnie ją zabić. Dziewczyna uważa, że jedynym sposobem by uratować jej życie jest atak. Logan ma nadzieję, że uda się załatwić sprawę nie zabijając gangstera.


Straż nie jest dla nich większym problemem i wkrótce zakradają się na tyły sali. Obecność Mariko budzi niepokój Logana. Na scenie rozpoczyna się przedstawienie. To "Chushingura" - jedna z klasycznych sztuk japońskich. Nagle jeden z aktorów wyciąga katanę i rzuca się w stronę Mariko. Logan wyskakuje z ukrycia i błyskawicznie przejmuje atak. Jednym cięciem zabija aktora i staje przed resztą trupy, która jest już gotowa do walki. Katsuyori, który najwyraźniej stoi za tym atakiem, wymyka się z sali. Yukio tylko na to czeka. Nie ma zamiaru pozwolić mu odejść... Na scenie tymczasem Wolverine zarabia silne cięcie, które wprowadza go w szał bojowy. Nie wróży to dobrze dla jego przeciwników. Po kilku minutach bitwa jest skończona. Logan jest jedynym, który trzyma się na nogach.


Straciłem kontrolę. Czuję się chory. Czuję się świetnie. Widzę Mariko. Nigdy nie widziała mnie w takim stanie. To część mnie, której nigdy nie chciałem jej pokazywać. Nie próbuje ukryć swojej reakcji.


Kobieta odwraca się i odchodzi bez słowa. Logan nie próbuje jej zatrzymywać. Yukio schowana za boczną ścianką uśmiecha się. Teraz Wolverine należy do niej.

Autor: Lena

Galeria numeru

Wolverine #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.