Avalon » Serie komiksowe » Wolverine » Wolverine #3

Wolverine #3

Wolverine #3

Part 3 - "Loss"

Postacie
Cytat

Yukio: "I love you, Logan chan - as you love me! Kill me, and kill yourself."
Logan: "Perhaps, darlin' that's precisely what we both deserve."

Streszczenie

Jestem Wolverine. Jestem najlepszy w tym co robię. Kiedyś byłem agentem. Kiedyś byłem bohaterem. Teraz jestem pijany. I cieszę się każdą tego chwilą.


Na jednym z nielegalnych tokijskich ringów toczy się pojedynek. Logan walczy z tutejszym mistrzem - byłym sumatori, Takahashi. W pierwszym rzędzie siedzi Yukio, jego kochanka.


Po zakończonej walce nowy mistrz i jego dama zataczając się wychodzą z baru. Przed wejściem stoi limuzyna. O maskę opiera się Asano Kimura. Agent nie jest zachwycony stanem Logana. Chce prosić go o pomoc. Ktoś przejął kontrolę nad całym podziemnym światkiem Japonii i teraz zamierza przenieść swe wpływy na politykę. Logan jest zbyt zamroczony by skojarzyć fakty. Yukio odciąga go od przyjaciela. Ruszają w swoją stronę zastawiając Asano samego. Za nimi - kryjąc się w mroku nocy - podąża oddział ninja.


Yukio prowadzi ukochanego w swoje "sekretne miejsce". Tam, śmiejąc się, przewracają się na ziemię i zaczynają całować. Nagle coś ich rozprasza. Drżenie ziemi, ruch powietrza, turkot kół - Logan zrywa się i ciągnąc za sobą Yukio w ostatniej chwili uskakuje przed nadjeżdżającym pociągiem. Okazuje się, że leżeli na torach kolei szybkobieżnej. Wolverine jest wściekły, że Yukio tak igra z życiem. Dziewczyna odpowiada, że chce każdą chwilę przeżyć jak najpełniej i wie, że chociaż on nie chce tego przyznać - jest taki sam. Tego ostatniego Logan już nie słyszy, bo... chrapie smacznie rozwalony na ziemi. Yukio z czułością zapewnia go, że może śnić spokojnie. Ona będzie nad nim czuwać. I Logan śni. O dzielnym wojowniku, który, choć nie był szlachetnego rodu, zapragnął ręki szlachcianki. Jednak drzwi do jej domostwa zastał zamknięte, a mury obstawione łucznikami. Wojownik nie zważając na to rzuca się do walki. Gdy w końcu śmiertelnie ranny doczołguje się przed oblicze ukochanej, ta drwi z niego nazywając go bestią w ludzkiej formie. Mówi, że nie jest godzien życia i strzałą przebiła mu duszę...


Logan płacze przez sen, a tymczasem Yukio ma inny problem. Ninja zdecydowali się wreszcie wyjść z ukrycia. Informują ją, że swoją niesubordynacją rozgniewała Lorda Shingena. Ponieważ jednak szanuje on jej umiejętności, postanowił dać jej ostatnią szansę. Ma zabić Logana tu i teraz, inaczej sama zginie. Yukio zgadza się i wyciąga noże... po czym rzuca się z nimi na wojowników. Pięciu ninja to wyzwanie w sam raz jak dla niej. Wkrótce jej przeciwnicy leżą pokonani. Dziewczyna nachyla się nad Loganem i potrząsa nim próbując go dobudzić. Mężczyzna nieprzytomnie otwiera oczy i szepce imię: "Mariko". Silne kopnięcie znowu posyła go w niebyt. Yukio ucieka, zostawiając go leżącego wśród martwych ninja.


W hotelu Yukio zakłada czarny strój zabójczyni. Przeklina dzień, w którym spotkała Logana. Shingen zawsze tolerował jej dziką naturę, ale teraz posunęła się zbyt daleko. Jedynym wyjściem z tej sytuacji jest śmierć Yashidy - albo jej. Nagle słyszy, że ktoś próbuje dostać się do pokoju. Odgłosy są zbyt ostrożne - to nie Logan. Yukio zaczaja się tuż za drzwiami. Jako pierwsza do pokoju wsuwa się lufa rewolweru. Zabójczyni przygotowuje jeden za swych noży...


Nieco później. Logan wraca do hotelu. Jest pewien, że uda mu się obłaskawić kochankę. Martwi go jednak, że The Hand wciąż się nią interesuje - śmierć Katsuyori powinna to zakończyć. Już w progu wie, że coś się stało. Czuje zapach trupa. I Asano. Zaraz potem znajduje jego ciało z wbitym w szyję ostrzem. To mógł być wypadek i Logan modli się by tak było. Ale naraz znowu czuje znajomy zapach. Wreszcie dociera do niego gdzie się z nim spotkał. To ta sama trucizna, którą nasączone były shuriken. Yukio pracuje dla Shingena. To ona próbowała go zabić na samym początku... Dziewczyna wyłania się z cienia i wymawia jego imię. Logan ostrzega, że jeśli nie zabije go teraz, nie dostanie drugiej szansy.


Z odgłosem ni to śmiechu - ni szlochu rzuca się do ucieczki. Biegnę za nią. Wślizguje się w noc jak duch. Szybka, pewna, śmiała, bez wahania podejmuje największe ryzyko i udaje jej się za każdym razem. Jest jak poezja w ruchu. Jest tygrysicą. Ja jestem tygrysem. Pogoń toczy się po dachach tokijskich domów. Biegnąc Logan składa wszystko do kupy. To Shingen jest tym królem podziemia, o którym wspominał Asano. A Katsuyori był jego ostatnim przeciwnikiem w drodze do całkowitej władzy.


Pościg znajduje swój finał w jednej z tokijskich szklarni, stylizowanej na klasyczny ogród zen. Wolverine dopada dziewczynę i wysuwa pazury. Yukio wyznaje mu miłość. Mówi, że nie będzie potrafił jej zabić i ma rację. Logan wyczuwa w niej bratnią duszę i mimo wszystko - ją również kocha. Nagle, niewiadomo skąd, znowu pojawiają się wojownicy "Dłoni". W pierwszej chwili Logan myśli, że Yukio świadomie zaciągnęła go w pułapkę, ale nie - w jej oczach widzi zaskoczenie. I strach o niego. Jednak czymże dla Wolverine'a jest oddział ninja? Gdy walka się kończy, dziewczyny już nie ma. W ciałach dwóch ninja tkwią jej ostrza. Logan rozgląda się po zniszczonym ogrodzie.


Porządek zamienił się w chaos. Historia mojego życia. Nie ważne jak bardzo walczę o wewnętrzny spokój, zawsze to chrzanię. Więc po co się męczyć? To filozofia Yukio - bądź tym, czym jesteś, po co to zwalczać? (...) Yukio chce mnie takim, jakim jestem. Mariko sprawia, że chcę się zmienić, rozwijać... poskromić w sobie berserkera. Kocham je obie. Zawiodłem je obie. Gorzej, zawiodłem siebie. Bo... zatraciłem siebie. A jednak ścieżki życia są zmienne jak ten piasek. Dotykam go i pojawiają się nowe wzory. Chaos staje się porządkiem. Fortuna się odwraca. A z tego porządku... spokój? Może to właśnie jest odpowiedź. Rzecz nie w tym by wygrać, czy przegrać, lecz w tym by się starać. Może nigdy nie stanę się tym, kim chcę być, ale skąd mam to wiedzieć, jeśli nie spróbuję. (...) Zwierzę wie czym jest i akceptuje to. Człowiek może wiedzieć czym jest, ale poddaje to w wątpliwość. Marzy. Stara się. Zmienia się. Rozwija. Odebrałeś mi marzenia, Shingenie. Ale tylko na jakiś czas. Bo jestem człowiekiem, nie bestią. Człowiekiem! Ten błąd wiele cię będzie kosztował.

Autor: Lena

Galeria numeru

Wolverine #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.