Avalon » Serie komiksowe » X-Force vol. 2 » X-Force vol. 2 #1

X-Force vol. 2 #1

Postacie
Cytat

Zabójca: "Askani's son! The order of the five blades decrees you die!"
Domino: "Friend's of yours?"
Cable: "They will be. In about fourteen centuries"

Streszczenie

W tamtych czasach zwano go wędrowcem, bowiem pędził po stepach n a swym koniu przynosząc rozproszonym plemionom wieści, a czasem pomoc. Mknął w kierunku Karandy, bowiem Zgromadzenie Nirithii ostrzegło go o kłopotach już kilka miesięcy temu, lecz wówczas wymykał się zabójcom nasłanym przez jego największego wroga. En Sabah Nura, który poprzysiągł wyeliminować Nathana Christophera Dayspringa.


W Karanadzie czekała nań D'Narda ze Zgromadzenia, zaś miasto było puste. Obawiali się iż się spóźnili, bowiem kapłani mogli przebudzić już Skornna, do czego niezbędna byłaby im esencja życiowa mieszkańców Karanady. Ruszyli w głąb katakumb leżących pod Karanadą, a gdy ujrzeli trupy kapłanów ich najgorsze przeczucia się potwierdziły. Skornn nadszedł, górując nac Dayspringiem swa potworną postacią. On jedyny wiedział gdzie zaczęła się podróż wędrowca, lecz jak oznajmił nie miało to dlań najmniejszego znaczenia. Mutanci byli dlań wyłącznie pożywieniem. Słysząc te słowa Dayspring zaatakował. Pamięta do dzisiaj swój gniew.


W teraźniejszości Cable przerywa swą medytację, oznajmiając Domino iż coś go zaniepokoiło. Jego metalowe ramię pulsuje, a on stara się utrzymać pod kontrolą technowirusa dzięi swej telekinezie i zapomnieć o spotkaniu ze Skornnem. Dysząc ciężko wyjaśnia Domino, iż jego ciało reaguje tak bowiem ktoś rozerwał pole temporalne. Chwilę później jego podejrzenia potwierdzają się, gdy przez okna wskakują mężczyźni w czerwonych kombinezonach wykrzykując iż Syn Askani został skazany na śmierć przez Zakon Pięciu Ostrzy. Domino i Cable ruszają do walki. Dom używa sztuk walki, podczas gdy Cable wspomaga się swym psimitarem. Wyjaśnia swej partnerce, iż walczą z genetycznie zmodyfikowanymi ludźmi, których zadaniem jest polowanie na mutantów. Domino chce wiedzieć kto wysłał napastników, lecz pokonani znikają teleportowani w nieznane. Cable stwierdza krótko, iż skoro nasłał ich Zakon Pięciu Ostrzy, musi być w to zamieszany Skornn. A to oznacza kłopoty.


Godzinę później Cable i Domino podążają do klasztoru, leżącego w górch na granicy Nepalu i Tybetu. Na miejscu znajduje się Shatterstar, który urządza sobie pogawędkę z mnichami. Ci oznajmiają mu, iż jest zaprzeczeniem życia, bowiem został stworzony jako sztuczny wojownik. Ten oznajmia, iż sami zaprzeczają życiu, bowiem uczą sztuki zabijania. Rozpoczyna się walka na miecze, w trakcie której Shatty udowadnia, iż być szkolonym do walki, a stworzonym do niej oznacza co innego. W chwili jego triumfu pojawiają się Cable i Domino. Dayspring powstrzymuje go od dalszej walki z mnichami, sam zaś kieruje się ku najstarszemu z mnichów. Ten jak się okazuje zna Dayspringa i oznajmia iż oczekuje na niego magiczne ostrze. To właśnie po nie przybył Shatterstar.


Shatty wyjaśnia iż od jakiegoś czasu błąkał się bez celu, a Cable ma poczucie iż zawiódł go lata temu nie pomagając w powrocie do domu. Teraz jednak może zaoferować mu kolejny cel. Jak wyjaśnia Domino, w klasztorze ukryte jest Pięć Palców Zniszczenia, miecz będący jedynią bronią na świecie mogącą zabić Skornna, istotę żywiącą się mutantami. W odległej przyszłości ludzkość przegrywając wojnę z mutantami postanowi wskrzesić Skornna, aby zyskać przewagę. W tym celu wyśle w przeszłość swych agentów, aby zdobyć miecz i ochronić w ten sposób Skornna.


Napastnicy wpadają do klasztoru, a Cable orientuje się iż przybyli tu za nim, dzięki chronotemporalnym cząsteczkom w jego ciele jest bowiem łatwy do wyśledzenia. Cała czwórka staje do walki. Jeden z napastników podkrada się do Zeda, najstarszego mnicha i zadaje mu śmiertelny cios, wyrywając miecz po który przybył. Teraz musi jednak stawić czoła furii Shatterstara. Obaj skaczą na siebie z mieczami, lecz to Shatty wygrywa. Walka dobiega końca, a broń mogąca zranić Skornna jest w rękach Cable'a.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Force vol. 2 #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.