Avalon » Serie komiksowe » X-Force vol. 2 » X-Force vol. 2 #2

X-Force vol. 2 #2

X-Force vol. 2 #2

"The Spectre of things to come"

Postacie
Cytat

Spectre: That's funny. I didn't know you were funny"
Cannonball: "It's adry wit"

Streszczenie

Cannonball przelatuje nad swą farmą w Kentucky, zasiewając pole. Osiadł tutaj aby wyleczyć się z odniesionych ran w starciu z Furią [Uncanny X-Men #447]. Cieszy się ciszą i spokojem, które nie zostały mu jednak dane na długo. Orientuje się, iż ze stodoły dochodzą dziwne drgania powietrza. Osobnik ktory pojawia się tam w wyładowaniu energii nazywa się Jon Spectre. Oddycha nieskazonym wojnami powietrzem, potwierdzając właściwą lokalizację. Upewniwszy się iż przybył do odpowiedniego czasu, pyta gdzie znajduje się ten, którego zwano Lwim Sercem. Komputer informuje, iż jedenaście metrów od niego, a wówczas do stodoły wlatuje Cannonball. Sam leci w jego stronę, ku swemu zaskoczeniu przenikając przez przybysza i uderzając w ścianę stodoły. Spectre spogląda na baohatera, którego zna z vidów, a jego oblicze wydaje mu się młodsze niż na zapamiętanych obrazach. Ze słów Spectre'a, Sam orientuje się iż gość przybył z przyszłości. Prosi go, aby nie wmawiał mu iż tylko on może ocalić przyszłość, Spectre stwierdza jednak iż przeznaczenie Sama zostało już wykute i nic go nie zmieni. Pragnie prosić go o pomoc w pokonaniu wielkiego zagrożenia dla przyszłości i teraźniejszości, ich wroga i przyjaciela. Nathana Dayspringa.


Wszystko zaczęło się gdy Cable stanął przed Zgromadzeniem Klanu Askani, wnosząc o zaatakowanie twierdzy En Sabah Nura, który ponownie zaczynał się budzić po ostatniej bitwie. Cable wytykał, iż Askani czekają na pokój, który nigdy nie nastąpi, gdyż w tymczasie Ludzkie Przymierze modyfikowało genetycznie wojowników do walki z mutantami. Jeśli nie podejmą działań, nastąpi rzeź mutantów, albowiem odnaleziono Skornna, który wkrótce się przebudzi. Askani winni się zjednoczyć pod jednym dowództwem. Starsi natychmiast wychwycili, iż Cable miał na myśli siebie. Dayspring stwierdził, iżjest jedynie sługą Klanu, lecz starsi zażądali aby udowdnił że wciąż jest wojownikiem, bowiem jego rany pozwalały w to wątpić. Na wprost niego stanęli pretoriania, a Cable sięgnął po swój psimitar. Rozpoczęła się walka, na ktora spoglądał Spectre. Tamtego dnia swego dzieciństwa zobaczył, iż może być ona sztuką. Spoglądając na ruchy Dayspringa zmagającego się z robotami, zrozumiał iż bitwa jest piękna. Dopiero długo później zadał sobie pytanie czy roboty nie były aby zaprogramowane, by walczyć pięknie i przegrać. Lecz nie miał na to dowodów. Wówczas widział jak Cable staje przed Klanem, prosząc aby miłośnicy pokoju się przebudzili. Pomimo ceny jaką mieli za to zapłacić. Dayspring chciał pociągnąć ich za sobą świadom, iż wielu zginie w walce. I tak się stało, gdy Syn Askani powiódł swój lud na wojnę. I wielu zginęło wierząc w sprawę.


Cable kończy tę opowieść, a Shatterstar pyta czy nie uważa iż popełnił wówczas błąd. Dayspring nie zamierza jednak o tym rozmawiać, a Sunspot i Warpath pytają czemu wezwał ich właśnie teraz gdy X-Corp jest atakowany [najnowsze numery Excalibur]. Meltdown chce wiedzieć czemu po wyplątaniu się z awantury z Weapon X i Podziemiem ma mu pomagać [Weapon X 6-13]. Cable oznajmia, iż wezwal ich, bowiem może im ufać. Pokazuje im na ekranie Jona Spectre, oznajmiając iż przybył do tego czasu i spotkał Cannonballa, co oznacza kłopoty. Warpath wzdycha, pytając czy znowu chodzi o Externali i związek Sama z nimi. Cable nie ma czasu na odpowiedź, bowiem teleportuje właśnie zebraną grupę do Kentucky.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Force vol. 2 #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.