Avalon » Serie komiksowe » X-Force vol. 2 » X-Force vol. 2 #3

X-Force vol. 2 #3

X-Force vol. 2 #3

"The Big Picture"

Postacie
Cytat

Lady Anime: "Let's make sure the Five Fingers of Anihilation doesn't end up on e-bay"

Streszczenie

Lady Anime stoi nad ciałem swego ojca w tybetańskim klasztorze. Najwyraźniej miała tu miejsce bitwa, podczas której zabiti ojca Anime, Zeda. Lady Xexa Zenaya odnajduje osobę, która przeżyła. Ulak resztką sił szepcze, iż ojciec poświęcił swe życie chroniąc Shatterstara. Anime zna już imię odpowiedzialnego za śmierć jej ojca i zamierza sprawić, iż zapłaci on za kradzież Pięciu Palców Zniszczenia.


W Kentucky Cable pojawia się wraz z X-Force na wprost Jona Spectre i Cannonballa. Na widok przybysza z przyszłości wycelowuje broń. Spectre przekonuje, iż Dayspringowi nie można ufać, bowiem zbyt wiele osób przez niego zginęło, zaś Sam mu wtóruje. Cable stwierdza, iż czasy gdy wymagał ślepego posłuszeństwa dawno minęły, lecz Spectre mu nie dowierza. Ciska w stronę Dayspringa metalowymi kulkami, które zmieniają się w małe roboty atakujące X-Force. Meltdown, Warpath i Sunspot bez problemu radzą sobie z nimi, a Tabby woła aby zaprzestali walki. Cannonball wbija się swym odrzutem w Cable'a wykrzykując iż tak naprawdę to o niego chodzi, bowiem Dayspring jak zwykle kłamie co do swych motywów. Zrzuca go z urwiska do pobliskiego strumyka. Cable podnosi się pytając co takiego Spectre powiedział mu, iż Sam zdecydował się walczyć z X-Force. Cannonball wyjaśnia iż jego gniew skierwany jest wyłącznie przeciwko Dayspringowi, bowiem przez te wszystkie lata gdy przygotowywał go na przywódcę X-Force nie powiedział mu najważniejszego. Iź jest przyszłość, w której ginie w jego ramionach, po tym jak go zdradził. W której Meltdown ginie z rąk Skornna. W której ginie reszta X-Force. Nie ważne że ta przyszłość nie zaistniała jeszcze w tej linii czasowej. Sam pyta, jak Cable mógł chcieć od nich takiego życia, wiedząc iż może się ono zakończyć w ten sposób. Rzuca się w gniewie na Cable'a, który ogłusza go ciosem pięści.


Spectre i Shatterstar stoją na wprost siebie z wyciągniętymi szablami, a po chwili wymiany poglądów skaczą sobie do gardeł. OStrza uderzają o siebie, zaś Shatty nazywa Spectre'a zdrajcą umierającego świata. Spectre przekonuje go, iż to nie on jest kłamcą. Walka trwa, aż wreszcie umiejętności szermierskie Shatterstara okazują się lepsze. Powala Spectre'a, lecz gdy zamierza wbić weń szablę powstrzymuje go Cable niosący Sama. Susnpot żąda wyjaśnień, przypominając iż Cable powiedział, że potrzebna mu ich pomoc na jakaś misję, a nie do porwania przyjaciela. Skacze na Cable'a mówiąc, iż Sam miał rację co do niego. Cable porzuca Cannonballa polecając Domino przesłać ich na pokład jego statku. X-Force znikają, a Sunspot, Cannonball i Spectre zostają sami.


W Bułgarii członkowie Zakonu Pięciu Ostrzy stają w ruinach Karanady. Wskrzeszają tego, który powinien pozostać martwy. Skornn budzi się głodny i żądny krwi Cable'a.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Force vol. 2 #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.