Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #106

X-Force #106

X-Force #106

"Murder Ballads" - part 1

Postacie
Cytat

Meltdown: "You're kidding! For a training exercise this kinda hurts y'know"
Domino: "Good, because when it stops hurting, you're doing it right. We don't quit 'til then"

Streszczenie

Pogrzeb Pete'a Wisdoma dobiega końca. X-Force stoją nad świeżo zasypanym grobem, zaś Tabby głośno stwierdza iż na pogrzeb nie przyszedł nikt z dawnych członków Excalibur. A przede wszystkim Kitty Pryde, która była przecież z nim związana. Nieobecności tej nie może nic usprawiedliwić. Cannonball usiłuje ją uspokoić, mówiąc że X-Men musieli mieć swoje powody, skoro nie przybyli. Warpath zwraca uwagę, że stało się tak być może dlatego, iż X-Force jak zawsze są wyrzutkami, a Cannoball pyta czy w takim razie znajdzie się ktoś kto będzie opłakiwał ich. Grupa stwierdza, iż tylko oni nawzajem. Postanawiają opuścić cmentarz i udać się razem na śniadanie. Wówczas widzą, iż nad grobem pochyla się jakaś kobieta przybyła wraz z ochroniarzami. Zapala o niego zapałkę, od której odpala papierosa, a ochroniarze nie chcą dopuścić do niej X-Force. To Romany Wisdom, siostra Pete'a, wyjaśnia przybyła właśnie Domino. Oznajmia, iż wie że to zły moment, lecz muszą jak najszybciej porozmawiać.


Pół roku temu... W magazynie będącym bazą X-Force, Domino prosi grupę aby ją zaatakowała. Broni się wręcz pokonując każdego, kto usiłuje się powalić, odrzuca od siebie Warpatha, Cannonballa i Mirage. Meltdown dość ma treningu, który sprawia jej ból, lecz Domino oznajmia iż w ten sposób przygotuje ich do walki. Przypomina jak bezsilni stali się gdy High Evolutionary pozbawił ich mocy [Uncanny X-Men #379]. Zbytnio polegają na swych zdolnościach mutantów. Domino zamierza nauczyć ich taktyki walki. Głos od drzwi oznajmia, iż pierwsza lekcja dobiegła końca. Do magazynu wkracza Pete Wisdom. Jak wyjaśnia, został zaproszony przez Cannonballa. Domino nie podoba się to co słyszy, zwłaszcza gdy dowiaduje się jakie plany ma Wisdom. Zamierza zmienić charakter działania X-Force, którzy skontaktowali się z nim po tym jak poznali go w Genoshy [X-Force #94-95]. Światem rządzą ciemne siły a rządy ukrywają różne tajemnice i organizacje. Wisdom zamierza przy użyciu X-Force zmienić ten stan rzeczy. Domino nie zgadza się na ten plan, lecz Cannonball stwierdza że nie są już dziećmi. Mirage nie podoba się fakt, iż Sam i Jesse skontaktowali się z Wisdomem nie pytając o zdanie pozostałych. Cannonball przedstawia swój punkt widzenia. Wyjaśnia, iż X-Force stali się tym czym niegdyś New Mutants. Reagują zamiast działać, co miało być podstawą powstania tego zespołu. Jesse stwierdza, iż marzenie Xaviera jest jedynie marzeniem, co nie podoba się Mirage. Cannonball uspokaja ją, mówiąc iż wybór zależy od nich. Wisdom oferuje im zmianę, możliwość nauczenia nowego sposobu używania swych mocy i działania aby uczynić świat lepszym. Członkowie X-Force zastanawiają się, a większość decyduje skorzystać z tej oferty. Jedynie Dani oznajmia, iż nie zrezygnuje z walki o marzenie Xaviera, zaś Domino informuje Wisdoma że jeśli X-Force cokolwiek się stanie wskutek jego działań, dopadnie go choćby na koncu świata. Mirage oznajmia, iż to co się właśnie stało jest winą Wisdoma i pyta co z X-Force. Wisdom wskazuje tych którzy wybrali jego, mówiąc iż patrzy właśnie na nich.


6 miesięcy później, Domino opowiada co przydarzyło się jej przez ten czas, a X-Force zastanawiają się czy Dani dalej przebywa w Instytucie Xaviera. Domino wreszcie mówi jaki jest cel jej wizyty. Choć to prawie niemożliwe, jest przerażona, bowiem ktoś na nią poluje. Opowiada jak za pośrednictwem człowieka imieniem Vogel została wynajęta do rozprawienia się z terrorystami w New Delhi, kórzy grozili pewnemu szwajcarskiemu multimilionerowi. Zadanie okazało się łatwe, lecz po jego wykonaniu zapłata od Vogla nie wpłynęła na ich konta. Znaleźli go martwego, wewnątrz zamkniętego pokoju. Wówczas padły strzały, nie przebijając szyb. Domino wie, ze to ona była celem. Zabić ją usiłuje Marcus Tsung, posiadający mutacyjny dar morderstwa.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Force #106

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.