Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #82

X-Force #82

X-Force #82

"The Gryphon Agenda"

Postacie
Cytat

Gryaznova: "I assume you can see me (..)"
Domino: "In case no one's said anything you look awful"

Streszczenie

W Instytucie Aguilar strażnicy ciągną za sobą nieprzytomną kobietę. Rzucają ją przed oblicze swej szefowej, która spędza czas w regeneracji połączona w jedno z dziwną maszynerią. Gryaznowa wpatruje się mściwie w Domino.


W San Francisco członkowie X-Force opuszczają kino, rozmawiając przez chwilę o filmie na którym byli. Kierują się samochodem w stronę magazynu będącego ich bazą. Tabby niepokoi rozrzutne wydawanie przez Sunspota pieniędzy, ten wzrusza jednak ramionami mówiąc iż nie ma ponownie ochoty mieszkać w podziemnym kompleksie. Gdy docierają na miejsce, okazuje się że drzwi są uchylone. Wewnątrz siedzi człowiek, którego biorą za włamywacza. Ten wyjaśnia, iż oczekiwał ich przybycia. Nazywa się Jesse Aaronson, a jego mutacyjną zdolnością jest generowanie bio-elektrycznego pola, dzięki któremu udało mu się zakłócić działanie instalacji alarmowej. Uspokaja poirytowanych X-Force, mówiąc że został tutaj przysłany przez ich wspólną znajomą. Aczkolwiek wpadła ona w kłopoty z jego winy, to powiedziała aby udał się po pomoc.


Jesse wyjaśnia, iż odnalazł Domino, która od dłuższego czasu wypytywała wszystkich o miejsce pobytu Ekateriny Gryaznowej, która zniszczyła jej szczęście podczas Operacji Zero Tolerancji [X-Force #68]. Poinformował ją, iż wskaże jej miejsce pobytu Gryaznowej, lecz w zamian Domino pomoże mu odnaleźć jego zaginionego brata. Razem udali się do Instytutu Aguilar, bowiem Jesse posiadał z pewnego źródła wiedzę iż właśnie tu może odnaleźć Gryaznową. Oboje zostali jednak zaskoczeni przez automatycznych strażników. Jesse skorzystał ze swej mocy, dzięki czemu udało mu się uciec. Domino pozostała na miejscu. X-Force oburzeni są faktem, iż pozostawił ich przyjaciółkę na pastwę Gryaznowej, ten stwierdza iż gdyby mógł znaleźć kogoś innego aby ją ocalił,m to by to uczynił. Niestety nie udało mu się wytropić Cable'a, dlatego X-Force są jego jedyną nadzieją na ocalenie Domino, która może wytropić jego zaginionego 15 lat temu brata. Wkrótce X-Force kierują się samolotem z pilotem Bobby'ego do Aguilar.


W Instytucie na wprost Domino staje wyglądająca teraz jak żywy trup Gryaznowa. Wyjaśnia, iż tuż przed końcem OZT Bastion ukarał ją za zdradę jakiej dopuściła się po schwytaniu X-Force. Przeprogramował nano-maszyny w jej ciele, które z Prime Sentinela zmieniły ją w potwora. W Instytucie jest leczona przy pomocy nano-technologii, na razie stała się idealnym drapieżcą. Niczym Gryf.


Nad Instytut docierają X-Force. Helikopter nagle znajduje się pod ostrzałem, a X-Force czym prędzej go opuszczają rozpoczynając walkę. Meltdown broniąc się przed automatycznymi strażnikami orientuje się, iż przepadł gdzieś Jesse. Dociera on w tymczasie do miejsca jej uwięzienia i dzięki swej mocy uwalnia ją. Przypomina o ich umowie i pyta czemu nie powiedzia mu o implancie zainstalowanym jej przez Gryaznową, o którym dowiedział się od X-Force. Dzięki swej mocy wyłącza go, zaś Domino pada nieprzytomna. Wówczas Jessego dopada Gryf. Gryaznowa wbija go w ścianę, lecz wówczas podnosi się Domino czując iż blokada zniknęła. Skacze na Gryfa, lecz Gryaznowa zaczyna ją bić, oznajmiając iż po zmianach jest silniejsza. Nie zatrzymuje jej nawet kabel wysokiego napięcia, który Domino kieruje w jej ciało. Na szczęście nieopodal jest generator pola, który udaje się uruchomić a przepływ energii rzuca Gryaznową na ziemię. Jesse i Domino zamierzają odejść, gdy Gryaznowa triumfując uruchamia system autodestrukcji. Jesse nie może go wyłączyć, bowiem nie ma pojęcia gdzie znajduje się bomba. Sytuację komplikue pojawienie się strażników, z odsieczą przychodzą jednak X-Force. Cała grupa ucieka z budynku, który wkrótce potem wybucha.


W San Francisco Domino dziękuje za pomoc. Żąda wyjaśnień od Jessego, skąd wiedział gdzie znajduje się Gryaznowa. Ten obiecuje wszystko wyjaśnić, przypominając o zawartej umowie.


W nieznanym miejscu pewien mężczyzna zostaje poinformowany iż Bedlam jest w San Francisco. Poleca go odnaleźć, nim wszystko zniszczy.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Force #82

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.