Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #39

X-Force #39

X-Force #39

"Letting Go!"

Postacie
Cytat

Prosh: "Prosh, if you please, James with an "s-h" say it withe me"
Warpath: "SH-oor, Prosh. I like the sound of that"

Streszczenie

W Camp Verde Domino tropi osobnika który skrada się wokół bazy X-Force. Nagle pojawia się technoorganiczna istota, prosząc aby Beatrice zaprzestała już pościgu. Celująca z broni Domino w ostatniej chwili rozpoznaje głos przybysza. To Profesor, który najwyraźniej jakimś cudem posiadł ciało. Profesor prosi aby nazywać go Prosh, a także aby zabrano go i podłączono do systemów komputerowych. Upojony bowiem wolnością nie zauwazył kiedy wyładowały się jego baterie.


Prosh odzyskuje świadomość w bunkrze, a wokół niego zgromadzeni są wszyscy X-Force. Ucieszony stwierdza, że najwyraźniej starcie z Falangą odbyło się po ich myśli. Poirytowany Cable żąda wyjasnień, które Prosh przedstawia pokazując obraz z kamer zamontowanych w bunkrze. W trakcie gdy X-Force walczyli z Falangą, jeden z członów dotarł do Camp Verde najwyraźniej zamierzając zasymilować pochodzącą z przyszłości technologię. Spotkała go jednak olbrzymia niespodzianka, bowiem w chwili gdy usiłował wykonać swoje zadanie stanął na wprost technologii która go przewyższała. To Profesor zasymilował jego ciało, opuszczając komputery X-Force. Tak stał się Proshem.


Po starciu z Falangą Domino nie ufa do końca tej opowieści, lecz Cable stwierdza iż Prosh nie jest dla nich zagrożeniem. Prosh pragnąłby wiedzieć, czy Nathan zdecydował się wreszcie rozwinąć prawdziwą naturę swych mocy. Gdy obaj zaczynają dyskusję o kawie robionej przez lata dla Dayspringa przez Profesora, nie ma już wątpliwości iż technoorganiczna istota jest w rzeczywistości Profesorem. Tymczasem Shatterstar monitoruje pobór energii przez Prosha i ze zdumieniem stwierdza fakt iż czujniki nie rejestrują w ogóle poboru tejże przez Prosha. Cable kwestionuje odczyty dokonywane przez przybysza z Mojowersum, lecz Prosh upomina go iż będąc jeszcze Profesorem sam nauczył Shatty'ego monitorowania urządzeń. Podczas gdy Shatterstar zastanawia się skąd Prosh może czerpać energię, Cable wita oficjalnie nowego członka X-Force, a jak kwituje Boomer, w drużynie brakowało transformera.


Kilka dni później X-Force wraz z Proshem grają w futbol, co Theressa widzi wychodząc ze swej kwatery, gdy trafia ją piłka a po chwili Warpath. Prosh wybija piłkę, podczas gdy James i Terry zamierzają się wreszcie pocałować, lecz celne kopnięcie sprawia, iż dostają piłką w głowę. Grze przygląda się Domino, najwyraźniej unikająca grupy, która przez większość czasu znała ją jako Copycat. Z bunkra wychodzi Cable, którego metalowe ramię podlega drastycznej przemianie. Technoorganiczne części zaczynają się rozrastać i zmieniać, podobnie jak stało się to jakiś czas podczas starcia z Nimrodem. Coś zakłóca energię przepływającą przez ciało Nathana i jego telekinetyczną kontrolę nad rozpowszechnianiem się technowirusa.


Shatterstar kończy testy i odkrywa iż wszelkie urządzenia elektorniczne X-Force są od kilku dni zakłócane, poprzez wydzielaną na pewnej częstotliwości energię. Wkrótce X-Force znajdują winnego i stają wokół Prosha. Przemieniony Cable informuje, go iż energia którą emituje odpowiedzialna jest za zakłócenia aparatury oraz tego co dzieje się z jego ciałem. Prosh oznajmia, iż widzi jedno tylko rozwiązanie - jego egzystencja powinna dobiec końca. Cable nie zamierza o tym słyszeć, uważając że powinni znaleźć lepsze rozwiązanie. Proponuje, aby Prosh odszedł, a wówczas problemy związane z zakłóceniami powinny zniknąć. Słuchając X-Force Prosh stwierdza, że skoro ma już nigdy nie zobaczyć X-Force chciałby stać się na nowo statkiem i przemierzać gwiazdy. W tym celu zamierza wykorzystać masę niepotrzebnych urządzeń.


Wkrótce X-Force obserwują start Prosha ruszającego na powrót ku gwiazdom, zaś Domino spogląda na Nathana, który tym samym stracił swego wieloletniego towarzysza. Ten jednak oznajmia, iż muszą żyć dalej. Nadeszła pora ruszyć w drogę z opustoszałego po odejściu Prosha Camp Verde.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Force #39

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.