Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #57

X-Force #57

X-Force #57

"In The Company Of Strangers" - part 2: "The Best Laid Plans..."

Postacie
Cytat

Mr Sinister: "Nate Grey will be mine!"

Streszczenie

Większość X-Force wraz z Nate'm leży u stóp Sinistera. Domino mierzy doń z karabinu, oznajmiając że Essex odejdzie stąd z X-Manem dopiero po jej trupie. Wszystkiemu przygląda się Caliban, z którym zaczyna dziać się coś dziwnego. Niespodziewanie rzuca się na chełpiącego się swą przewagą Essexa i zadaje mu druzgocący cios. Domino z niedowierzaniem spogląda na Calibana, który stawia czoła Sinisterowi jak równemu. Rozzłoszczony Essex oznajmia, iż lata temu popełnił błąd, pozwalając podczas Masakry Mutantów ujść Calibanowi z tuneli, teraz zamierza tę pomyłkę naprawić. Jednocześnie dociera doń, iż Apocalypse dokonując zmian w ciele Calibana, zaimplantował mu swego rodzaju kod, warunkujący jego zachowanie w obliczu Sinistera, mając najwyraźniej nadzieję pozbyć się Essexa. Reszta grupy zaczyna odzyskiwać przytomność i z przerażeniem spogląda na Calibana, w którym obudziła się bestia. Z odrętwienia wyrywa wszystkich Domino, bowiem uaktywnił się właśnie system autodestrukcji. Kobieta otwiera ogień, lecz za późno. Chwilę poźniej powierzchnią wstrząsa potężna eksplozja a spora część szkoły wylatuje w powietrze.


Widzą to docierający właśnie na motorze do posiadłości Warpath w towarzystwie Risque. James rusza do płonącej rezydencji, a Risque błaga go aby uważał. Warpath przytula ją, myśląc jak inna jest od Siryn.


Pod ziemią Sinister otrząsa się z kawałków poskręcanego metalu i podnosi z gruzów. Rozwścieczony stwierdza, że nie docenił bandy dzieciaków. Nie zamierza rezygnować ze swoich planów. Nathan Christopher Summers, do którego narodzin się przyczynił miał być jego tajną bronią, która zniszczy Apocalypse'a. Jego odejście do przyszłości i zarażenie technowirusem zniweczyło te plany, lecz dzięki wspomnieniom Bishopa i spotkaniu z Sugarmanem Sinister dowiedział się o świecie Apokalipsy i pochodzącym z niego X-Manie, będącym ucieleśnieniem jego marzeń. Nie zamierza pozwolić, aby Nate wymknął mu się z rąk.


W innej części podziemi Sunspot, Domino i X-Man poszukują drogi wyjścia. Roberto wścieka się na Domino, która zaryzykowała strzał do maszynerii, licząc że jej szczęście ochroni wszystkich. Teraz nie mają pojęcia, co stało się z resztą drużyny. Dyskusję przerywa Nate, uważając że skoro Sinister zablokował jego moce, jest już bezużyteczny dla Onslaughta. Zastanawia się, czy nie spróbować szczęścia u boku Sinistera, który najwyraźniej dzierży klucz do jego przeszłości.


W innej części kanałów Meltdown spotyka Calibana, przerażonego tym co się z nim stało i przemianą w dziką bestię. Tabitha obawia się o swoje życie, lecz okazuje się iż Caliban powrócił do swego dawnego stanu. Wreszcie postanawiają znowu sobie zaufać i przytulają się, ciesząc iż przeżyli, a z Meltdown wyparowuje cała jej duma.


Tymczasem Domino stara się odwieść Nate'a od jego planów. Zauważa, iż Sinister nie jest w stanie zrobić z Cable'm tego, co właśnie uczynił z Nate'm. Suspot sądzi, iż Essex nie potrafi kontrolować Cable'a, ani odebrać mu mocy z powodu technowirusa, lecz Domino podejrzewa że może mieć to coś wspólnego z ochronną aurą Nathana. Any dowiedzieć się czegoś o Askani, Nate sięga telepatycznie do głowy Roberto, któremu te wiadomości pozostawił w głowie Cable. X-Man widzi przed sobą Blaquesmitha, przemawiającego doń w nieznanym języku. Telepatyczne sprzężenie zwrotne sprawia, iż upada na ziemię.


Niedaleko Siryn uderza całą siłą swego krzyku w zbliżającego się Sinistera. Wspomaga ją Shatterstar, lecz Essex z łątwością pokonuje oboje. Wówczas atakuje go Warpath przybywający z odsieczą. Kiedy Sinister zostaje trafiony energią Risque, ze zdumieniem stwierdza iż ma przed sobą mutantkę o której istnieniu nie miał pojęcia. Znowu się podnosi, na szczęście z odsieczą przybywa X-Man. Essex zakrzykuje doń, aby się opamiętał, bowiem Apocalypse znowu przebudził się ze snu, Nate go jednak nie słucha. Wykrzykując, że nie zawacha się zabić go po raz drugi, jak uczynił to w świecie Apokalipsy, uderza swą mocą Sinistera. Essex powstrzymuje śmiertelny cios, prosząc aby pozwolono mu jeszcze coś powiedzieć. Pomimo ostrzeżeń Domino, Nate decyduje się wysłuchać przeciwnika. Sinister zaczyna grać na ambicjach młodego mutanta, przypominając że jako jedyny Nate nie zaufał Xavierowi, jeszcze nim objawił się on światu jako Onslaught. Sinister prosi Nate'a, aby sprawdził w jego mózgu, że jego jedynym celem jest powstrzymanie takich szaleńców jak Onslaught czy Apocalypse. Nate decyduje się na to i wpada w doskonale przygotowaną pułapkę. Sinister absorbuje energię psioniczną X-Mana i używa jej aby ogłuszyć X-Force. Zabiera ze sobą nieprzytomnego Nate'a i odchodzi pozostawiając X-Force leżących bez życia na ziemi.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Force #57

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.