Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #87

X-Force #87

X-Force #87

"Armageddon Now" - part 1: "Family Matters"

Postacie
Cytat

Mirage: "If it's not magic, then there must be a scientific explanation. Guess I should call Hank McCoy"

Streszczenie

5 lat temu. White Queen kończy swój wywód mówiąc, dlaczego Chris Bedlam powinien dołączyć do Hellions. Ma on jednak inne zdanie, stwierdza iż nie zamierza tracić swej niezależności na rzecz Hellfire Club. Wzrusza ramionami mówiąc Emmie, iż gdyby była ona w jego wieku także nie wybrała by dołączenia do Hellions. Rozwścieczona Emma nakazuje mu telepatycznie wyjść, lecz Chris śmieje się, bowiem telepatia nie działa na niego dzięki biochemii jego organizmu. Opuszcz pokój, na zewnątrz spotyka Tarot. Mówi jej iż nie może zostać członkiem Hellions, obiecuje jej jednak iż po nią powróci.


Obecnie. W zaułkach San Francisco Warpath czai się na osobę, która jak jest pewien śledzi go. Ze zdumieniem widzi iż jest to Tarot, która jak sądził zginęła wraz z resztą Hellions [Uncanny X-Men #281]. Tarot oznajmia, iż podjęła wielkie ryzyko aby przybyć i go ostrzec, iż wraz ze swymi przyjaciółmi znalazł się w wielkim niebezpieczeństwie zarówno z zewnatrz ja i wewnątrz. Wkrótce X-Force zostaną zdradzeni. Tarot znika, a w miejscu gdzie stała znajduje się karta ze śmiercią. Nadchodzi Siryn, mówiąc Jamesowi iż wygląda jakby ujrzał ducha.


Domino informuje Jessego czego się dowiedziała. Jego rodzice nie byli zwykłymi ludźmi, lecz pracującymi dla rządu szpiegami. Jesse zamierza udaje się na spotkanie z mężczyzną, który ich znał, wskazanym mu przez Domino, a gdy nikt nie patrzy łyka jakieś tabletki aby się uspokoić. Wraz z Domino dociera do domu starców, gdzie Jesse pragnie spotkać się z panem Saundersem. Sanitariusz informuje kogoś przez telefon, że mężczyzna ma gościa. Czujna Domino żąda wyjaśnień od pielęgniarza.


W magazynie Cannonball i Susnpot trenują, a Meltdown patrząc na nich zastanawia się czy w ich zachowaniu nie ma jakiejś wrogości. Dzwoni Paige, informując Sama o stanie matki, a ten dopytuje się czy jest potrzebny na miejscu. Tabby robi się smutno, gdyż jak stwierdza Sam nie ma nawet pojęcia jakim jest szczęściarzem mając rodzeństwo. Smutna oddala się, prosząc Roberto aby dał jej spokój. Ten zastanawia się co ją gryzie.


Tarot rozkłada karty, informując osobę której teraz świadczy usługi, iż powinna oczekiwać gości.


Roberto śledzi Tabby, która jak się okazuje udała się spotkać z ojcem. Jak się okazuje nie dość iż ożenił się on po raz czwarty, to jeszcze usiłuje zwerbować Tabby do jakiegoś dziwnego kultu, który ma jej pomoc w ułożeniu zycia. Tabby wściekła wypada ze spotkania a widząc Susnpta który oferuje jej pomoc, orientuje się iż ją śledził. Radzi zejść mu jej z oczu.


Mirage w towrzystwie Jennifer Kane eksperymentuje ze swymi nowymi mocami, zyskanymi po dotknięciu przez Arcadię. Jennifer stwierdza, iż jej zdaniem to jakieś kosmiczne siły. W tymczasie Domino i Jesse docierają do miejsca, w które dzwonił opiekujący się chorującym na Alzhaimera Saundersem. Włamują się do domu wchodząc do środka, a Jesse zastanawia się jak wygląda teraz jego brat. Wówczas zostają zaatakowani. W ich stronę leci strumień ognia kierowany przez Magmę. Domino zastanawia się czemu Amara ich atakuje, gdy atakuje ich jakiś cyborg. Jesse używa swych mocy aby go wyłączyć, a gdy oboje próbują ucieczki ich umysły stają w płomieniach. Pojawia się odpowiedzialny za ten atak, którym jest Christophet Bedlam. Oznajmia, iż czekał na przybycie swego brata, bowiem musiał być pewny iż jest on mutantem. Do dziś wiedział iż on posiada zdolności, które ujawnił podczas wypadku swych rodziców, po czym został zwerbowany przez rząd. Wreszcie uciekł, po zniszczeniu mózgów naukowców którzy go badali, w tym pana Saundersa. Teraz skoro Jesse wreszcie przybył, Chris przedstawia mu Magmę, Paradigma, Switch i Tarot. To New Hellions, a członkowstow jest otwarte.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Force #87

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.