Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #26

X-Force #26

X-Force #26

"Shadows On The Rock"

Postacie
Cytat

Warpath: "Will you stop talking about Cable like he was a toaster, Feral?"

Streszczenie

X-Force zgromadzili się w med-labie, gdzie od tygodnia leży Cable, którego omal nie zabił Magneto wyrywając część metalu z ciała. Dayspring dochodzi powoli do siebie, a przynajmniej taką nadzieję mają X-Force obserwujący odbudowę jego ciała. Zastanawiają się kim jest ich przywódca - człowiekiem, czy cyborgiem i jak w związku z tym mają go traktować. Jak zauważa Siryn, liczne blizny na ciele Dayspringa świadczą iż pragnie je zachować, a tym samym być tak bardzo ludzki jak tylko to możliwe. Kiedy Feral po raz kolejny oznajmia, iż Cable jest jedynie maszyną, której mozna wymieniać części, a Warpath zamierza jej za to przyłożyć, niespodziewanie dla wszystkich Dayspring otwiera oczy.


Od tamtej chwili trwa jego powolna rekonwalescencja, zaś Cable orientuje się iż jego częścią stał się teraz Profesor, którego program zgrał się z jego siecią neuralną podczas pobytu na Graymalkin. Cannonball informuje go, iż samolotem uda się do Madripooru aby poinformować Karmę o śmierci Ilyany Rasputin. Dayspring radzi, aby poleciał tylko z Suspotem, bowiem nie ma potrzeby angażowania pozostałych, skoro z oryginalnego składu New Mutants pozostał jedynie on i Roberto. Gdy zamierzają już wyruszyć pojawia się Boomer, kąśliwie stwierdzając iż Sam na pewno wyrusza do swej starej przyjaciółki. Ten zbliżając się do niej prosi, aby nie zapomniała o nim, lecz choć stoją blisko siebie nie wymieniają pocałunku. Po wyjściu Sama i Roberto Ric zauważa, iż ironią losu jest fakt że Ilyana nie żyje, zaś Sam jako External będzie żył wiecznie. Tabitha zauważa, iż Sam nie zmienił się od kiedy dowiedział się o swej nieśmiertelności, na co Ric zapytuje czemu nie zrobił tego, co właśnie on czyni. Następnie całuje ją, a Boomer wyrywa się wołając iż teraz kocha Sama. Ric odkrzykuje, że nie wie czy Sam kocha ją. Następnie wychodzi na zewnątrz, gdzie Feral z tęsknym wyrazem twarzy obserwuje ćwiczącego Shatterstara. Pomimo rad Rictora nie decyduje się doń podejść. Pojawia się za to Siryn, proponując mu zimne piwo. Shatterstar jest nieczuły na jej wdzięki, radząc aby poszukała kogoś kto je odwzajemni, bowiem jego kopletnie one nie interesują. Po jego odejściu wściekła Theressa niszczy swym sonicznym głosem puszki. Gdy pojawia się Cable, pragnący z nią porozmawiać ta niespodzianie całuje go, co widzi zaskoczony Warpath. Theressa przewraca się, a Cable zauważa że jest pijana. Proudstar przyznaje, że ostatnio Siryn ma z tym problem, bowiem pragnie zapomnieć o swych przeżyciach. Boi się jednak zwrócić jej uwagi, bowiem nie chce się na niego obraziła. Jak zauważa Cable, James żywi wobec Siryn jakieś uczucia. Warpath odnosi ją na łóżko dojej pokoju, spoglądając na stojące na półce zdjęcie Toma Cassidy, kóry trzyma małą Theressę. Wychodzi na zewnątrz. W jakiś czas później podchodzi doń Shatterstar pytając czemu nie rozwiąże tej sytuacji, przez którą nie może kontrolować swego życia. Przybysz z Mojoświata czuje się komfortowo wiedząc że ma pełną kontrolę nad swym życiem i umiejętnościami. Jak zauważa James, jeśli ma jedynie siebie, wcale nie ma tak dużo. Shatty udaje się do pomieszczenia w kórym Rictor ogląda telewizję i zaczyna bardzo szybko zmieniać kanały. Wyjaśnia zaskoczonemu latynosowi, iż można przecież oglądac je wszystkie. Ten poirytowany wychodzi, wygłaszając po drodze komentarz na temat napotkanego Cable'a. Ten przypomina, mu iż nie zabił jego ojca, lecz Ric nie zamierza zmieniać swego nastawienia do Dayspringa. Cable kręcąc głową spogląda na Shatterstara klikającego zawzięcie na pilota i zmieniającego kanały, a następnie ustawia komputer tak aby robił to automatycznie. Shatty nie wie co ma powiedzieć.


Więzienie dla super-przestepców w Wirginii. Z nieba przychodzi nagły atak energii, a strażnicy biegają spanikowani. Mury cel w których więzieni są członkowie MLF zaczynają pękać. Pojawia się ten, kóry ich uwalnia. W powietrzu zawisa mutant przedstawiający się jako Reignfire. Oznajmia, iż zamierza odrodzić MLF rzucając wyzwanie ludzkości. Na początek odrodzona organizacja zaatakuje szefa Projektu Wideawake, Henry'ego Gyricha.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Force #26

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.