Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #126

X-Force #126

X-Force #126

"As I Die Lying"

Postacie
Cytat

U-Go Girl: "I've got the answer! It's perfect!"
Orphan: "What?"
Anarchist: "Please let this be good!"
U-Go Girl: "X-Men!"
Orphan: "What?"
U-Go Girl: "Our new name! X-Men!"

Streszczenie

Tuż przed startem wahadłowca, Guy udziela ostatniego wywiadu. Reporterka pyta o nową nazwę grupy, którą można obstawiać u bukmacherów. Orphan odpowiada, że najpierw zajmą się ratowaniem świata, a potem o tym pomyślą. Edie i Tike zastanawiają się, jakie moce ma Dead Girl i czy nie mogłaby im powiedzieć, na kogo wskazywał Palec Śmierci. Dead Girl nie chce im jednak tego powiedzieć, tak samo, jak nie chce umożliwić rozmowy Edie ze zmarłym Zeitgeistem. Gdy Guy słyszy prośbę Edie, denerwuję się i woła wszystkich do promu. Edie i Tike dają za wygraną, ale sądzą, że gdy Dead Girl dłużej z nimi pobędzie, skłonią ją do współpracy. Edie zwraca Tike'owi uwagę, na to, że oni pierwsi będą znali nową nazwę zespołu, nawet przed bukmacherami... Patrząc na sylwetkę wahadłowca, Dead Girl wspomina swą przeszłość. Ma luki w pamięci, ale wie, że przybyła do Nowego Jorku, w poszukiwaniu kariery aktorskiej. Niestety trafiła na młodego aktora - mordercę, który ją zabił i zaniósł na cmentarz. Inne duchy, które się tam znajdowały sprowadziły go tam z powrotem i stał się pierwszą ofiarą Dead Girl.


X-Force zbliżają się do stacji kosmicznej. Edie prosi, żeby podlecieć jak najbliżej to możliwe, bo teleportowanie w kosmosie, jest znacznie trudniejsze od zwykłego. Phat i Vivisector trzymają się za ręce, uśmiechając się do siebie. Ten widok to zbyt wiele dla Spike'a, który rani Mylesa. Rozdziela ich Guy, pytając Spike'a o przyczynę jego zachowania. Ten chce się dowiedzieć, co dokładnie czują do siebie Myles i Billy. Vivisector przyznaje, że łączy ich coś więcej niż przyjaźń, ale sami nie wiedzą, co dokładnie. Phat jest bardzo niezadowolony, że jego przyjaciel wyznał to wszystkim. Orphan jeszcze raz musi uspokajać Spike'a, ale gdy do sprzeczki dołączają Edie i Tike, sytuacja robi się nieciekawa. Przyglądająca się z boku Dead Girl pyta Guya, jaki ma plan na specjalne podłożenie się przeciwnikowi. Patrząc na kłótnię reszty zespołu, Orphan mówi jej, że nie muszą się starać, bo i tak pewnie by sobie nie poradzili. Pociesza ją jednak, że nie ma się, o co martwić - ona już jest martwa.


U-Go Girl przenosi grupę do środka stacji. Entuzjastycznie wita ich grupa zakładników, proszących o autografy. Jednak, gdy zespół wyrusza na poszukiwanie Bush Rangersów, okazuję się, że "zakładnicy", to właśnie mutanci, którzy potrafią zmieniać wygląd. Grupa rozdziela się na dwójki i przeszukuje stację. Edie tłumaczy Guyowi, że chciała połączyć się z Zeitgeistem, tylko żeby przetestować umiejętności Dead Girl. Orphan orientuje się nagle, że jego zmysły wychwyciły anomalie w zachowaniu zakładników i podejrzewa, że byli to mutanci. W innym miejscu stacji, Tike obrywa w plecy. Podczas gdy Dead Girl pomaga mu się pozbierać, Spike atakuje przeciwników. Wściekły Anarchist rzuca się do walki, ale niespodziewanie Bush Rangersi zatrzymują się i przepraszają za swój atak. Tłumaczą, że nie zauważyli, że Tike i Spike są czarni i że jako "bracia" prześladowani przez system, powinni trzymać się razem. Anarchist odrzuca propozycję przyłączenia się do nich, ale Spike przyjmuje ją. Mutanci strzelają do Anarchista, którego własnym ciałem zasłania Dead Girl.


Edie i Guy szukają reszty towarzyszy. U-Go Girl, nawet podczas walki z Bush Rangersami nie przestaje pytać Orphana, dlaczego jest taki zazdrosny o Axela. Nie zauważa, że od tyłu zachodzi ją jeden z mutantów. Guy biegnie do nieprzytomnej Edie i bada jej czynności życiowe. Podchodzi do nich Anarchist, pytając co z U-Go Girl. Superzmysły Orphana wyczuwają, że to nie jest prawdziwy Tike, tylko udający go Bush Ranger. Powala go kopniakiem, a prawdziwy Tike dobija go swym potem. Orphan informuje go, że Edie jest tylko nieprzytomna. Anarchist sugeruje, że może lepiej by było żeby zginęła, bo wtedy wiedzieliby na kogo wskazała Śmierć. Ta uwaga budzi gniew Guya, który grozi Tike'owi. Nagle zamykają się drzwi od ich pomieszczenia, odcinając dopływ tlenu. Gdy już wydaje się, że nie uda im się wyjść z tego żywcem, śluzę otwiera zmartwychwstała Dead Girl. Niespodziewanie pęka psychicznie i zwierza się Anarchistowi ze swojej smutnej przeszłości i swych uczuć. Mówi, że jest samotna i boi się, bo wszyscy, których zna kiedyś umrą, a ona pozostanie sama. Nagle Edie odzyskuje świadomość. Zaraz po przebudzeniu krzyczy, że znalazła idealną nową nazwę dla grupy. Z dumą mówi: "X-Men" i ponownie zapada w sen...

Autor: Lex

Galeria numeru

X-Force #126

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.