Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #55

X-Force #55

X-Force #55

"Without A Net"

Postacie
Cytat

Meltdown: "Remind me not to talk to you until you've had your morning coffee"
Shatterstar: "I do not understand. I do not drink coffee"

Streszczenie

Na powierzchni unoszącego się nad Nowym Jorkiem lotniskowca SHIELD znajdują się Meltdown i Shatterstar wiszący na wystających antenach. Na umówiony sygnał Tabitha wrzuca swój fajerwerk do silników pojazdu powodując wybuch. Komputer natychmiast informuje Tima Dugana, dowodzącego lotniskowcem o przerwaniu kadłuba.Natychmiast wysyła on agentów w miejsce eskplozji a w powietrze myśliwce, aby ustalić co sie wydarzyło. Natychmiast pojawia się G.W.Bridge, mówiący iż nie jest to wypadek, lecz zapewne próba odbicia więźnia znajdującego się na pokładzie, podejrzewanego o zabójstwo Senatora Kelly [Uncanny X-Men #333]. Tim Dugan wścieka się, lecz musi uznać zwierzchność mężczyzny w sprawach dotyczących mutantów.


W kadłubie pojawiają się kolejne wyrwy za sprawą jednoczesnych eksplozji fajerwerków Meltdown. Na sygnał Cable'a na pokłady wdzierają się X-Force i zgodnie z planem zespoły zaczynają robić zamieszanie. Cable i Caliban podążają w poszukiwaniu mutanta, którego zamierzają uwolnić, lecz po starciu z Absalomem Calibana zdejmuje strach przed kolejną porażką. Cable dodaje mu otuchy, lecz Caliban wyczuwa iż jest on w kiepskiej formie.


Siryn zastanawia się czemu wciąż nie natrafili na żaden opór, gdy Domino nakazuje jej w pustym korytarzu uzyć swej mocy. Krzyk ujawnia wiązki laserów przygotowane dla niezapowiedzianych gości. Myśli Siryn zaprząta tajemnicze zniknięcie Warpatha i stwierdza że to jego powinni szukac, podczas gdy jednego ze swoich powinni ocalić X-Men. Domino pokazuje swą zwinność przeskakując między wiązkami i strzelając jednocześnie do laserów, dzięki czemu pozbywa się ich z korytarza. Patrząc na Siryn oznajmia jej iż ironią jest, że zainteresowała się Warpathem dopiero wówczas, gdy zniknął.


Shatterstar i Meltdown wdzierają się na pokład pełen robotów. Tabitha krzyczy do niego aby się ich pozbył, zaś Shatty rusza do dzieła ze swymi mieczami, zastanawiając się kiedy wreszcie odważy się zdradzić członkom zespołu iż jego instynkt wojownika zanika, a on staje się coraz bardziej zwykłym człowiekiem. Chwilę później jest już po wszystkim, a Sabretooth włamuje się do komputerów SHIELD, które wydają mu się dziecinnie proste w porównaniu z maszynami Mojowersum. Zamierza poznać lokalizację więźnia po którego przybyli. Tabitha usiłuje sprawdzić co znajduje się w bazach danych o niej, kiedy dostrzega iż Sabretooth jest wciąż żywy. Jego miejsce pobytu jest tajne, więc Meltdown z wściekłości niszczy komputer.


Na mostku Tim Dugan dostaje szału słysząc o kolejnych zniszczeniach. Rozproszeni na statku członkowie X-Force prowadzą sabotaż wumierzony w urządzenia pokładowe lotniskowca. Tymczasem Caliban doprowadza wreszcie Cable'a do celu, który informuje o tym telepatycznie resztę X-Force nakazując dalej czynić jak najwięcej zamieszania, tak aby nikt nie mógł ich zlokalizować. Nakazuje im zmierzac do siebie, sam zaś staje przed wielkim drzwiami z tytanu zastanawiając się co z nimi począć. Wreszcie gdy dociera doń reszta X-Force poleca Shatterstarowi naciąć je szablą, Meltdown wrzucić tam fajerwerk, Siryn uderzyć dźwiękiem zaś Dom otworzyć ogień. Nie przynosi to skutku, więc Dayspringowi pozostaje już tylko jedno. Nakazuje wszystkim pociągnąć skrzydła drzwi. Te otwierają się ukazując schwytanego Cyclopsa... oraz czekające oddziały SHIELD prowadzone przez G.W. Bridge'a, który wreszcie po miesiącach poszukiwań cieszy się iż dopadł Cable'a i jego grupę. Cable poleca telepatycznie Cyclopsowi otworzyć oczy, a następnie przechwytuje jego wiązkę telekinetycznie i kieruje ją powalając wszystkich przeciwników. Na koniec ogłusza pięścią protestującego Bridge'a. Od zewnątrz Susnpot przebija ścianę i cała grupa ucieka do blackbirda, którym nadlatuje Phoenix.


Tymczasem Warpath znajduje się wraz z poznaną nie tak dawno tajemniczą Risque na Florydzie. Dziewczyna stwierdza iż ocaliła go z apartamentu, lecz nie zabraniała mu nie kontaktować się z X-Force. Proudstar stwierdza, iż nie jest pewny czy ma ochotę wracać.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Force #55

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.