Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #79

X-Force #79

X-Force #79

"Set my soul on the fire"

Postacie
Cytat

Locus: "Bet you wish you were back in class right now don't ya?"
Skids: "I wish you'd shut up. No wonder you and Reignfire are together. You're each in love with the sound of your own voice"

Streszczenie

W Fundacji Damoklesa dr Chandra widzi dr Joshuę Segismunda który zabiera ściśle tajny wynalazek, disruptor molekularny. Oznajmia iż wybiera się do Las Vegas w prywatnych sprawach.


Na miejscu X-Force wiszą wokół Roberto, który nie może pojąć skąd wziął się Reignfire, skoro to on nim był. Reignfore oznajmia, iż tak sądził świat, zaś Locus dodaje iż Sunspot zginie tej nocy. Reinfire przypomina jej, iż powinna schwytac jeszcze Warpatha. Locus błyskawicznie teleportuje się do kampusa i z powrotem, mówiąc że Indianin przepadł. Oznajmia, iż nie ma szans ich odnaleźć, bowiem nie znajdzie drogi z Kolorado do Kaliforni w ciągu jednej nocy, ponadto X-Men zostali pozbawieni przez Bastiona Cerebro, które mogło ich namierzyć [OZT crossover]. Reignfire stwierdza, iż nie mogą nie doceniać Proudstara. X-Force powoli zaczynają odzyskiwac przytomność, słuchając słów Reignfire'a iż zginą na oczach Sunspota. Słysząc to Meltdown usiłuje użyć swej mocy, lecz okazuje się iż nie działa ona, a ponadto otrzymuje cios pięścią od Locus. Pozostali orientują się, że ich moce zostały w jakiś sposób zablokowane. Locus przedstawia im opóźnionego w rozwoju Henry'ego Wallingera, "ocalonego" z Instytutu Weissmana. Powtarza on, iż chce tam powrócić, a jego zdolnością jest blokowanie mocy innych mutantów. Reignfire przystępuje do wyjaśnień. Okazuje się, że gdy schwytał Sunspota podczas pojedynku X-Force z MLF [X-Force #28], podczas jego uwięzienia uzyskał kontrolę telepatyczną nad Roberto. Następnie zaczął stopniowo kierować jego ruchami, także gdy doszło do kolejnego starcia obu grup Roberto był przekonany iż to on jest Reignfire'm i jako taki objawił swą tożsamość X-Force. Locus okłamała geupę, mówiąc iż wraz z Bobby'm znalazła się w przyszłości i to on stał się Reignfire'm. Cable uwalniając umysł Sunspota od osobowości Reignfire'a tak naprawdę zerwał łącze telepatyczne między nimi. Spowodowany tym szok sprawił, iż Reignfore stracił pamięć na kilka miesięcy, a gdy ją odzyskał przstąpił do realizacji swego planu. Przejęcia osobowości Roberto DaCosty. Bobby nie wie o nim nic, podczas gdy Reignfire zna całe jego życie. Wie o uczucie do Tabby. Gdy przytula się do niej, Roberto krzyczy aby pozostawił ją w spokoju, lecz trafia go ognisty pocisk. Reignfire asymiluje moc bezpośrednio z jego ciała. Meltdown rząda odpowiedzi na pytanie kim naprawdę jest Reignfore i skąd wzięło się łącze telepatyczne między nim a Roberto, lecz Reignfore ma już dość mówienia. Zamierza przystąpić do zabijania.


Dr Segismund podąża do Vegas rozmyślając o swym ostatnim spotkaniu z X-Force i umowie z Gryaznową [X-Force #69]. Rozmyśla także o tym co uczynił wcześniej, gdy Gideon przeprowadzał eksperymenty na Suspocie na polecenie Gideona [X-Force #14]. Wówczas bez wiedzy Externala pobrał krew i DNA DaCosty i przeszczepił je Projektowi 19, męskiemu osobnikowi który zaczął wykazywać cechy Sunspota.


Reignfire zaczyna pobierać ciepło z ciała Roberto, powoli go zabijając, a wówczas do akcji wkracza Warpath. Wraz z sufitem spada na Henry'ego ogłuszając go, a wówczas do akcji wkracza Locus. Okazuje się jednak, iż Proudstar jest w stanie wyczuć ruch powietrza otwierającego się portalu i kobieta nie jest w stanie go zaskoczyć. Locus usiłuje zamknąć portal wokół głowy Jamesa, aby ją odciąć, wówczas z kajdan uwalnia się Skids i swym polem uderza w Locus ratując Proudstara. Locus atakuje Sally, a ta odpycha portal swym polem. W wyniku kontaktu obu mocy następuje eksplozja i obie znikają w portalu lądując nieprzytomne gdzieś na pustyni z dala od Vegas. X-Force korzystając z okazji uwolnili się, a Susnpt rzuca się na Reignfore'a. Odrzucony zostaje złapany przez Siryn, podczas gdy jego przeciwnik jest atakowany przez Meltdown i Mirage. Reignfore podpala całe pomieszczenie, a Warpath wybija dziurę w podłodze. Tamtędy ewakuują się Dani, Tabby, James niosący Henty'ego. Siryn wylatuje przez sufit niosąc Susnpota. Reignfore podążą za nimi rzucając płomienie w miasto. Siryn niszczy hydranty, usiłując zgasić płomienie. Wówczas Reignfire zostaje trafiony molekularnym disruptorem przez Dr Joshuę, który wykrzykuje iż Projekt 19 nie powinien się nigdy narodzić. Zdumiony Sunspot rozpoznaje swego dawnego oprawcę, w którego trafia właśnie ogień wciąż niepowstrzymanego Reignfire'a. Bobby chwyta broń doktora i zaczyna strzelać do nadlatującego wroga. Strzal niszczy jego fizyczną formę i zmienia w energię która ogarnia Roberta. Po chwili X-Force widzą iż na jego miejscu stoi Reignfire.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Force #79

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.