Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #83

X-Force #83

X-Force #83

"Homefront"

Postacie
Cytat

Ulysses: "You have a choice hunter, surrender or die!"
Arcadia: "Make him hurt, Ulysses"

Streszczenie

Sam powraca do Kentucky, po przeczytaniu listu który otrzymał od swego brata [X-Men #79]. Matka wita go, ciesząc się iż ma okazję zobacyzć jego i Paige. Wypytuje Sama o najnowsze wieści, ten stwierdza krótko iż nie może się ostatnio odnaleźć pośród X-Men po zmianach jakie przeszedł zespół. Matka pociesza go po niedawnym rozstaniu z Tabithą, zaś Sam zaczyna rozmyślać o Marrow zastanawiając się jak może go w ogóle pociągać taka psychopatka. Żąda jednak od matki wyjaśnień, na co jest chora i dlaczego go o tym nie poinformowała. Matka mówi, iż cierpi na sundrom powodujący zmiany w jej układzie nerwowym. Zaczyna mieć kłopoty z poruszaniem się, co sprawia iż niedługo będzie musiała udac się na leczenie szpitalne. Sam złości się iż nie powiedziała mu wcześniej, bowiem mógłby zająć się wówczas swym młodszym rodzeństwem, podczas gdy ona udałaby się do Lexington do Centrum Rehabilitacyjnego. Matka ucina tę rozmowę, stwierdzając iż przeprowadzi się wraz z dziećmi do Lexington, co zrobi wszystkim dobrze, bowiem będą miały bliżej do szkoły.


Sam spędza noc na rozmyślaniach, a nie mogąc zasnąć unosi się w powietrze. Zastanawia się czemu życie staje się takie skomplikowane i jakie są teraz jego priorytety. Nagle ze zdumieniem dostrzega uciekającą na ziemi dziewczynę, od której bije blada poświata. Dziewczyna wbiega do nieczynnej od lat kopalni, w której niegdyś zginął ojciec Sama. Zaintrygowany Cannonball wlatuje za nią do środka, wołając aby zawróciła bowiem wewnątrz nie jest bezpiecznie. Gdy skrada się za dziewczyną otrzymuje nagle potężny cios od wielkiego zielonego potwora, który wykrzykuje iż Łowca ma wybór - poddać się lub umrzeć. Sam pada na ziemię.


W jednej z dyskotek w San Franciso Jesse rozmawia z dziewczyną, nagle widząc krążących po sali mężczyzn w ciemnych garniturach. Orientując się iż został odnaleziony rzuca się do ucieczki, po drodze używając swej mocy na bezpiecznikach. W dsykotece gaśnie światło, zaś mężczyźni wiedzą iż to robota Bedlama. Gdy Jesse wydostaje się przez okno w toalecie dopada go dziewczyna imieniem Nicole, rzucając na ziemię. Pyta czemu zachowuje się jak nastolatek, uciekający przed odpowiedzialnością, który myśli jedynie o sobie. Dwaj mężczyźni stwierdzają, iż Jesse wraca wraz z nimi, ten jednak oznajmia iż nie chce być już częścią grupy. Gdy jeden z mężczyzn zadaje mu cios, pojawiają się X-Force żądając wyjaśnień. Nicole dobywa broni, lecz mężczyźni powstrzymują ją. Domino rozpoznaje w jednym z nich Lucasa Wyndhama z NASA, znajomego Petera Corbeau i członka misji Athena [Uncanny X-Men #360]. Ten wyjaśnia, iż jest członkiem organizacji M.U.S.E. ktora zajmuje się ratowaniem zagrożonych mutantów i znajdowaniem im nowego otoczenia. Domino nie miała pojęcia iż podziemna organizacja, której założenie planował Xavier naprawdę działa. Wyndham sugeruje aby porozmawiali w bezpieczniejszym miejscu, na przykład magazynie X-Force.


Cannonball rzuca się na stwora zwanego Ulyssesem i przewraca go korzystając ze swego odrzutu. Od dziewczyny imieniem Arcadia żąda wyjasnień czemu zwabiła go w pułapkę, ta zaś zaczyna niebezpiecznie świecić. Przed użyciem jej mocy powstrzymuje ją Ulysses zadając Samowi cios, po którym zwala się na niego cała jaskinia. Ulysses mówi do Arcadii iż powinni opuścić to miejsce, bowiem planowali zwabić tych którzy ich ścigają, zaś przez pomyłkę ich ofiarą stał się przypadkowy mutant.


M.U.S.U. to Mutant Underground Support Engine, organizacja pomagająca znikać mutantom, których życie jest zagrożone. Jesse był jednym z ocalonych w ten sposób, a z czasem stał się jednym z najlepszych agentów. Niespodziewanie jednak zniknął, po tym jak włamał się do komputerów SHIELD. Jesse widząc rosnącą nieufność X-Force decyduje się opowiedzieć im o sobie. Gdy miał 7 lat jego rodzice zginęli, a on został oddany do adopcji i rozdzielony ze swym bratem Christopherem. Ponieważ był trudnym dzieckiem trafił na leczenie psychiatryczne, gdzie uaktywniła się jego moc. Gdy zdezaktywował wszelkie urządzenia, wówczas ocaliła go M.U.S.E. Uciekł z organizacji, bowiem chciał odnaleźć swego brata, a dzięki włamaniu do baz SHIELD dowiedział się o istnieniu X-Force. Stwierdził wówczas iż osoba taka jak Domino, móże mu pomoc zdobyć jakieś informacje. X-Force dziwią się, że ich działalność jako grupy jest tak dobrze udokumentowana, a jak wyjaśnia Wyndham o ich istnieniu wiedzą wszystkie organizacje rządowe, choć media nie skojarzyły jeszcze iż grupa która ostatnio walczyła z Reignfire'm w Vegas to oddzielna frakcja mutantów. Domino stwierdza, że ma dług wdzięczności wobec Bedlama za odnalezienie Gryaznowej i pomoże mu odnaleźc brata, lecz Wyndham wyjaśnia iż ktoś taki nie istnieje. Usiłowali go odnaleźć, gdy wyciągnęli Jessego ze szpitala psychiatrycznego, lecz nie znaleźli śladu jego istnienia w żadnej dokumentacji. Ich zdaniem Jesse wymyślił swego brata. Bedlam wykrzykuje iż odnajdzie go, wbrew temu co myślą.


Arcadia i Ulysses wybiegają z jaskini, a wówczas dopada ich Łowca Argos, oznajmiając iż zapłacą za zdradę. Uderza weń wylatujący z jaskini Cannonball, niszcząc przypadkowo jedno z urządzeń na jego zbroi, przez co Argos nie jest w stanie utrzymać swej energii. Ulysses wyjaśnia, iż unikają Łowców od miesięcy, bowiem Arcadia posiada dar który chce mieć we władaniu ich pan. Radzi Samowi, aby zapomniał o ich spotkaniu, lecz Arcadia wskazuje na niebo mówiąc że jest za późno. Reszta Łowców przybyła.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Force #83

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.