Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #84

X-Force #84

X-Force #84

"By the Sword"

Postacie
Cytat

Warpath: "Where are we"
Sunspot: "I'd say 'We aren't in Kansas anymore' but actually looks like Kansas!"

Streszczenie

Ulysses ukryty w szopie wraz z Arcadią i Cannonballem wyjaśnia Samowi, iż grupa osób która pojawiła się na niebie nosi nazwę Miecza. Oprócz Argosa należą do niej Stranglehold, Zona i Pyre. Przybyli tu aby schwytać Arcadię i zabiją każdego,kto stanie im na drodze. W trakcie rozmoowy Arcadia przegląda zawartość portfela Sama i wyciągając zdjęcie X-Force pyta kim są te osoby. Sam jest poirytowany jej zachowaniem, lecz wówczas szopa zaczyna się rozpadać. Miecz wykrył ich pozycję.


W San Francisco M.U.S.E. opuszczają magazyn zastanawiając się czy dobrym pomysłem jest pozostawianie Jessego wraz z X-Force, lecz skoro jest dorosły nie mogą go do niczego zmusić. X-Force są równie niezadowoleni z tego pomysłu i gwałtownie protestują, lecz Domino oznajmia iż zawarła z Bedlamem pewną umowę. Niespodziewanie X-Force znikają w błysku energii pozostawiając w magazynie Domino i zdumionego Jessego. W Kansas zdumiony Sam widzi jak przed Mieczem pojawiają się X-Force, zaś wyczerpana Arcadia pada na ziemię, mówiąc iż sprowadziła pomoc. Ulysses uprzedza, iż nie mają pojęcia z czym walczą, lecz Cannonball wierzy w swych przyjaciół. Gdy Miecz atakuje, Sam leci ku X-Force wyjaśniając im, iż stojący na wprost nich są wrogami. Wówczas atakuje go Zona, stając się niewidzialna, lecz Warpath wyczuwa jej obecność i stawia jej czoła do chwili w której nie zaczyna fazować przez jego ciało. Dani usiłuje mu pomóc używając swej mocy lecz inny z członków Miecza kieruje ku niej psioniczny odbłysk. Gdy Meltdown rozrzuca swe fajerwerki, Cannonball ratuje ją od ciosu. Ląduje na Ziemi, a wówczas zostaje trafiony przez energię, bowiem Miecz korzysta z faktu iż opuścił odrzut. Jako ostatni padają Siryn i Susnpot. Miecz zamierza się teraz zająć zwierzyną, po którą przybył.


W San Francisco Jesse pyta się co dalej powinni uczynić. Domino wykonuje telefon, mówiąc iż zlokalizuje za pomocą satelity członków X-Force.


W Kansas Miecz wkracza do środka gdzie powala Ulyssesa. Tymczasem na zewnątrz przytomność odzyskali już Sam i Tabitha. Na polecenie Cannonballa Meltdown rzuca serię bomb pod nogi Argosa i jego towarzysza, powodując wybuch. W szopie dwaj pozostali członkowie Miecza zakładają Arcadii inhibitor mocy, gdy Sam odwraca ich uwagę. Tabitha powtarza sztuczkę z bombami powalając ich na ziemię. Nadciąga reszta oprzytomniałych X-Force żądając wyjaśnień, zaś Arcadia wpada w szał. Przemienia powalonych na ziemię w krystaliczne formy, zamierzając rozbić ich na drobne kawałki swym kijem. Mirage usiłuje ją powstrzymać, lecz w chwili gdy jej dotyka jej ciało przemienia się we wszechświat. Arcadia z płaczem wykrzykuje, iż to zawsze działa inaczej. Ulysses uspokaja ją, a wszyscy powracają do pierwotnego stanu. Jak wyjaśnia Ulysses Arcadia posiada nie do końca opanowany dar przemieniania rzeczywstości. Jak zauważa Cannonball Ulysses nie chroni Arcadii przed światem, tylko odwrotnie. Ulysses zamierza użyć statku Miecza, aby uciec pogoni. Jak wyjaśnia X-Force ludzie i mutanci nie są jedyną rasą która zamieszkuje Ziemię. Są jeszcze Externale i Devianci. Wśród Deviantów trwa walka, a niektórzy z nich chcą wykorzystać Arcadię, która jest czymś więcej. Statek odlatuje.


X-Force są zdziwieni, iż Arcadia sprowadziła tutaj ich, a nie X-Men. Jak wyjaśnia Sam, czuje się bardziej związany z nimi. Może nadszedł czas aby powrócił, choć patrząc na Tabby i Roberto zdaje sobie sprawę że wiele się zmieniło. Zastanawia się także jakie konsekwencje dla Dani będzie miało dotknięcie Arcadii.


W siedzibie Miecza Doktor Chandra informuje, iż X-Force znowu weszli im w drogę. W odpowiedzi słyszy, iż nadeszła pora zwerbować ich, bądź pozbyć się ostatecznie.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Force #84

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.