Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #70

X-Force #70

X-Force #70

"Transitions"

Postacie
Cytat

Caliban: "Caliban is scared"
Ozymandias: "You should be"

Streszczenie

Mirage, Siryn i Sunspot stają nad powaloną Gryaznową, a Dani wyjaśnia iż obezwładniła ją na tyle długo, aby zdołali uwolnić więźniów. Wewnątrz pojazdu widzą uwięzionych w kontenerach mutantów, lecz brakuje tam Domino. Dani stwierdza, iż gdy na to patrzy dochodzi do wniosku iż poglądy MLF wcale nie były złe. Uwalnia Shatty'ego, Rictora i Meltdown za pomocą kart kodowych nieprzytomnych strażników. Zastanawia się co im się stało, a także do kogo należał czarny samochód z ludźmi którzy właśnie uciekli. Siryn wprowadza X-Force w sytuację, informując iż trwa wojna z OZT, a X-Men zostali schwytani. Oni muszą jak najszybciej przebić się do oblężonego Instytutu. Terry poleca zostawić nieprzytomną Gryaznową nim zjawią się posiłki, lecz Meltdown ma inny pomysł. Na odchodnym rzuca w nią swymi bombami, oznajmiając iż ktoś musi zapłacić za to co im uczyniono. Prime Sentinel wylatuje w powietrze, pomimo krzyku Terry, a Tabitha oznajmia iż dzięki temu poczuła się o wiele lepiej.


Cable odnajduje w tunelach Calibana, mówiąc mu iż OZT wycofało się z Instytutu, a on może już wraz z nim powrócić do rezydencji. Cal stwierdza iż dla niego jest już za późno na cokolwiek, a zaskoczony Dayspring zostaje obezwładniony dotykiem Ozymandiasa który się właśnie pojawił. Ozymandias stwierdza z pogardą iż nawet on nie jest w stanie sprzeciwić się woli En Sabah Nura. Apocalypse polecił Calibanowi powrócić do domu, a Ozymandias go tam zabierze.


Pieski preriowe przywaliły Warpatha, a unoszący się nad ziemią Vanisher stwierdza, że gdy tu przybył także sądził iż są niegroźne. Potem go uwięziły i nie mógł teleportować się z powrotem. Kot cierpliwie wyjaśnia iż tak jak on, sa jedynie formą w jaką przyoblekł je ich umysł i radzi aby Vanisher pomógł Proudstarowi. Ten stwierdza jednak iż może on pomóc sobie sam, bowiem w tym wymiarze wystarczy opowiedzieć jakąś historię. On opowiadał o swych starciach z X-Men. Zdumiony James zaczyna mówić, a pieski odstępują.


W Oklahomie Domino zastanawia się do kogo ma dalej zadzwonić, a kierowca ciężarówki oferuje jej podwózkę. Wówczas pojawia się jednak pojazd X-Force, którzy namierzyli ją dzięki jej biosygnaturze. Wkrótce Domino znajduje się już na jego pokładzie i wyjaśnia grupie co się z nią stało. Gryaznowa poddała ją elektrowstrząsom, które miały nadwyrężyć jej psychikę. Cieszy się słysząc, iż jej problem został definitywnie rozwiązany. Domino zostaje poinformowana o ostatnich wydarzeniach i trwającej bitwie z OZT, gdy Rictor woła iż pomimo maskowania ich pojazd został wykryty. Pojawia się inna latająca maszyna, której Ric nie jest w stanie zgubić, bowiem przewiduje jego ruchy. Okazuje się, że za jej sterami siedzi Cable.


Pojazdy lądują na polanie w lesie, a Cable wyjaśnia co działo się w rezydencji [Cable #45-47]. Stwierdza, iż muszą porozmawiać. Widzi zmienioną Domino, która mówi mu iż nie jest pewna co uczyniła Gryaznowa. OZnajmia, iż odchodzi bowiem w stanie rozchwiania psychicznego w jakim się znalazła nie przyda się w grupie. Cable spogląda za nim, po czym w stojącej nieopodal chacie zbiera resztę grupy. Oznajmia, iż dotarli do punktu w którym muszą podjąć pewną decyzję. Terry jest wściekła, iż pozwolił Dom odejść, a także iż nie ma wraz z nimi Warpatha, lecz Dayspring wyjaśnia iż nie udało mu się dodzwonić pod pozostawiony numer w Detroit, zaś Caliban zniknął. Mówi, iż ponieważ Bastion ukradł pliki Cerebro oraz bazę danych Instytutu znaleźli się w niebezpieczeństwie. Muszą ponownie zejść do podziemia i używać fałszywych tożsamości. X-Force przeciwstawiają się jednak tej decyzji. Dani nie zamierza wracać do ukrywania się, co czyniła od dawna wraz z MLF, Suspot stwierdza iż właśnie tego chce OZT, więc nie moga na to pozwolić. Podobnie myśli reszta grupy, nawet Siryn. Słysząc to Cable oznajmia, iż dorośli szybciej niż się spodziewał i stali zbyt niezależni. Ich drogi się rozchodzą, bowiem dnia ma już dla niego miejsca jako dowódcy grupy. Odchodzi, mówiąc by uważali na siebie. Po chwili ciszy Meltdown spogląda na pozostałych pytając co dalej.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Force #70

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.