Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #8

X-Force #8

X-Force #8

"Flashed Before My Eyes"

Postacie
Cytat

Domino: "What century are you from?"
Cable: "What century aren't I from?"

Streszczenie

Sauron stoi nad ciałem Sama oznajmiając iż nie jest to ostatni zabity członek X-Force. Cable nakazuje mu odsunąć się, a gdy spogląda na martwego Sama przed oczami stają mu wydarzenia sprzed lat. Prowadził wówczas swą grupę zwaną Wild Pack, w skład której wchodzili Domino, Grizzly i G.W.Bridge. Ich celem była baza Hydry w Meksyku i odzyskanie skradzionego przez terrorystów konwertera energii. Wszystko przebiegało bez problemów, dopóki nie dotarli do bazy. Tam Grizzly zaczął roztrącać przeciwników przy użyciu swej super siły, a Bridge i Domino zapewnili osłonę ogniową. Wówczas pojawił się jednak opór. Hydra odpaliła potężne działo, a skoncentrowana wiązka plazmy zabiła by członków grupy, gdyby nie zasłonił ich Grizzly. Gdy tylko olbrzym się otrząsnął ruszył wściekły do metalowej wieży, na której ustawiono działo i potrząsał nią tak długo, aż nie udało mu się jej przewrócić. Następnie zaczęli się wspinać na mur twierdzy Hydry. Na górze czekali na nich już ostatni członkowie zespołu: Hammer i Garrison Kane. Grizzly narzekał na wspinaczkę, zaś pozostali zastanawiali się gdzie mogli podziać się ich przeciwnicy, bowiem gdzieś najwyraźniej zniknęli. Ruszyli wgłąb twierdzy, która okazała się być kompleksem naukowym, bowiem natrafili na EMCHAC, czyli urządzenie będące kolejną generacją bomby. Cable miał dziwne wrażenie, że coś jest nie w porządku, bowiem poszło im zbyt łatwo, zas w kompleksie nie było nikogo. Przeczucia potwierdziły się, w chwili gdy obok EMCHACA włączył się wielki ekran, a na nim ukazała się twarz członka Hydry, Andreasa von Struckera [pamiętacie Uncanny X-Men #161? To ten sam, tatuś bliźniaków Fenris]. Oznajmia on, iż jeśli to nagranie jest odtwarzane, oznacza iż intruzom którzy wtargnęli do kompleksu Hydry pozostało 20 sekund życia. Członkowie Wild Pack niepokoją się, na szczęście Hammerowi udaje się zdobyć to po co tu przybyli, urządzenie będące częścią bomby. Cable natychmiast nawiązuje kontakt z tajemniczym Profesorem, nakazując mu otworzyc przejście w przestrzeni. Dzięki niemu Wild Pack umykają na chwilę przed eksplozją, która wstrząsa okolicą. Hammer uprzedza, że Strucker będzie ich ścigał i dziwi się czemu Dayspring nigdy o nim nie słyszał. Najemnicy wręczają urządzenie A.I.M., bowiem ta organizacja ich wynajęła. Jednakże okazuje się, że prawdziwym celem misji było sprawdzenie jak daleko Hydra posunęła się w budowie EMCHACA. Patrząc na przyniesione urządzenie członek A.I.M. stwierdza że nie bardzo.


Najemnicy rozstają się, żegnając aż do kolejnego spotkania. Nathan odjeżdża na motorze, a gdy ma już pewność że nikt go nie onserwuje, nakazuje Profesorowi otworzyć bramę czasoprzestrzenną. Po przejsciu przez nią ląduje w miejscu które nazywa domem, w mieście odległej przyszłości. Witają go tam roboty noszące imiona Scott, Jean, Hank oraz elektroniczny głos będący Profesorem. Cable nie było tutaj jeden dzień, podczas gdy w przeszłości spędził cały rok. Oddycha z ulga, jak zawsze gdy pomyślnie spełnił swe zadanie w przeszłości odległej od jego czasów o ponad 1000 lat. Patrzy na miasto szklanych wież stulecia w którym się wychował.


Profesor przekazuje mu dane dotyczące przebudzenia kolejnego z grupy, którą Cable bada. Tym razem jest to Samuel Guthrie, którego obecność Profesor wykrył w XXIV stuleciu. Oznacza to, iż Sam należy także do tej grupy. Profesor stwierdza, iż Sam był jednym ze studentów Xaviera, lecz nie przypomina sobie aby go znał. Jego matryca energii którą był uległa zniszczeniu i nie ma pełnych wspomnień, a jak zwraca uwagę Nathanowi i tak mieli szczęście że obaj przeżyli to co się wydarzyło. Nathan wstaje i rozpoczyna przygotowania do skoku w przeszłość. Oto okazja na którą czekał. Zamierza przybyć kilka miesięcy wcześniej. Profesor uprzedza, iż udaje się do czasów w których mutanci stoją na skraju wojny. Cable musi być jednak przy przebudzeniu.


W teraźniejszości Cable spogląd na ciało Sama, słyszy Boom Boom błagającą aby Cannonball się poruszył i widzi kpiącego Saurona. Podnosi broń i strzela.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Force #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.