Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #18

X-Force #18

X-Force #18

"Ghosts In The Machine"

Postacie
Cytat

Cyclops: "So I let him go... again"

Streszczenie

Stryfe ściąga swój hełm, spoglądając na uwięzionych Scotta i Jean, którzy zawieszeni wokół niego spoglądają na czasoprzestrzeń, pokazującą moment wręczenia Askani przez Scotta kołyski z Nathanem. Stryfe woła do Cable, nazywając go Nathanem Dayspringiem synem Askani, iż już tylko on pozostał, bowiem Apocalypse zginął, a ich rodzice zostali stłamszeni. Pozostał tylko niedoszły brat Stryfe'a, mający w sobie krew Summersów - Cable. Daysping oznajmia, iż nie pozwoli mu igrać z czasem, bowiem nie można go kontrolować tak jak chce to uczynić Stryfe. Stryfe śmiejąc się, zapytuje czy ma przebaczyć Summersowi i Grey za to co uczynili. Cable nie ma pojęcia o czym ten mówi, Stryfe nazywając go pomyłką naukowców wskazuje mu obraz w czasoprzestrzeni, chwilę w której Scott przekazał swego syna Askani. Cable otwiera ogień. Styfe zlatuje do niego i obaj zwierają się w pojedynku. Zawieszeni Jean i Scott spoglądają na to co się dzieje, a Cyclops zaczyna wreszcie rozumieć kim może być Stryfe i jaki może być motyw jego zemsty.


Z błękitnej strefy startuje kolejny pojazd, w którym znajdują się Logan, Psylocke i Betsy. Wolverine jest zły iż tak dużo czasu zajęło im znalezienie transportu. Zapytana przez Ororo o pozostałych Betsy dokonuje psi-skanu i stwierdza, że Apocalypse został zaskoczony przez Mrocznych Jeźdźców i umiera. Kontaktuje się z Archangelem, Icemanem i Bishopem mówiąc im jak wygląda sytuacja. Archangel oznajmia iż musi odnaleźć Apocalypse'a bowiem czuje jego krew. Znika w krętych tunelach. Bishop mówi do Icemana aby odeszli i zajęli się żyjącymi.


Sam i Lorna podnoszą się po wstrząsie jaki nastąpił po kontakcie z dziwną barierą której nie mogą przekroczyć. Spoglądają na leżącego po drugiej stronie Havoka i walczących ze sobą Stryfe'a i Cable'a. Ten pierwszy jest wyraźnie potężniejszy, bowiem miota Dayspringiem zdzierając z niego skórę spod której ukazuje się metalowy korpus. Stryfe każe spojrzeć Cable'owi na siebie, bowiem jest on chodzącą porażką i podróbką żywej istoty, która udaje człowieka.


W rezydencji Xavier wyjasnia zebranym iż przez chwilę połączony był telepatycznie z obecnymi na księżycu. Oznajmia wyczerpany iż ceną tego co się dzieje ma być życie Scotta i Jean, o której walczą właśnie ich synowie.


Nad ciężko rannym, czołgającym się Apocalypse'm staje Warren. Oto chwila o której marzył od dawna, bowiem będzie mógł mu wreszcie odpłacić, za to co ten uczynił z jego życiem. Apocalypse prosi, aby anioł śmierci którego stworzył zadał mu decydujący cios, lecz Warren odchodzi mówiąc iż nie jest tym kim En Sabah Nur chciał, aby został. Umierający Apocalypse wykrzykuje aby go zabić, bowiem godny jest by umrzeć tak jak żył, lecz odpowiada mu cisza.


Stryfe masakruje właśnie Cable'a, a Jean usiłuje uwolnić się z telekinetycznych więzów korzystając z tego, że ich strażnik zajęty jest czym innym. W Stryfe'a trafia potężne wyładowanie plazmy Havoka, a ten ranny orientuje się że popełnił błąd. Bariera przepuszcza jedynie osoby posiadające DNA Summersów, a Stryfe zapomniał o Alexie. Postanawia naprawić ten błąd i go zabić, lecz wówczas trafia go optyczna wiązka Scotta. Uwolniona Jean wykrzykuje, iż nadeszła pora aby przerwać ten krąg bólu i mogą uczynić to razem. Stryfe oznajmia, iż nie pozwoli zdradzić się po raz kolejny. Wyładowuje swą moc w czasoprzestrzeń, wykrzykując iż wszyscy zginą w spuściźnie jaką im pozostawia i zarazie dla wszystkich mutantów. Jean osłania Scotta i Alexa przed potężnym wyładowaniem, rosnącym z każdą chwilą elektro-magnetycznej wyrwy w czasoprzestrzeni. Cable doczołguje się nieopodal i wykrzykuje do Scotta iż musi powstrzymać szaleńca. Wyciąga ze swej ręki jakieś urządzenie połączone przewodami z jego ciałem i rzuca je Cyclopsowi. Następnie rzuca się na Stryfe'a uruchamiając sekwencję autodestrukcji. Krzyczy do Cyclopsa aby uruchomił urządzenie, lecz ten się wacha bowiem wie już, że jeśli to zrobi utraci Nathana Summersa raz jeszcze. Nie mając jednak wyjścia ponaglany przez Cable'a wciska guzik.


Potężny wybuch zostaje wessany w otwarty właśnie kanał transportowy do przyszłości. Wraz z nim znika Cable, Stryfe, a na miejscu pozostaje tylko pustka i stojący w ciszy X-Men. Jean przytula się do Scotta który opuszczając głowę mówi iż poświęcił swego syna po raz drugi.


W Nebrasce młody naukowiec Gordon otwiera pojemnik, w którym miał znajdować się materiał genetyczny. Jest jednak tylko dym, który się rozwiewa a Mr Sinister rozumie iż został oszukany. Gordon zaczyna kaszleć, a Sinister każe mu coś z tym uczynić.

Autor: eXecuted Kumos

Galeria numeru

X-Force #18

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.