Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #20

X-Force #20

X-Force #20

"Assault On Graymalkin"

Postacie
Cytat

Domino: "Thougt I'd find you here"
Grizzly: "You thought right. You usully do"

Streszczenie

Promy Stark Communications kończą rozmieszczać na orbicie satelity, dzięki którym ludzkość wkroczy w nową erę telekomunikacyjną. W chwili uruchomienia przekazu coś blokuje jego drogę. Opada maskowanie i na orbicie Ziemi ukazuje się olbrzymia stacja kosmiczna, do tej pory zamaskowana przy użyciu nieznanej technologii.


W Waszyngtonie Henry Gyrich przekonuje Val Cooper do zmobilizowania X-Factor albowiem podejrzewa iż stacja należała do Cable'a. Jednocześnie Bridge przekonuje Nicka Fury, iż to SHIELD powinna zająć się tą sprawą. Fury przypomina mu, iż zrezygnował. Może wrócić, lecz w zamian za drobną przysługę. Wkrótce Fury kontaktuje się z Jamesem Rhodesem, szefem Stark Entertainment, który uświadamia mu iż jurysdykcja SHIELD sięga tylko na Ziemię, zaś stacja znajduje się na orbicie geostacjonarnej przypisanej firmie Starka. Oznacza to iż żaden rząd nie może zrobić nic bez zgody Rhodesa. Fury przełykając tę zniewagę zapytuje czego Rhodes chce w zamian za wpuszczenie na pokład oddziału inspekcyjnego SHIELD.


W Camp Verde Boomer, Warpath i Siryn udają się na zakupy do miasta, podczas gdy reszta X-Force usiłuje zmienić to miejsce w swą bazę. Trwa montowanie sprzętu komunikacyjnego, zdobytego za Lilą gdzieś za Alfą Centauri. Zniecierpliwiony Shatterstar wyrywa narzędzia Samowi, kończąc instalację. Jak się okazuje świetnie zna się na technologii, lecz nikt go dotąd o to nie pytał. X-Force udaje się uruchomić łączność. W pierwszej kolejności widzą przekaz telewizyjny pokazujący wiszącą na orbicie Ziemi stację kosmiczną. Staje się dla nich jasne, iż musi to być Graymalkin, o którym opowiadali im Logan i Bishop. Postanawiają dotrzeć tam jak najszybciej, nim na pokład stacji dostanie się ktoś mogący dobrać się do technologii Cable'a.


Chwilę później Lila teleportuje X-Force na Graymalkin, a oni widząc jej ogrom zastanawiają jak poruszać się w labiryncie korytarzy. Wówczas imiennie wita ich na stacji Profesor, a zszokowani Sam, Ric i Roberto wpatrują się w siebie z niedowierzaniem, bowiem pewni są iż usłyszeli właśnie głos zniszczonego przez Apocalypse'a statku X-Factor.


W Massachusetts Copycat udaje się wreszcie morfować. Zmienia się w dziewczynę z którą mieszka i teraz obok siebie stają dwie bliźniaczki.


W Australii Domino odnajduje dawnego towarzysza Cable'a, Grizzly'ego. Oznajmia iż zamierza odnaleźć grupę Cable'a. Grizzly zgadza się jej w tym pomóc.


W Szwajcarii lekarze głowią się nad przypadkiem zapadającego na zdrowiu Nicodemusa. Nagle jego ciało rozgrzewa się. Nadbiegający Gideon widzi jak pomieszczenie staje w płomieniach. Z przerażeniem zastanawia się co spowodowało śmierć nieśmiertelnego Externala.


Do Graymalkin zbliża się prom SHIELD. Oddział dowodzony przez Fury'ego i Bridge dokonuje desantu na stację skanując otoczenie w poszukiwaiu wroga. Po chwili odnajdują właz i zaczynają wchodzić do środka. Gdzies na pokładzie Graymalkin Sam uparcie nazywa Profesora Statkiem, choć ten prosi aby tego nie robił. Nie wie nic o żadnym statku X-Factor, a według jego danych został po raz pierwszy aktywowany 17 listopada 3761 roku. X-Force spoglądają na siebie ze zdziwieniem. Wówczas rozlega się alarm. Profesor ukazuje holograficzny obraz oddziału SHIELD a Sam prowadzi za sobą X-Force do walki. Stwierdza iż wszystko co zostało na Graymalkin jest pozostałością po Cable'u a ponieważ pozostawił im po sobie tylko tyle, nie stracą stacji.


Skanery SHIELD wykazują iż stacja zbudowana jest z tej samej nieznanej nauce substancji, co broń której używał Cable. Zakłoca ona pracę skanerów, bowiem nie wykrywają one nawet obecności SHIELD. Fury stwierdza, iż to doskonałe miejsce na zasadzkę i wówczas trafia go wyłądowanie Sunspota. X-Force atakują SHIELD. Rozpoczyna się walka, w której grupa szybko powala członków oddziału. Rictor zajmuje się Bridge'm, zaś Cannonball ogłusza Fury'ego w chwili gdy ten zaczyna wzywać pomocy. SHIELD została pokonana, lecz X-Force mają większy problem. Pojawił się bowiem War Machine.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Force #20

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.