Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #58

X-Force #58

X-Force #58

"Before The Dawn"

Postacie
Cytat

Shatterstar: "I have merely taken the time out to smell vegetation."
Meltdown: "Roses. It's smell the roses"

Streszczenie

Niegdyś żyli ludzie którzy mieli marzenia. Jednym z nich był Charles Xavier, który kierowany swoim marzeniem zebrał wokół siebie grupkę mutantów, nazywając ich X-Men. Potem nadeszli New Mutants, z czasem stając się X-Force, zaś marzenie... stało się koszmarem o imieniu Onslaught.


Rio de Janeiro. Chłopiec imieniem Roberto da Costa rozgrywa jeden z najważniejszych meczy w swoim życiu. I wygrywa go, prowadząc swą drużynę do zwycięstwa podziwiany przez swojego ojca i dziewczynę, Julianę. Oto szczęście, które będzie trwało wiecznie... Może trwać wiecznie Roberto, jeśli tego chcesz - oznajmia głos w jego głowie. Teraz Roberto przypomina sobie, że nazywa się Sunspot i jest członkiem X-Force. Spogląda na postać wyłaniającą się z dymu, która doń przemawia prosząc aby poszedł z nim, rezygnując ze szczęścia. Roberto uświadamia sobie, iż stanął przed jednym z najtrudniejszych wyborów w swym życiu.


Z ruin Szkoły Xaviera wylatuje Siryn. X-Force dopiero co stoczyli tu zaciętą walkę z Mr Sinisterem w obronie Nate'a Greya, którą przegrali. Theresa usiłuje odnaleźć pozostałych. Wzywa Cable'a, do którego dociera jej telepatyczne wołanie o pomoc pomimo psionicznych zakłóceń powodowanych przez Onslaughta. Następuje sprzężenie zwrotne, a dziewczyna krzyczy z bólu słysząc głos Nathana obiecującego przybyć na ratunek.


Gdzieś indziej ktoś staje nad nieprzytomną Tabithą, pogrążoną w sennym majaku. Meltdown w swojej głowie powala Sabretootha. Creed podnosi się z ziemi, lecz otrzymuje kolejną salwę fajerwerków, po której pada bez sił. Niedaleko pojawia się Sunspot, za którym stoi tajemnicza postać. Roberto oferuje dziewczynie wyzwolenie od szczęścia i prosi aby poszła z nim, do drużyny która jej potrzebuje. Meltdown zgadza się.


Dawno temu z odległej galaktyki na Ziemię przybyła rakieta, w której leżało niemowlę. Był to Caliban, przygarnięty i wychowany przez dwójkę starzejących się farmerów w Kansas. Pewnego dnia Caliban poczuł jednak mutantów. W stodole na farmie zastaje Sunspota, Meltdown i tajemniczą postać, proszących aby poszedł z nimi. Caliban smutno stwierdza, że oznaczać to będzie koniec jego szczęśliwych marzeń i powrót do rzeczywistości i Onslaughta. W prawdziwym świecie ktoś usiłuje go ocucić.


Warpath biegnie po prerii wraz ze swym bratem, Thunderbirdem, który wcale nie zginął podczas jednej z pierwszych misji X-Men. Spotyka członków X-Force. Waha się jednak czy udać się z nimi, bowiem zdaje sobie sprawę, że jego brat nie może pójśc. Jego także w rzeczywistości ktoś cuci.


Czwórka X-Force prowadzona przez tajemniczą postać dociera do polany, na której leży Shatterstar. Mutant odmawia pójścia z towarzyszami, odnajdując swe szczęście w zapomnieniu. Meltdown zaczyna naciskać, lecz wówczas słychać głos tajemniczej postaci nalegającej aby Shatterstar dokonał szybko wyboru, bowiem przeznaczony nań czas dobiega końca.


W ciemnościach na X-Force czeka Domino, która po długich wahaniach decyduje dołączyć się do zespołu. Teraz mutanci podążają w stronę postaci, która nalega aby się pośpieszyli. Wystarczy aby podeszli bliżej, wchodząc w stronę światła... wówczas dogania ich Onslaught, który ścigał ich poprzez telepatyczny sen zesłany przez Sinistera. X-Force czym prędzej wchodzą w światło.


Wszyscy odzyskują przytomność w jednym miejscu, zebrani przez Siryn która ich odnalazła. Brakuje tylko Risque, co mocno niepokoi Warpatha. Postać przewodnika pojawia się raz jeszcze, dziękując za dokonanie dobrego wyboru. Rozpływając się oznajmia, że jest ostatnią cząstką dobra egzystującą w duszy Onslaughta. Przybrał postać małego Xaviera i jest dumny ze swych studentów.


X-Force stoją zjednoczeni, ocaleni przed Onslaughtem, wiedząc że tego dnia sprawdzili się jako całość.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Force #58

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.