Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #74

X-Force #74

X-Force #74

"Afterlife"

Postacie
Cytat

Stryfe: "I gave you purpose"
Warpath: "You know nothing of who I am"

Streszczenie

Terry desperacko wykonuje masaż serca Jamesa, gdyż przestało ono bić. Powtarza mu, iż to jeszcze nie jego czas, a on powinien walczyć jako wojownik Apaczów, na razie jednak bezskutecznie.


Warpath stoi w kanionie, prowadzącym do jaskinii wykutej w skale, zastanawiając się dokąd się dostał. Nie jest to miejsce, które spodziewał się ujrzeć po śmierci. Z jaskinii wychodzą postacie, wśród których jest matka Jamesa. Podbiega aby uściskać syna, lecz Proudstar orientuje się iż coś jest nie tak i odpycha ją w chwili gdy przemienia się w demona. Pozostali rzucają się na niego, zamierzając powoli pożerać go i cieszyć się jego ciałem przez tysiąclecia. Jamesa przywala horda demonów, lecz ostry głos osadza je na miejscu mówiąc iż Warpath należy do niego. Pojawił się piekielny władca demonów, Stryfe. Warpath spoglądając na niego oznajmia, iż już wie, ze to on stał za masakrą w Camp Verde. Stryfe oznajmia, iż nie tylko. Sprowadził go do piekla, albowiem poświęcenie Warpatha gwarantuje zmartwychstanie klona Cable'a.


Gdzieś w Missouri Tabitha, Roberto i Daniell znajdują się wraz z Richiem w przydrożnym barze. Mirage nie pokoi się o Siryn i Warpath, do których nie może się dodzwonić, lecz Susnpot rozwiewa jej obawy. Jego zdaniem nie ma podstaw aby pędzić po pomoc, skoro mogą wreszcie odpocząć i popatrzyć na piękne dziewczyny. Dani wychodzi przed bar, gdzie dopada ją wizja. X-Force widzą nadjeżdżającą Brunhilde, jedną z Walkirii, która oznajmia iż ich przyjaciel Warpath nie żyje a jego dusza znalazła się krainie demonów wkutek machinacji szaleńca. Mają niewiele czasu, aby go ocalić. X-Force zostawiają Richiego i podążają za Brunhildą do piekła.


Stryfe śmieje się ze słów Warpatha, bowiem jak stwierdza masakra Camp Verde była niczym w porównaniu z innymi okrucieństwami jaki popełnił. Stworzył w ten sposób Jamesa dając mu nienawiść i powód do walki. Warpath zadaje mu cios kijem, lecz Stryfe śmieje się iż w ten sposób marnuje jedynie resztkę swej energii. To piekło, w którym on włada i nic go nie ogranicza. Zadaje Jamesowi cios swą mocą. Oznajmia, iż sprowadził go tutaj, co kosztowało go bardzo wiele, a teraz cierpnienie jego duszy dopiero się rozpoczęło. Stryfe atakuje, zrzucając Proudstara ze skał w kierunku lawy. Zamierza złamać jego ducha, gdyż w ten sposób uda mu się opuścić piekło raz na zawsze. Zaczyna bić Jamesa, oznajmiając iż odrodzi się w jego ciele pokazując światu czym jest wojenna ścieżka [ang. Warpath].


W Missouri Richiego dopadają ochroniarze Blackshera. Nagle stają w płomieniach, za sprawą mrocznej istoty która ściga Sunspota. Richie rozpoznaje w niej Bobby'ego, lecz przybysz oznajmia iż nie nosi takiego imienia.


W Arkansas Terry całuje Jamesa, mowiąc iż nie jest gotowa na to aby pozwolić mu odejść, zaś w piekle Warpathowi wydaje się iż słysz jej słowa kierowane do niego. Nadchodzi jeden z książąt piekieł, oznajmiając iż jak na razie jest rozczarowany Stryfe'm, bowiem pomimo iż sprowadził dlań Warpatha, nie wykorzystuje on okna możliwości które szybko się zamyka. Wówczas w Stryfe trafiają bombki Meltdown. Przybyli X-Force. Susnpot koszącaym lotem porywa Jamesa z rąk Stryfe'a, zaś Meltdown generuje wielką bombę, którą ciska we władcę demonów. Mirage strzela psionicznymi strzałami, a gdy usiłuje sięgnąć telepatycznie do umysłu Stryfe'a, okazaje się iż jego psycho-obrona jest zbyt silna. Strfe powala ją uderzeniem pięści, mówiąc iż gdyby wciąż dowodził MLF, nikomu nie udałoby się go zinfiltrować. Drogę Sunspota i Meltdown zastępuje książe piekieł, zwany Blackheartem. Jeden ruch ręki sprawia, iż Tabby widzi swe przyszłe cierpienie w piekle, Roberto zostaje przemieniony w demona. Na szczęście udaje im się otrząsnąć. Stryfe rzuca Dani do stóp Blackhearta, mówiąc iż posiadając walkirię, będzie mógł targować się z Helą, gdy widzi iż Warpath czołga się w jego stronę. Gdy Stryfe oznajmia, iż nadeszła pora na śmierć JAmes zrywa się i zaczyna go bić, powalając na ziemię. Oznajmia Blackheartowi iż odchodzi, spoglądając na leżącego u jego stóp Stryfe'a, a X-Force podążają za nim. Blackheart spogląda za nimi, po czym zadaje Stryfe'owi piekielne męki, skazując go na milennia.


Proudstar odzyskuje przytomność, a Siryn przytula go. Ze światła wynurza się reszta X-Force, zaś Proudstar stwierdza iż jego dusza może teraz wreszcie znaleźć spokój.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Force #74

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.