Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #67

X-Force #67

X-Force #67

"Stand-off"

Postacie
Cytat

Prime Sentinel: "We will end the mutant threat once and for all"

Streszczenie

W St Louis w Missouri w Ośrodku Badań nad Rakiem zabarykadowali się terroryści. Policjanci zastanawiają się czy szturmować szpital, gdy pojawiają się ludzie Bastiona. Oznajmiają, iż OZT przejmuje dowództwo operacji.


Wewnątrz budynku MLF trzyma zakładników. Wildside oznajmia jednemu z lekarzy, iż wiedzą że wcale nie prowadzi się tu badań nad rakiem, tylko nad wyniszczeniem mutantów. Tempo oznajmia, iż w znalazła w komputerze jakieś zakodowane pliki. Wildside ciska lekarzem o ścianę, żądając podania hasła. Gdy je otrzymuje, zza węgła wyskakuje nagle strażnik z bronią mierząc w jego pierś. Żąda aby uwolnił jeńców, albo go zastrzeli. Wildside nie przejmując się tym rusza w stronę mężczyzny, lecz wówczas strażnik zostaje trafiony strzałą Mirage. Osuwa się na ziemię, podczas gdy Wildside zaczyna go kopać, ku wyraźnej uciesze Dragoness. Moonstar każe im przestać, a Forearm ją popiera przypominając iż przybyli tutaj zniszczyć badania rządu nad odmianą wirusa spuścizny, nie zaś aby zabijać ludzi. Zakłądnicy stwierdzają iż MLF ma złe informacje, a Wildside wydziera się na nich ich to niemożliwe, bowiem otrzymał je od swego źródła z wojska. Forearm i Moonstar orientują się, że dzięki głupocie Wildside MLF zostało wyciągnięte z ukrycia i wrobione. Potwierdza to Locus, mówiąc iż budynek został otoczony przez oddziały OZT. Wildside nie zamierza się tym przejmować, lecz Locus zwraca jego uwagę na fakt iż po zabójstwie Graydona Creeda OZT otrzymało rozległe uprawnienia, stając się organizacją prawie rządową. Locus sugeruje aby się wycofali, na co Wildside reaguje gniewem i uderza ją, mówiąc iż to on wydaje w grupie rozkazy. Wściekła Locus znika, a Moonstar pyta jak teraz Wildside wyobraża sobie, że uda im się wycofać. Obserwują to zakładnicy, którzy wymieniają między sobą spojrzenia. Ich zadanie stanie się teraz jeszcze łatwiejsze. Moonstar spogląda na ekran telewizora, gdzie widać dziennikarzy przekazujących relację z oblężenia szpitala i ze zdumieniem dostrzega w tle inną ekipę telewizyjną, której członkami są najwyraźniej X-Force. Tymczasem Wildside wpada na kolejny genialny pomysł, postanawiając wykorzystać obecność reporterów i przekazania swych postulatów telewidzom.


Na zewnątrz Domino, Roberto i Theressa jako ekipa telewizyjna zastanawiają się jak wyciągnąć Dani z pułapki zastawionej przez OZT. Wówczas dzwoni jej telefon. Chwilę później Domino udaje się do dowodzącej grupą OZT Ekateriny Gryaznowej, mówiąc jej iż otrzymała telefon od jednej z terrorystek imieniem Moonstar. MLF chce pojawić się na wizji. Początkowo OZT nie zamierza ulegać kryminalistom, lecz Domino przekonuje iż jeśli zginie ktoś z zakładników media nie zostawią na Bastionie suchej nitki. Gdy Domino i jej grupa udają się do środka jeden z agentów mówi, iż sprawdził ich referencje i nie są oni dziennikarzami. Gryaznowa stwierdza, iż doskonale wie kim była kobieta z którą rozmawiała i jej ludzie i najwyraźniej OZT ma dzisiaj swój szczęśliwy dzień.


W Salem Cable informuje Calibana iż wraz z Moirą Mac Taggert postara się ustalić co się z nm dzieje. Caliban boi się, że umrze, tak jak Morloki. Pyta Dayspringa czemu czasem jest głupi, a czasem mądry. Cable obiecuje iż to wyjaśni. Później Dayspring rozmawia z Archangelem i obaj zastanawiają się czy przypadkiem Caliban nie przechodzi tego samego procesu, który niedawno przeszedł Warren odzyskując skrzydła. Obaj są efektem działań Apocalypse'a, a ich ostatnie zmiany zaczęły się niemal w tym samym momencie.


W St Louis znajdujący się w furgonetce telewizyjnej Shatterstar, Rictor i Meltdown spoglądają na przekaz Domino, gdy nagle sygnał zostaje zagłuszony. Wybiegają z samochodu, lecz na zewnątrz czekają już OZT. W błysku energii zostają powaleni, gdy agenci zaczynają się zmieniać.


Wewnątrz budynku Dragoness rozpoznaje iż pod reporterów podszyło się X-Force. Wildside tworzy zasłonę z owadów, którą niszczy Susnpot. Gdy skacze na niego Forearm, Dani używa swej strzały na Wildsidzie. Oznajmia, iż dość ma już tego wszystkiego, bowiem żadna z grup nie zauważyła iż zostali wrobieni przez OZT. Ich jedyną szansą jest poddać się SHIELD. Jak wyznaje Moonstar została umieszczona w MLF właśnie przez tę organizację. Na kontakt z Bridge'm jest jednak za późno. Zakładnicy zaczynają sie zmieniać. Stają się Prime Sentinelami, nową generacją Sentineli Bastiona, oznajmiając iż pułapka się zamknęła.


Nad śpiącym Calibanem pojawia się Ozymandias. Jak stwierdza, wkrótce powróci on do Apocalypse'a.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Force #67

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.