Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #119

X-Force #119

X-Force #119

"What's One Life?"

Postacie
Cytat

U-Go Girl, patrząc na nagiego Orphana: "Hmm... Maybe that's why they made him Number One."

Streszczenie

Akcja rozpoczyna się dokładnie w chwili zakończenia ostatniego numeru - Orphan stoi nad dzieckiem i waha się, który kabel powinien wyciągnąć. W tym samym czasie, reszta zespołu ma poważne problemy ze strażnikami. Edie znowu używa substancji pobudzających, żeby być gotowa do przeniesienia zespołu do domu. Postrzelonej Saint Annie pomaga ranny Phat, a Vivisector wpada w bitewny szał. Diego próbuje przyspieszyć decyzję Orphana, ale zostaje trafiony zabłąkaną kulą i ginie. Guy dochodzi do wniosku, że jedynym sposobem na rozszyfrowanie kolejności odłączania kabli jest użycie pełnej mocy swoich zmysłów. Do tego potrzebuje zdjąć swój uniform, który zmniejsza jego wrażliwość. Orphan rzuca kostium na kamerę Doopa, żeby nie zostać sfilmowanym nago. Pomimo wielkiego bólu, Orphan wyczuwa, które przewody należy odłączyć i uwalnia Paco. Anarchist budzi Edie i każe jej zabrać ich do domu.


Grupa wraz z chłopcem pojawia się przed starym, zrujnowanym domem. Vivisector prosi resztę, żeby nie wspominali nikomu o jego szale, ale Phat odpowiada, że opowie o tym w najbliższym wywiadzie u Larry'ego Kinga. Anarchist przerywa im sprzeczkę, zwracając uwagę na stan Saint Anny. Umierająca Anna prosi Orphana, żeby zawiózł pierścień jej matki do jej ojca. Guy waha się, ale Anna grozi mu, że będzie nawiedzała go po śmierci i Orphan zgadza się. Uspokojona obraca się w proch, który Guy wdycha, czując jej obecność we własnym ciele. Z domu wychodzą dwie kobiety, które rozpoznają śpiącą Edie. Okazuje się, że jedna z nich jest jej matką. Z domu wychodzi mała dziewczynka, która jest bardzo podobna do Edie. Matka Edie mówi, że jest ona jej siostrą, ale Guy pamiętając słowa Edie o tym, że musiała zostawić wiele za sobą oraz zauważając zdumiewające podobieństwo, zastanawia się, czy jest to prawda. Gdy Edie budzi się i widzi swoją rodzinę, natychmiast teleportuje X-Force. Tym razem trafia lepiej niż poprzednio i grupa znajduje się niedaleko swej siedziby. Przestraszony Paco prawie wpada pod samochód, ale Guy ratuje mu życie. Proponuje mu krótki spacer, podczas gdy reszta grupy udaje się do domu.


Później, Guy ogląda z Coachem reportaż telewizyjny o wizycie U-Go Girl w klinice leczniczej. Reporterzy mówią, że Edie zmaga się z uzależnieniem od alkoholu i środków przeciwbólowych. Coach wyjaśnia Orphanowi, że nie mogli podać prawdy, czyli powiedzieć, że środki pobudzające powodują u niej zaburzenie w teleportowaniu, żeby nie zdradzić tej informacji przeciwnikom. Guy złośliwie pyta, czy chodzi o oryginalną X-Force, ale podenerwowany Coach pyta o miejsce pobytu Paco. Orphan odpowiada, że chłopiec jest bezpieczny i chce wiedzieć, czemu jest taki ważny. Coach zdradza mu, że Paco jest niezwykle cenny dla koncernów farmakologicznych - jego ciało, krew, DNA, a nawet ślina pozwolą opracować nową generację leków, które będą mogły pokonać najgorsze choroby. Guy rozumie, że dziecko zostało uratowane tylko po to, żeby eksperymentować na nim tak jak w Bastronie i nie ma zamiaru na to się zgodzić. Coach spodziewał się tego i przygotował plan awaryjny - Orphana atakują Smoke i Succubus. Zadowolony Coach mówi Guyowi, że Paco zostanie zabity, ponieważ specjaliści uważają, że w ten sposób będzie im łatwiej prowadzić badania. Orphan protestuje przeciw takiemu nieludzkiemu pomysłowi, ale Coach twierdzi, że nie ma na to żadnego wpływu. Smoke powala Guya i wygląda na to, że wszystko idzie po myśli Coacha, dopóki nie pojawiają się Anarchist, Phat i Vivisector. Rozpoczyna się walka, która przerywa Orphan, mówiąc, że nic ona nie rozwiąże. Coach mówi, że Guy jest rozsądny i wie, co musi zrobić. Tłumaczy mu, że jedno życie w porównaniu do ogromnych korzyści nic nie znaczy.


Buenos Aires. Guy odnalazł ojca Saint Anny, który nie jest już księdzem, tylko prowadzi schronisko dla dzieci i przekazał mu wiadomość o jej śmierci. Nagle, podczas rozmowy, Guy kicha i prochy Anny otaczają jej ojca. Po dłuższej chwili, wzruszony ojciec mówi, że poznał przeszłość swojej córki, od narodzin do śmierci i pyta Orphana jak może mu się odwdzięczyć. Guy wprowadza do pokoju Paco i mówi, że chłopiec potrzebuje opieki i miłości. Ojciec Anny zapewnia Orphana, że zapewni mu to. Śpiącą Edie budzi jakaś osoba w jej pokoju. Okazuje się, że jest nią Zeitgeist. Edie zastanawia się, czemu go widzi, skoro niedawno umarł, ale Axel tłumaczy jej, że bardzo chciał ją jeszcze zobaczyć. Gdy U-Go Girl mówi mu, że też za nim tęskniła, Zeitgeist wymiotuje na nią kwasem. Edie budzi się z tego koszmaru, ale okazuje się, że w jej pokoju rzeczywiście ktoś jest. Z cienia wychodzi Coach, który ma dla niej propozycję. Pokazuje jej film, na którym rodzice Orphana mówią, jak bardzo dziwny był ich syn. Coach mówi Edie, że w rzeczywistości rodzice Guya nie zginęli w pożarze, tylko próbowali zabić swoje dziecko, a teraz przebywają w więzieniu. Namawia ją do udziału zabójstwie Guya, kusząc ją perspektywą objęcia przywództwa grupy

Autor: Lex

Galeria numeru

X-Force #119

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.