Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #76

X-Force #76

X-Force #76

"Bittersweet Reunions"

Postacie
Cytat

Mirage: "Like you had a chance Kentucky."
Cannonball: "Think you can do better?"
Mirage: "Watch me"

Streszczenie

X-Force znajdują się na kręgielni, a Sam rzucają kulą stwierdza iż grupa którą opuścił znacznie różni się od tej którą zastał. Nie udaje mu się trafić wszystkich kręgli, a Dani komentuje iż od członka X-Men spodziewała się więcej. Cannonball korzysta z okazji, aby powiedzieć jej haj bardzo zmienili się X-Men, bez Scotta, Jean, Gambita za to z Maggotem, Marrow i Cecilią Reyes. Co gorsza Sam czuje się obco, jak członek New Mutants na siłę włączony d drużyny. Słuchając go Tabby i Roberto zastanawiając się, czy powiedzieć mu o tym co zaszło pomiędzy nimi, lecz Meltdown stwierdza iż ponieważ Cannonball będzie z nimi jedynie przez chwilę, lepiej uniknąć scyscji. Na razie Sam i Dani konkurują w walce o kręgle, a James pyta czy zawsze tak się zachowują. Oboje wyjaśniają, iż od czasów gdy współdowodzili New Mutants, co skończyło się w chwili gdy Dani została w Asgardzie. Skoro zeszli na temat X-Force, pora zastanowić się co drużyna ma robić dalej. Sam stwierdza, iż zawsze mogą wrócić do Instytutu. Meltdown oznajmia, iż ten etap życia mają już za sobą. Ładuje kulę energią i rzuca w kręgle. Następuje detonacja, a Siryn wścieka się iż użyła mocy otwarcie. Tabby wzrusza ramionami, stwierdzając iż wszyscy pomyślą iż to awaria maszyny. Mimo wszystko mutanci wolą wynieść się z kręgielni.


Na staku w Zatoce Mekskańskiej Domino walczy znajemnikiem imieniem Snakeskin. Z wielkim trudem udaje się jej odebrać mu łańcuch, którego używa i użyć przeciwko niemu. Zostaje przy tym poturbowana i siada zmęczona opierając się o reling. Rozmyśla o tym jak się w to wplątała. Od Deadpoola w Chicago dowiedzieła się iż przestępca z Europy, Etienne Rousseau poszukuje ochroniarza. Wyłoniony zostanie on w walce najemników, na opustoszałym statku. Walki są filmowane i nagrywane przez Arcade'a, który oznajmia iż nie dane jej będzie odpocząć, albowiem pojawił się kolejny przeciwnik. Jest nim Shatterstar. Shatty oznajmia, iż nie chce z nią walczyć, lecz jest zmuszony. Arcade dodaje iż jeśli zobaczy, że udają, wóczas zabije ich wspólnego znajomego. Rictora. Uwięziony Julio, zastanawia się jak mół tak łatwo dać się złapać w pułąpkę Arcade, w którą wpadł sądząc że śpieszy z odsieczą swemu kuzynowi Ramonowi. Rozmyśla co uczynić, podczas gdy Arcade na ekranie telewizyjnym radzi mu oglądać walkę.


Sam oznajmia, iż zastanawia się czy nie opuścić X-Men i nie dołączyć do X-Force. Słysząc to Tabby i Roberto są mocno zszokowani i oboje zastanawiają się jak powiedzieć Samowi, że nic nie jest już takie jak dawniej.


Domino i Shatterstar rozpoczynają walkę, a Shatty rani Dom swą szablą. Ta broni się łańcuchem, unikając pchnięć i odbiera mu jedną z szbli. Rozpoczyna się pojedynek szermierczy, lecz umiejętności obojga przeciwników są wyrównane. Domino chwyta się haka, na którym bujając się zrzuca na niego beczki, po czym ogłusza silnym kopniakiem w głowę. Wówczas pojawia się Rousseau w towarzystwie Arcade'a, który jak się okazuje jest robotem. Rousseau gratuluje jej, mówiąc iż wybrał ją na swego nowego ochroniarza. Domino ma jednak inne plany. Chwyta Rousseau oznajmiając iż została wynajęta przez ONZ aby go schwytać, gdyż jest poszukiwany za swe związki z Hydrą. Tymczasem prawdziwy Arcade obserwuje wydarzenia na ekranie. Pojawia się Mojo, mówiąc iż w jego świecie przegrany byłby martwy. Przypomina iż Shatterstar wciąż jest własnością Mojowersum.


Roberto i Tabby całują się w pokoju gdy drzwi otwiera Sam. Widząc co się dzieje zraniony pyta czemu mu nie powiedzieli. Odlatuje, a Susnpotowi nie udaje się go zatrzymać. Pojawia się reszta X-Force pytając co się stało.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Force #76

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.