Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #5

X-Force #5

X-Force #5

"Under The Magnifying Glass"

Postacie
Cytat

Shatterstar: "You dared watch my training?"
Feral: "Yup. I like watchin' you sweat shatty buns"

Streszczenie

Gdzieś w Europie. Deadpool kończy teleportację w miejscu sprzeznaczenia, gdzie oczekuje go jego tajemniczy pracodawca - ukrywający swą twarz Tolliver. Zabrany z WTC Juggernaut natychmiast prosi o pomoc lekarską dla Czarnego Toma. Tolliver nie widzi przeciwskazań, lecz zaznacza iż po wyzdrowieniu Cassidy i Marko będą musieli zapłacić za ratunek.


Na Manhattanie dr Karl Lykos powraca z zakupów, ciesząc się że może wieść wreszcie normalne życie, wolny od swego mutanciego przekleństwa. Gdy otwiera drzwi do mieszkania, w środku zastaje Toada i Bloba, którzy schwytali jego ukochaną Tanię. W zamian za jej uwolnienie domagają się jego duszy. Blob chwyta Karla, zaś Mortimer tłumaczy iż pragnie aby doktor pomógł mu zrealizowac jego marzenie. Toad postanowił po śmierci Magneto na asteroidzie M założyć własną frakcję walczącą siłą o prawa dla mutantów. Lykos ma mu w tym pomóc. Jako Sauron dopomoże mu odrodzić Bractwo Złych Mutantów.


Media przekazują informacje o ostatnich wydarzeniach w WTC. Gideon udziela wywiadu, w którym przekonuje widzów, iż choć za zamachem stali Czarny Tom i Juggernaut, jasne jest że wszystko było częścią większej rozgrywki zaplanowanej przez lidera terrorystycznego ugrupowania X-Force. Gideon domaga się od władz powstrzymania Cable'a i jego grupy. Wywiad oglądają członkowie X-Force, a Sam nie może uwierzyć iż Bobby opuścił ich, aby zostać biznesmenem pod skrzydłami takiego człowieka. Domino i Cable bardziej obawiają się G.W.Bridge'a, który aż do czasu rozpoczęcia polowania na X-Force był ich przyjacielem. Bomm Boom nie podoba się iż już na samym początku swego istnienia grupa została uznana za wroga publicznego, lecz Cable stwierdza iż taka jest cena podziemnej walki z terroryzmem. Sam wyrzuca mu, iż jesli wiedział że wydarzenia przybiorą taki obrót, nie można mu ufać. Dayspring proponuje mu, aby w takim razie opuścił szeregi X-Force, jeśli woli znaleźć się w towarzystwie kogoś takiego jak Gideon. Sam stwierdza, że nie o to chodzi. Cable przypomina mu, że jako jedyni on i Tabitha mają rodziny, podczas gdy pozostali członkowie grupy nie mają nic do stracenia, zatem może lepiej aby odeszli. Sam decyduje się pozostać, podobnie jak Boom Boom.


Wśród gór pędzi Warpath, kontaktując się z duchami swych przodków. Jego umysł wypełnia pragnienie zemsty na Hellfire Club, za masakrę jego wioski. Zamierza tego dokonać z pomocą X-Force, lub bez niej.


W sali ćwiczeń Shatterstar daje z siebie wszystko, zawzięcie trenując walkę. Wciąż nie rozumie zasad świata do którego przybył. Obserwuje go Feral, która przypomina mu iż nie skończyli swego starcia podczas walki w lesie. Shatterstara złości iż mutantka nie używa jego imienia, nazywając go rozmaitymi przydomkami. Z pomieszczenia kontrolnego obserwuje ich Theressa. Podchodzi do niej Cable, pytając czy znalazła dla siebie coś interesującego. Uprzedza ją, że jeśli zamierza pozostac z X-Force powinna się przygotować na to, iż unurza się w brudzie. Siryn stwierdza iż po tym co spotkało ją ze strony Króla Cieni, nic nie ubrudzi jej bardziej. Woli pozostać z X-Force niż powracać na wyspę Muir, z kórej niewiele pozostało.


W Waszyngtonie trwa narada, na której Bridge rząda wyjaśnień, sił i środków jeśli ma schwytać Cable'a. Val Cooper wyjaśnia mu iż musi tego dokonać SHIELD bowiem nowe X-Factor nie jest jeszcze gotowe, aby tego dokonać. Bridge stwierdza, iż namierzenie Dayspringa będzie trudne, a jak na razie żaden z jego dawnych towarzyszy, jak Kane, nie chce wziąść udziału w polowaniu. Gyrich stwierdza iż w takim razie należy uruchomić Projekt Wideawake.


Na Manhattanie Toad podłączył Tanię i Karla do dziwnej maszynerii. Energia życiowa kobiety posłuży do transformacji naukowca, w tego kim był niegdyś. Toad uruchamia urządzenie. W błysku energii Lykos staje się na powrót Sauronem.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Force #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.