Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #54

X-Force #54

X-Force #54

"Q & A"

Postacie
Cytat

Charlotte Jones: "So. how wouldya describe yer relationship with Mr Gideon? Friendly? Not so friendly? What?"
Suspot: "It wasn't either of those things. I had hoped that I would never see him again"

Streszczenie

Susnpot jest przesłuchiwany na posterunku policji. Cierpliwie odpowiada na pytania fukcjonariuszy, którzy zatrzymali go wraz z resztą X-Force, wyjaśniając kim są Externale i co wydarzyło się w wieżowcu. Gdy udali się wraz ze schwytanymi Absalomem i Crule'm do apartamentu Gideona czekała już na nich nieśmiertelna wampirzyca Selene, oznajmiając iż nie zamierza tego dnia z nimi walczyć. Nakazała porzucić schwytanych Externali i wynieść im się. Rzuciła się na Absaloma i zaczęła wysysać zeń esencję życiową, podczas gdy X-Force usiłowali przerwać jej ochronną aurę. Policjanci nie wierzą w opowieść Roberto, bowiem nie widzieli Selene, zaś Gideon był dla nich szanowanym biznesmenem i wątpią aby był nieśmiertelnym mutantem. Prowadząca przesłuchanie Charlotte Jones stwierdza, że być może tym wszystkim powinni zająć się SHIELD, bądź inna agenda, lecz mimo wszystko nie zmaierza rezygnować. Sunspot jest dla niej pierwszym podejrzanym o zabójstwo Gideona, bowiem wie iż zabił on jego ojca. Nakazuje przyprowadzić Siryn.


Theressa gwałtownie reaguje na stwierdzenie iż X-Force są drobną wersją X-Men, a Charlotte wraz z policjantami żądają odpowiedzi co wydarzyło się w Rockefeller Plaza. Jak wyjaśnia Terry oznajmia iż przybyła sprawdzić gdzie zniknął Warpath i zastała na miejscu Selene. Nie zamierza siedzieć na posterunku, podczas gdy jeden z członków jej grupy znajduje się w szpitalu. Żąda aby ją puszczono, bowiem wcale nie żal jej Gideona, który żyjąc przez stulecia odpowiedzialny był za wiele złego.


Następnym przesłuchiwanym jest Shatterstar, który oznajmia iż nie będzie uczestniczył w tej farsie i żąda zwrot swych szabli. Ma dość także nazywania go imieniem Benjamin, kóre nie należy do niego. Jest w wielkim szoku gdy okazuje się, iż w policyjnych kartotekach osoba o takim wyglądzie figuruje jako Benjamin Russel.


Domino także nie zamierza współpracować, nie odzywa się ani słowem, a policjanci nie mają nawet pojęcia kim jest bowiem nie figuruje w żadnych kartotekach. Wściekli detektywi chcą aby ktoś zaczął wreszci emówić.


Robi to Meltdown, przypominając im iż X-Force jest tutaj jedynie dlatego że dało się aresztować i gdyby chciało mogłoby uciec w każdej chwili korzystając ze swych mocy. Opowiada, iż na widok Selen Crule dostał szału wykrzykując iż zdradziła swych braci. Rzucił się na nią, na co Selene odpowiedziała atakiem wyjasniając iż czekała już wystarczająco długo, zaś teraz nadszedł czas działania. Nadszedł czas by pozbyła się wszystkich Externali w obliczu nadchodzącego wyniesienia Najwyższych Lordów. Jednym ruchem wyssała życie z Crule'a a X-Force nie mogli jej powstrzymać. Wówczas została trafiona. Przybył Cable, żądając od Selene wyjaśnień. Wampirzyca otrząsnęła się i użyła swej mocy na Dayspringu ze zdumieniem odkrywając, iż jest ona nieskuteczna. Cable rozkazał X-Force uderzyć na nią wszystkim czym tylko dysponują. Na wampirzycy nie zrobiło to jednak wrażenia, oznajmiła jedynie iż nadszedł czas Externali, bowiem w obliczu nadciągającego starcia silnych ze słabymi, przetrwać mogli jedynie najsilniejsi. Meltodown wykrzyknęła, iż X-Men nie pozwolą jej nigdy dostać Sama, na co Selene zasmiała się mówiąc iż nie powinna wierzyć, w to co widziała gdy Sam zmarł podczas starcia z Sauronem [X-Force #7], i że powinna o to zapytać swego mentora. Następnie zniknęła. Gdy Meltdown spojrzała pytająco na Cable'a, ten stracił właśnie przytomność. Pojawił się Blaquesmith oznajmiając iż Nathan niepotrzebnie zużył swe siły witalne i użył swej mocy aby ukryć swe odejście. Gdy X-Force odzyskali przytomność byli otoczeni przez policję.


X-Force czekają w celi zastanawiając się kiedy zostaną wypuszczeni oraz jaki los spotkał zaginionego w apartamencie Warpatha, bowiem dali się aresztować jedynie po to aby Calibana zabrano do szpitala. Pojawia się Charlotte Jones i otwiera celę wypuszczając ich, radząc aby uciekali póki mają jeszcze przyjaciela. Ostrzega iż nie będzie mogła ich ochronić przed tym co nadchodzi.


W garażu policyjnym usiłującej wsiąść do samochodu Charlotte kluczyki z ręki wytrąca Bastion. Oznajmia, iż skończyła się pobłażliwość dla takich czynów jak ten, którego dokonała dzisiaj. Nadchodzi czas Zera Tolerancji.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Force #54

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.