Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #38

X-Force #38

X-Force #38

"Lifesigns: Faith Dancers"

Postacie
Cytat

Cannonball: "An' we'll run into the body snatcher pods' round the next corner"
Douglock: "I do not understand analogy"

Streszczenie

Spokojne miasteczko gdzieś we włoskich Alpach. Forge, Wolfsbane i Cannonball z niedowierzaniem spoglądają na malownicze domki i chodzących po ulicach ludzi, gdzie jak twierdzi Douglock znajduje się siedziba Falangi - Babel. Cannonball nie zamierza zaufać Douglockowi. Wyjaśnia mu, iż pojawił się kilka dni temu twierdząc, iż wyzwolił się w jakiś sposób od tajemniczej Falangi, zachowaniem i wyglądem przypominając Douglasa Ramseya, który zginął na oczach Sama, zaś na dokładkę porwał ich z opactwa w którym znajdowali się ich towarzysze. Sam nie zamierza uwierzyć przybyszowi, zwłaszcza że w miasteczku nie widzi niczego podejrzanego. Żąda aby Douglock dostarczył jakikolwiek dowód potwierdzający jego słowa. Rahne wprost przeciwnie. Oznajmia Samowi iż stał się równie cyniczny jak Cable i nie potrafi dostrzec cudu nawet gdy ma go przed oczyma. Sam oznajmia, że już raz opłakał Douga, a potem Warlocka i wystarczy. Dyskusję przerywa Forge, mówiąc iż rację mają oboje o tyle, iż Douglock reprezentuje coś nowego i do tej pory zupełnie nieznanego. Lecz w tej chwili ich najważniejszym celem jest powstrzymanie Falangi i na tym powinni się skupić. Powinni poznać swego przeciwnika. Pomimo prostestów Sama Forge prowadzi grupę do miasteczka, mówiąc że nie trafili tu bez powodu, skoro w to miejsce przywiodło Douglocka wezwanie Babel.


Cała czwórka wędruje ulicami miasteczka, a Samowi zaniepokojonemu iż nikt nie zwraca na nich uwagi Forge wyjaśnia iż użył holoemitera, który upodabnia ich do mieszkańców. Miasteczko tętniące spokojnym życiem, zaczyna wydawać się przybyszom zbyt idealne. Douglock oznajmia, iż Falanga nie ujawnia jeszcze oficjalnie swej obecności, bowiem nie jest na to gotowa. Wyczuwa ją jednak wszędzie wokół, pomimo iż został odłączony od jej węzła. Uprzedza, iż skoro on ją zlokalizował, Falanga musiała zlokalizować go również.


W Normandii przy pomocy Amandy Moira bada wszystkich którzy uprzednio kontaktowali się z transmodalnym wirusem Warlocka, przede wszystkim z Shadowcat i New Mutants. Zamierza wyodrębnić biowzorzec wirusa i w ten sposób zlokalizować Falangę. Shatterstarowi nie podoba się jak zwykle cała nauka, która jego zdaniem prowadzi tylko do złego, bowiem odpowiada także za powstanie Falangi. Moira używa maszyny, którą torturowali ją podczas jej poprzedniego pobytu Acolytes [Uncanny X-Men #300] przywołując dawno zapomniane wspomnienia.


Alex, Meggan i Lorna z niepokojem oczekują przed komnatą Xaviera, kóry telepatycznie poszukuje Douglocka i jego towarzyszy. Jego bezpieczeństwa strzegą Guido i Kurt, a Strong Guy jak zwykle zaczyna wszystko obracać w żarty. Nightcrawler chcąc zapomnieć o ostatnich wydarzeniach dołącza do jego żartów. Xavier nie słyszy ich, bowiem jego umysł wędruje po planie astralnym. Wreszcie odnajduje poszukiwanych i z ulgą stwierdza, iż nic im się nie stało, są jedynie mocno zdenerwowani. Kontaktuje się z Forge'm, który oczekiwał aż to uczyni od dłuższego czasu. Xavier spogląda jego oczami i ze zdumieniem widzi, iż umysł Forge'a przekształca świat w obraz matematycznego porządku, który poddaje analizie pragnąc ulepszyć. Sam i Rahne słysząc iż jest z nimi Profesor oddychają z ulgą, a Wolfsbane prosi aby Douglock połączył się z umysłem Forge'a aby pokazać Xavierowi kim jest naprawdę. Pomimo protestów Cannonballa następuje przekazanie transmodalnego kodu i umysły Xaviera, Douglocka i Forge'a łączą się. Indianin i Profesor zastanawiają się czy Falanga nie ma takiego samego prawa do życia jak ludzie i mutanci, lecz Douglock protestuje mówiąc iż stała się zagrożeniem dla wszystkiego co żyje na Ziemi. Doprowadza ich do miejsca zwanego Babel, gdzie znajduje się organ rozrodczy Falangi. Spoglądając z urwiska na wzbijającą się w niebo konstrukcję zebrani widzą iż Falanga zaczęła się reprodukować.


Moira namierza wreszcie Falangę, za co płaci olbrzymim wyczerpaniem Shadowcat. Największe skupiska Falangi znajdują się w San Francisco, włoskich Alpach oraz Himalajach. Shatterstar pragnie uderzyć na wszystkie trzy lokalizacje, lecz Havok oznajmia iż nie ruszą się dopóki Xavier nie skończy tego co robi. Kitty uspokaja zebranych mówiąc iż w jakiś sposób wyczuwa, że Douglockowi i pozostałym nic się nie stało.


Cannonball, Forge, Wolfsbane i Douglock zbliżają się do Babel. Forge dostrzega życie w komórkach Falangi i informuje Xaviera, iż najwyraźniej na planecie narodził się nowy gatunek. Zbliża się do kokonu i wówczas chwyta go wytryskujący ze środka człon Falangi. Douglock uprzedza, iż nowonarodzony wciąż potrzebuje człowieka do asymilacji, a Cannonball rzuca się na ratunek. Xavier w połączeniu z Forge'm odbierają wreszcie cel Falangi. Ewolucja sprawiła, że teraz jej celem jest asymilacja wszystkiego co żyje, nie tylko na całej planecie. Jej celem jest cały wszechświat. Douglock stwierdza, iż to powinno im uświadomić iż nie mają wyboru, bowiem technoorganiczny kolektyw musi zostać powstrzymany.


Xavier odzyskuje przytomność i wzywa x-gruoy, wyjaśniając iż celem Falangi nie jest już asymilacja mutantów. Nadeszła pora na działanie. Podczas gdy Banshee i White Queen w San Francisco ocalą następne pokolenie mutantów, a Cable, Wolverine, Cyclops i Phoenix ocalą X-Men pozostali podzielą się na dwie grupy. Jedna pozostanie bronić fortu i opactwa, zaś druga uderzy na Babel. Polaris i Siryn w kuli Acolytes unoszą grupę uderzeniową w stronę wioski w alpach.


Cannonball wzywa pozostałych, aby wynosili się jak najszybciej, Forge zamierza jednakże dokonać infiltracji Babel, będącej jak wyjaśnia Douglock znacznikiem sygnałowym Falangi. Aby wejść niezauważonym do środka, mutanci muszą posiadać w sobie transmodalnego wirusa, na co Sam nie chce się zgodzić uważając że wpada w zasadzkę. Rahne nie widzi przeszkód, zwłaszcza że Forge już go w sobie nosi. Wreszcie zgadza się także Sam.


Shintar obserwuje czwórkę zbliżającą się do Babel, świadom iż nie są częścią Falangi, lecz jest już za późno. Babel za chwilę nada sygnał w kosmos, a jak wyjasnia Doug ci którzy zrodzili Falangę dowiedzą się iż Ziemia została zasymilowana i jest gotowa dołączyć do technoorganicznej rodziny. Grunt trzęsie się a Babel wzrasta w górę gotując się do nadania sygnału.

Autor: Assimilated Kumos

Galeria numeru

X-Force #38

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.