Avalon » Serie komiksowe » Ultimate X-Men » Ultimate X-Men #7

Ultimate X-Men #7

Ultimate X-Men #7

"Return To Weapon X" - part 1

Postacie
Cytat

Storm: "You know, you're surprisingly articulate for a big russian farm boy who's only been in America ten minutes Colossus. Did Profesor X write all that down for you?"
Colossus: "As you're perfectly aware I was nine years old, when they smuggled me into America Storm. You're the one who learned english from John Wayne movies in Morocco. Personally, I think you're just jealous because that web site ranked me as the world's sexiest mutant and you came two places behind Beast."

Streszczenie

Kwatera główna Weapon X, Finlandia. Cały ośrodek ogarnięty jest alarmem. Drużyny komandosów na skuterach śnieżnych i psy gończe prowadzą pościg za zbiegiem. Czarna sylwetka majaczy pośród śniegu, jednak gdy żołnierze otwierają w jej kierunku ogień, znika, by pojawić się przy oddalonym od innych skuterze. Demoniczny uciekinier obezwładnia kierowcę i z jego karabinu zabija kilku zbliżających się komandosów. Obserwujący akcję na monitorze doktor Abraham Cornelius przypomina swoim ludziom, że akcja ma na celu pojmanie zbiega, mają strzelać aby zranić, za wszelką cenę unikając zabicia uciekiniera. Jednocześnie naukowiec nie może uwierzyć, że to ten sam chłopiec, który trafił w ich ręce kilka miesięcy temu. Tymczasem żołnierze obserwują, jak skuter Nightcrawlera zjeżdża z urwiska i znika by pojawić się po jego drugiej stronie. Niestety, nadlatują helikoptery, a w jednym z nich pułkownik John Wraith. Szef projektu Weapon X precyzyjnie trafia zbiega ze snajperki w ramię, powodując jego upadek. Już na dole pułkownik brutalnie kopie Nightcrawlera i nakazuje odstawić go do ośrodka i poddać torturom. Trzeba nauczyć zwierzę, kto jest jego panem.


Arizona. Wolverine, połączony mentalnie z Profesorem X, ogląda pozostałości po byłej bazie Weapon X. To już szósta zmiana jej lokacji w ciągu dwóch lat, od kiedy Logan zdołał z niej zbiec. Mutanci zastanawiają się, co jest tego powodem. Jedno jest pewne - całe przedsięwzięcie jest zbyt opłacalne, by zostało po prostu zamknięte. Weapon X czai się gdzieś, oczekując na okazję do schwytania kolejnych homo superior.


W Instytucie Jean bada Beasta, jednocześnie dyskutując z nim o planach Xaviera. Hank dziwi się, że profesor, znany w świecie jako przywódca X-Men, nie boi się umieszczać swego nazwiska na bramie Szkoły. Marvel Girl wyjaśnia mu, że dzięki telepatycznej sugestii przypadkowi obserwatorzy biorą Instytut za kaplicę Świadków Jehowy. Dziewczyna kontynuuje badanie, stwierdzając, że przeszczepione McCoyowi organy, mające wzmocnić jego siłę i zręczność przyjęły się. Mutanci zastanawiają się, jak wypadnie pierwszy publiczny występ drużyny, która zaczyna kampanię promującą mutantów. Rozmowa schodzi na temat Wolverine'a i Jean oznajmia Hankowi, że nie lubi i nie ufa Loganowi a jej marzeniem jest, aby zniknął z ich życia jak najszybciej.


W Tokio Cyclops, Storm i Colossus udzielają wywiadu dla miejscowej telewizji. Peter broni praw mutantów, określając ich jako zwykłych ludzi, których natura obdarzyła darem w postaci czynnika x. Po zakończeniu audycji cała trójka zmierza w kierunku olbrzymiej platformy, gdzie czekają na nich japońscy fani. X-Men nie mają wątpliwości, że są dla Japończyków kolejną modną zabawką, ale zamierzają wykorzystać swoje pięć minut. Podczas składania autografów Colossus nie zauważa niepozornej zamaskowanej dziewczyny, która podkrada się do niego od tyłu i dotyka go ukradkiem. Drużyna kończy występ ujawniając lewitującego nad tłumem, zakamuflowanego Blackbirda i wchodząc na pokład.


Finlandia. John Wraith odbiera meldunek od swojej agentki Rogue. Dotykając Colossusa, dziewczyna zdobyła całą jego wiedzę o lokalizacji i zabezpieczeniach kompleksu Xaviera. Szef Weapon X zaczyna przygotowania do ataku.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Ultimate X-Men #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.