Avalon » Serie komiksowe » Ultimate X-Men » Ultimate X-Men #47

Ultimate X-Men #47

Ultimate X-Men #47

"The Tempest" - part 2

Postacie
Cytat

Marvel Girl: "This is my friend Peter. He watched over you all last night to make sure you were safe."
Jean-Paul: "Is he... single?"

Streszczenie

Jean-Paul krzyczy, gdy kula wystrzelona przez Sinistera zmierza w jego kierunku. Pocisk zatrzymuje się jednak w powietrzu na kilka centymetrów przed przerażonym chłopakiem. W tym momencie obok Beaubiera pojawia się Jean Grey, która oznajmia mu, iż jest mutantką i telepatycznie wtargnęła do jego umysłu, aby dowiedzieć się, przez kogo został postrzelony. Dziewczyna wyjaśnia Jean-Paulowi, że tak naprawdę znajduje się on teraz w stanie śpiączki w szpitalu Św. Vincenta. Jedynie dzięki jego zdolności superszybkiego poruszania się kula zmierzająca w samo serce otarła się tylko o płuco. Marvel Girl nazywa Beaubiera szczęściarzem, ponieważ zeszłego wieczoru czworo innych młodych mutantów zostało zaatakowanych prawdopodobnie przez tego samego napastnika i tylko on zdołał umknąć śmierci. Panna Grey prosi, aby Jean-Paul pozwolił jej spojrzeć na sprawcę tych ataków, jednak chłopak jest zbyt przerażony i nie ma ochoty oglądać go ponownie. Jean przekonuje młodzieńca, że nic mu teraz nie grozi i po chwili oboje stają naprzeciwko oddającego strzał Mr. Sinistera. W tym momencie Beaubier budzi się ze śpiączki. Nad jego łóżkiem czuwają Marvel Girl i Colossus, który pilnował rannego mutanta przez całą noc. Peter wpada w oko Jean-Paulowi, który pyta go, czy jest z kimś związany. Rasputin jest tak zaskoczony pytaniem, że instynktownie przybiera stalową formę. Jean, która wie o homoseksualnych skłonnościach Beaubiera, jedynie się uśmiecha.


Nieco później. Mieszkanie na Manhattanie. Dwoje funkcjonariuszy nowojorskiego wydziału zabójstw bada sprawę morderstwa młodej mutantki, która poprzedniego dnia zginęła w swoim apartamencie z rąk nieznanego sprawcy. Detektyw prowadzący śledztwo wydaje się nie przejmować faktem, że w ciągu ostatniej doby czworo homo superior zostało zastrzelonych z zimną krwią. Jego partnerka dziwi się, jak może on być tak nieczuły. Dziewczyna, której sprawę śmierci właśnie śledzą, miała przecież zaledwie czternaście lat. Gdy oboje wychodzą na chwilę z mieszkania, kontynuując wymianę zdań, wówczas do pokoju denatki wkrada się przez okno Wolverine. Logan przygląda się przez chwilę leżącej na podłodze łusce po pocisku, obwąchuje ją, po czym opuszcza pomieszczenie tą samą drogą. Detektywi, słysząc jakiś hałas, przerywają rozmowę i biegną do sypialni, ale nie zastają już w niej nikogo.


Instytut Xaviera. Rogue, Iceman, Shadowcat i Angel ćwiczą swoje umiejętności pod czujnym okiem Cyclopsa. Scott nie jest jednak zadowolony z ich postepów. Jeśli bowiem mają zmierzyć się z grasującym po Nowym Jorku mordercą mutantów, muszą działać zdecydowanie sprawniej i powinni być przygotowani na wszystko. W tym samym czasie Profesor X, korzystając z projektora holograficznego, prowadzi rozmowę z generałem Fury. Charles prosi Nicka o pomoc w schwytaniu zabójcy polującego na homo superior. X-Men wiedzą o nim jedynie, iż używa pseudonimu Sinister oraz posiada hipnotyczne zdolności. Xavier podejrzewa, że skoro Cerebro nie potrafi go wytropić to najprawdopodobniej nie jest on mutantem, a jego umiejętności są wynikiem inżynierii genetycznej. Fury odmawia wsparcia ze strony S.H.I.E.L.D. argumentując, że udzielanie przez jego organizację pomocy mutantom mogłoby zostać źle odebrane przez opinię publiczną. Nick sugeruje również Profesorowi, aby zrezygnował z poszukiwań Sinistera na własną rękę i trzymał swoich studentów z dala od całej sprawy.


Nad budynkiem Szkoły kłębią się ciemnie, burzowe chmury. To sprawka Ororo, która w milczeniu lewituje nad Instytutem. Chwilę samotności przerywa dziewczynie Nightcrawler. Storm jasno daje mu do zrozumienia, że nie życzy sobie niczyjego towarzystwa. Kurt wyjaśnia, iż Xavier zwołał zebranie i ją także prosi o przybycie, po czym dodaje, iż jest mu ogromnie przykro z powodu Beasta. Ororo niegrzecznie pyta Wagnera, czy ma on nadzieję zająć miejsce Hanka w jej życiu, skoro ostatnio tak często zawraca jej głowę. Nightcrawler uważa, że jest okrutna, mówiąc takie rzeczy. Chłopak pamięta jak wściekła była Storm na oprawców z programu Weapon X, którzy przemienili McCoya w niebieskiego futrzaka. Chciała ich za to zabić, jednak Kurt na to nie pozwolił, ponieważ nie mógł patrzeć, jak sama staje się potworem nie mniejszym niż pułkownik Wraith [Ultimate X-Men #12]. Hank również byłby ogromnie smutny wiedząc, że jego śmierć doprowadziła do czegoś podobnego. Nightcrawler oznajmia, iż jeśli zależy jej na losie mordowanych w Nowym Jorku mutantów to X-Men czekają na jej wsparcie w walce z Sinisterem. Wagner znika a Ororo zostaje sama ze swoimi myślami.


Nieco później Storm dołącza do zebranej w Sali Pamięci McCoya reszty zespołu. Cyclops informuje Profesora X, iż drużyna gotowa jest wyruszyć do miasta w poszukiwaniu zabójcy. Charles oznajmia jednak, że X-Men nie będą się angażować w polowanie na Sinistera, co więcej, wszyscy jego studenci mają zakaz opuszczania Instytutu. Dla ich własnego bezpieczeństwa schwytanie tajemniczego przeciwnika Xavier woli pozostawić policji. Logan jest odmiennego zdania. Osobiście zbadał wszystkie cztery miejsca zbrodni i nie znalazł nic, co pomogłoby im namierzyć Sinistera. Żadnych zapachów, żadnych śladów, zupełnie jakby ich wróg nie był człowiekiem. Według Wolverine'a policja niczego nie zdziała i dlatego X-Men muszą sami przeczesać miasto. Xavier zgadza się niechętnie, jednak na misję postanawia wysłać tylko najbardziej doświadczonych członków zespołu. Kitty, Rogue Angel i Iceman pozostaną z nim w Instytucie. Decyzja Profesora zdecydowanie nie podoba się Bobby'emu.


Tymczasem Mr. Sinister czyści swoją broń gdzieś w mieszkaniu na Manhattanie. Mężczyzna jest wyraźnie zadowolony ze własnego osiągnięcia - zamordował czterech mutantów w ciągu jednej nocy. Wówczas słyszy on głos przypominający mu, że dopiero po zabiciu dziesięciu homo superior zazna jego łaski. Sinister pada na kolana przed stojącą w cieniu tajemniczą sylwetką, którą sam nazywa Lordem Apocalypsem i przyrzeka, iż kolejne sześć niewinnych dusz dostarczy tak szybko, jak to będzie możliwe...

Autor: maSSive

Galeria numeru

Ultimate X-Men #47

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.