Avalon » Serie komiksowe » Ultimate X-Men » Ultimate X-Men #25

Ultimate X-Men #25

Ultimate X-Men #25

"Hellfire and Brimstone" - part 5

Postacie
Cytat

Ororo (do Arnolda Schwarzeneggera): "Arnold, you have no idea how much of a thrill this is for me! I've loved your movies since I was, like, four years old, man-- even all the lousy ones you've done lately."

Streszczenie

Wystrojone w wieczorowe suknie Ororo i Jean oraz ubrani w eleganckie smokingi Peter i Profesor X udają się na wystawne przyjęcie organizowane przez Hellfire Club w ich olbrzymiej rezydencji. Cała czwórka wysiada z przysłanej po nich limuzyny, a następnie, krocząc po długim czerwonym dywanie, udaje się do wejścia.

 

Storm chce się upewnić, czy jej przyjaciółka czuje się już na tyle dobrze, aby brać w tej uroczystości udział, jednak panna Grey uspokaja ją mówiąc, iż wszystko jest w najlepszym porządku. Jedyne co zaprząta obecnie głowę Marvel Girl to brak kontaktu z przebywającym w Savage Land Scottem.


Wchodząc do wielkiej sali, w której przebywają zaproszeni goście, dziewczyny nie zauważają, że wzór, jaki widnieje na parkiecie, układa się w kształt ognistego ptaka. Tymczasem Xavier jest bardzo podekscytowany faktem, że grupa najzamożniejszych i najbardziej wpływowych ludzi na świecie, którzy anonimowo wspierają jego Szkołę, zechciała spotkać się z nim osobiście i zaprosiła go na tak wystawną uroczystość. Podczas gdy Peter i dziewczyny witają się z wieloma znakomitościami biorącymi udział w przyjęciu, profesor korzysta z okazji, aby poznać przewodniczącego Hellfire Club - Sebastiana Shaw. Charles jest mu bardzo wdzięczny za okazaną pomoc materialną, bez której istnienie X-Men byłoby praktycznie niemożliwe. Shaw odpowiada, że robi to również w swoim własnym interesie, ponieważ według niego do mutantów należy przyszłość tej planety. Z tego też powodu zaprosił na organizowany przez siebie bal przedstawicieli mediów z całego świata, których ma zamiar oficjalnie poinformować, iż Hellfire Club wspiera finansowo Instytut Xaviera. Chwilę później Sebastian prosi wszystkich zebranych o uwagę i oświadcza, że ma przygotowaną specjalnie na ten wieczór niespodziankę dla Profesora X. Charles spodziewa się kolejnego hojnego daru ze strony członków stowarzyszenia. Na salę wkraczają jednak specjalnie przeszkolone oddziały bojowe, które atakują Colossusa wiązką ognistej energii, pozbawiając go przytomności. Taki sam los spotyka spieszącą na pomoc swojemu przyjacielowi Storm. Shaw informuje zaskoczonego Xaviera, że tak naprawdę żaden przekaz telewizyjny z tej uroczystości nie dociera gdziekolwiek, co więcej, nikt nie ma pojęcia o obecności X-Men w tym budynku. Profesor również zostaje unieszkodliwiony w taki sam sposób, jak dwójka jego studentów, wcześniej jednak dowiaduje się z ust Sebastiana, że w całym spisku bierze udział Jean Grey, której bierne w stosunku do mających miejsce wydarzeń zachowanie pozwala stwierdzić, iż nie jest ona do końca sobą. Shaw nakazuje zabrać nieprzytomnych X-Men do świątyni znajdującej się w podziemiach budynku.


Nieco później Sebastian i Marvel Girl stoją pośrodku mistycznego okręgu, otoczonego płomieniem i egipskimi symbolami. Wokół zgromadzeni są inni członkowie Hellfire Club. Profesor X, Ororo i Peter, unieruchomieni i przytwierdzeni do stojącego w pobliżu cokołu, powoli odzyskują przytomność.


Shaw informuje mutantów, iż Jean blokuje im telepatycznie dostęp do ich mocy, gdyż nie chce dopuścić, aby ktokolwiek przeszkodził jej w zdobyciu mocy i potęgi Phoenix'a. Mężczyzna wyjaśnia Xavierowi, że według przepowiedni owa istota była uważana za bóstwo i czczona od tysiącleci, a teraz, wykorzystując ciało i zdolności panny Grey, będzie możliwe przedostanie się jej do ich rzeczywistości. Umysł Jean od dłuższego już czasu znajduje się pod jej wpływem, dlatego też dziewczyna nie stawiała oporu gdy jej przyjaciele zostali zaatakowani i pozbawieni przytomności. W momencie gdy zegar wybija godzinę szóstą, Shaw staje dokładnie w środku okręgu, w miejscu oznaczonym Pentagramem, wznosi ręce ku górze i wypowiadając mistyczną formułę zaczyna wzywać Phoenixa. Wokół Marvel Girl pojawia się słup ognia a następnie bóstwo przejmuje kontrolę nad jej ciałem. Lider Hellfire Club zwraca się do Phoenixa, pragnąc służyć u jego boku, ten jednak rozpoznaje w Sebastianie złego człowieka i postanawia uświadomić mu, jak wielki błąd popełnił, obdarowując taką potęgą przyjaciółkę ludzi, których oszukał i zdradził. W ułamku sekundy zgromadzeni wokół członkowie stowarzyszenia zostają spaleni żywcem na oczach przerażonego Shawa. On na próżno błaga Phoenixa o litość, ponieważ sam nie miał zamiaru jej okazać profesorowi i jego studentom, był natomiast gotów poświęcić własny świat, aby osiągnąć nieśmiertelność. Sebastiana spotyka taki sam los, jak jego towarzyszy, natomiast cały jego majątek, dorobek jego życia zostaje przekazany dzięki prawie nieograniczonej mocy Phoenixa Szkole Xaviera. Kolejnym celem boskiej istoty, okupującej ciało Jean, jest stworzenie na Ziemi utopii, świata idealnego, wolnego od wojen, chorób, nienawiści i nietolerancji. Tymczasem Charles, korzystając z telepatii, zaczyna ingerować w umysł swojej studentki, pragnąc wyzwolić ją spod wpływu Phoenixa. Bóstwo nie daje za wygraną, jednak profesorowi nadludzkim wysiłkiem udaje się zwalczyć jego wpływ. Potężna eksplozja wstrząsa od wewnątrz całym budynkiem, powodując roztrzaskanie się wszystkich okien. Xavier, Storm i Colossus uwalniają się a Jean wydaje się być na powrót sobą. Na pytanie Petera, czy Phoenix wciąż znajduje się w jej ciele, dziewczyna odpowiada, że nie ma pojęcia, spoglądając na wypalone na jej klatce piersiowej znamię w kształcie ptaka. Chwilę później X-Men otrzymują sygnał alarmowy od Beasta, który ze wstydem przyznaje, iż na randce, na którą się udał, nie spotkał swojej wymarzonej Naomi tylko Bractwo Złych Mutantów. Ich telepata "wtargnął" do umysłu Hanka i dzięki temu dowiedział się wszystkiego o obecnym miejscu pobytu Magneto.


Tymczasem coś dziwnego zaczyna się dziać na ulicach Nowego Jorku. Różnorodne metalowe przedmioty, począwszy od rur kanalizacyjnych, poprzez latarnie, a na samochodach skończywszy, zaczynają unosić się w górę i tworzą na niebie widoczne z każdego miejsca w mieście zdanie: "Dziękuję ci, Charles". Natomiast Eric Lensherr, wciąż przebywający we własnym mieszkaniu w otoczeniu członków Bractwa, próbuje ogarnąć wszystko, czego się właśnie dowiedział o sobie samym i o tym, kim był przed zafundowaną mu przez Xaviera "resocjalizacją". Magnus jest bardzo wdzięczny Prosimianowi za odwagę, jaką gorylopodobny mutant się wykazał sprzeciwiając się Quicksilverowi i za zorganizowanie akcji, mającej na celu uwolnienie Mistrza Magnetyzmu spod wpływu Profesora X. Jednak moment później zabija on z zimną krwią swojego wybawcę, wykazując ogromne niezadowolenie z faktu, iż podczas jego nieobecności wysoką pozycję w Bractwie zajął mutant należący do grupy "zewoluowanych ssaków". Następnie Magneto przyodziewa swoją pelerynę oraz hełm i rozkazuje powiadomić członków grupy, którzy opuścili Bractwo wraz ze zmianą polityki zespołu, iż mają 24 godziny na powrót. Eric nie ma jednak zamiaru być równie wyrozumiały dla swoich dzieci, Pietra i Wandy, którzy wykazali się nieudolnością w prowadzeniu drużyny. Quicksilver i Scarlet Witch mają zostać jedynie poinformowani, że "ich tatuś wrócił do domu".

Autor: maSSive

Galeria numeru

Ultimate X-Men #25

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.